Dapoksetin Reçetesiz Alınır mı

18.09.2023
Dapoksetin Reçetesiz Alınır mı

Dapoksetin reçetesiz alınır mı yazımızda dapoksetin nedir ne işe yarar, dapoksetin reçetesiz satılır mı, dapoksetin hangi bitkilerde bulunur, dapoksetin hangi doktor yazar ve dapoksetin 60 mg reçetesiz alınır mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Dapoksetin Nedir Ne İşe Yarar

Dapoksetin, erken boşalma sorununun önüne geçmek amacıyla kullanılan ilaçların etken maddesidir. Erken boşalma, penisin vajinaya girmesinden hemen sonra veya vajinaya girmeden önce erkekte meydana gelen bir sorundur. Erken boşalma, kişinin kendi isteği dışında gelişen bir durumdur. Erken boşalma sorunu erkekler arasında sık karşılaşılan bir durum olmakla birlikte tedavisi Dapoksetin ile mümkün olan bir durumdur. Peki Dapoksetin ne işe yarar ona bakalım.

Dapoksetin, erken boşalma sorunuyla başa çıktığı bilinen bir ilaçtır. Dapoksetin etki mekanizması sayesinde erken boşalma sorunu olan kişilerde kullanıldığı zaman, erken boşalmanın önüne geçtiği bilinmektedir. Dapoksetin erken boşalmanın süresinin uzatarak bu durumu kişinin kontrol etmesini de sağlamaktadır.

Dapoksetin Reçetesiz Satılır mı

Dapoksetin reçeteli olarak mı yoksa reçetesiz olarak mı satılır diye araştırılan ve merak edilen bir konu olmuştur. Öncelikle Dapoksetin kullanım amacı erken boşalma sorunudur ve bu sorunun temelinde yatan bir durumun olup olmadığını öğrenmek içinde doktor kontrollerinden geçmek önemlidir.

Zaten sonrasında doktor uygun görürse Dapoksetin verecektir. Dapoksetin reçetesiz satılır mı sorusuna cevap verecek olursak, evet satılır diyebiliriz. Dapoksetin reçetesiz satılır. Dapoksetin hem reçete kapsamında ve hem de reçetesiz satılır.

Dapoksetin İlaç Reçetesiz Alınır mı

Dapoksetin ilaç reçetesiz alınır mı diye bakalım. Dapoksetin ilaç reçetesiz alınsa da alınmasa da öncesinde doktora gidip muayene ve çeşitli tahliller yaptırmak önemlidir. Dapoksetin, erkeklerin sık karşılaştığı erken boşalma sorununda kurtarıcı bir ilaç olarak bilinmektedir.

Peki sorumuza bakacak olursak, Dapoksetin ilaç reçetesiz alınır mı, cevabımız evet alınır olacaktır. Dapoksetin ilaç reçetesiz alınır. Dapoksetin ilaç doktorun verdiği reçete ile reçeteli olarak alınırken, reçete olmadığı durumlarda da reçetesiz alınır.

Dapoksetin Hangi Doktor Yazar?

Dapoksetin, erkeklerde meydana gelen ve cinsel olarak sorun kabul edilen erken boşalma sorunu ile başa çıkan bir ilaçtır. Üreme organlarıyla alakalı durumlarda işin uzmanı üroloji doktorlarıdır. Erkeklerde meydana gelen erken boşalma sorunu da üreme organlarıyla alakalı bir durum olduğundan, Dapoksetin hangi doktor yazar sorusuna cevap olarak da üroloji doktoru diyebiliriz. Dapoksetin üroloji doktorları tarafından yazılmaktadır.

Dapoksetin Hangi Bitkilerde Bulunur

Dapoksetin ilaçla erken boşalmanın tedavisinin mümkün olduğundan bahsetmiştik, ancak bitkisel tedavi noktasında da Dapoksetin hangi bitkilerde bulunduğu merak edilmektedir. O halde erken boşalmanın önüne geçen bitkiler nelerdir bakalım. Sarımsak, yeşil soğan, zencefil, çörek otu, bamya, çakşır otu, kuşkonmaz kökü, havlıcan, besbase, yaban sümbülü, turp tohumu başlıca erken boşalma sorununun önüne geçen bitkilerden olmaktadır.

Dapoksetin 60 mg Reçetesiz Alınır mı

Dapoksetin 60 mg, cinsel ilişki esnasında istenmeyen bir durum olan ve erkeklerde meydana gelen erken boşalma durumunda iyi yönde etki sağlayarak boşalmanın süresini uzatan bir ilaçtır. Dapoksetin 60 mg tablet formda olup, ağızdan alınarak kullanılır. Dapoksetin 60 mg reçetesiz alınır sorusuna cevap verecek olursak, evet alınır diyebiliriz. Dapoksetin 60 mg reçetesiz alınır.

dapoksetin reçetesiz satılır mı
dapoksetin reçetesiz satılır mı

Dapoksetin İçeren İlaçlar

Dapoksetin erken boşalma tedavisinde erkeklerde etkili maddeler arasında yer alır. Erken boşalma kişinin hayat konforunu etkileyen, önemli bir cinsel sorundur. Erkeklerde özgüven kaybına da sebebiyet verir. Bu nedenle cinsel sağlık uzmanı tarafından tedavi edilmelidir. Sorunun tedavisinde ilaç desteği de gerekli olmaktadır. Dapoksetin ihtiva eden ilaçlar, doktor tarafından reçetelendirilir. Dapoksetin etkin maddeli ilaçlar, erkekte ereksiyon süresini uzatarak kişinin daha sağlıklı bir deneyim yaşamasını olanaklı kılar.

Piriligy Dapoksetin Nedir

Piriligy ilacı her tablet için 60 mg. dapoksetin içerir. 18 ile 64 yaşları arasında bulunan erişkinlerde kullanımı uygundur. Erkekte cinsel birleşme sırasında yaşanan prematür ejakülasyonu tedavi eder. İlacın etkin maddesi SSRI etkisiyle merkezi sinir sistemini uyarır ve kişinin ereksiyon süresini uzatır. Hastanın boşalmayı kontrolünü destekler.

Dapigra Dapoksetin Nedir

Dapoksetin ihtiva eden ilaçlar listesinde Dapigra da bulunur. Erken boşalma sorunu yaşayan 18-64 yaş arası erkekler için etkili bir ilaçtır. Altı aylık zaman periyodunda cinsel birlikteliklerinde prematür ejakülasyon yaşayan hastalar için reçetelendirilir. Reçete ile satılmaktadır. Cinsel birleşme öncesinde, ilişkiden 3-4 saat önce kullanıldığında erkeğin boşalmayı kontrolünü destekler. Günde bir kezden fazla kullanımı uygun değildir.

Daplong Dapoksetin Nedir

Yetişkin erkeklerde erken boşalma tedavisini dapoksetin ile gerçekleştiren ilaçlardan biri de Daplong’ tur. İlaç seçici seratonin geri alım intibitörü olarak merkezi sinir sistemini etkiler. Hastanın ereksiyon süresinin uzatmasında yardımcı olur. Cinsel birliktelikten 1-3 saat önce alınmalıdır. İlacın 65 yaş ve büyük erkeklerle 18 yaşından küçük erkeklerde kullanımı uygun değildir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalı ve bir gün içinde bir tabletten fazla alınmamalıdır.

Dapoksetin 30 Mg Nasıl Kullanılır

Dapoksetin, yetişkin erkeklerde görülen erektil disfonksiyon (sertleşme problemi) ve erken boşalma şeklindeki sağlık problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Mutlaka Üroloji uzmanının uygun görmesi halinde kullanımına başlanmalı ve bireye uygun doz, kullanım talimatı beden yapısına, yaşadığı problemin şiddetine göre düzenlenmelidir. Hekiminizin önerdiği uygulama talimatını uygulamanız daha doğru olacaktır. İlaç prospektüsünde yer alan talimatlara göre ilacın cinsel aktiviteden 1 – 3 saat öncesinde alınması önerilmektedir.

İlacı yutarken ağzınıza acı bir tat gelmesini önlemek ve kan basıncının aniden düşerek bayılmaya yol açması riskini ortada kaldırmak için 1 su bardağı su (200 ml) ile birlikte yutunuz. 24 saatte doktorun belirlediği dozdan daha fazla kullanılmamalıdır. 1 aylık tedavi periyodunun ardından ilaca devam edilmesinin gerekli olup olmadığı veya doz ayarının değişiminin gerekli olup olmadığı mutlaka hekim tarafından yeniden değerlendirilmelidir. Genel olarak ilaç tek doz 30 mg olarak başlanır gerektiğinde 60 mg’lık formuna geçiş yapılabilir.

Dapoksetin Ne Kadar Geciktirir

Dapoksetin boşalma süresi 1 dakikadan az olan erkeklerde süreyi 3 dakikaya kadar çıkarabilirken, boşalma süresi 1 dakika ve üzeri olan erkeklerde 3,5 katına kadar çıkarabilmektedir. Boşalma süresini arttırıcı etki hemen görülmeyebilir. Zaman içerisinde sürede artış olabilir. İlaç tedavisi sonlandığında problemler psikolojik bir nedenden kaynaklanıyorsa kalıcı olarak ortadan kalkabilir. Ancak genellikle tedavi sonlandığında süre yine eski haline dönmektedir.

Bu nedenle üroloji uzmanları tarafından bu uygulama kalıcı bir tedavi olarak görülmemektedir. İlacın yan etkilerinden zarar görmemek adına kullanımına doktor kontrolünde ara vermek veya başka doğal yöntemleri deneyerek ilacı bırakmayı hedeflemek daha doğru olacaktır.

Dapoksetin Kimler Kullanamaz

Dapoksetin kullanımı 18 – 65 yaş aralığındaki cinsellikle ilgili sağlık problemi yaşayan erkeklerdir. 18 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük erkekler dapoksetin kullanamazlar. Bununla birlikte sağlıklı bireylerin cinsellikteki süreyi uzatmak adına bu ilacı kullanması beklenmeyen bir etkiye sebep olabileceğinden önerilmez.

Dapoksetin Ne Kadar Etkili

Erken boşalma ve boşalma süresini uzatma alanındaki başarı oranı %50 – 60 şeklinde olan Dapoksetin mutlaka planlanmış bir cinsel ilişki için kullanılmalıdır. İlaç kullanıldığında boşalma süresinin ne kadar uzun süreceği kişiden kişiye değişebilir. Bireyler aynı zamanda boşalma ve ilişkiyi sürdürme eylemini kendileri Dapoksetin sayesinde planlama yetisi de kazanabilirler. Ancak ilacın kullanımı sonlandığında yeniden bireyler erken boşalma ve sertleşme sorunları yaşayabilmektedir. Bu nedenle altta yatan nedenin mutlaka araştırılması ve tedavi edilmesi önerilmektedir.

Dapoksetin Antidepresan mı

Dapoksetin ilk olarak Seçici Seratonin Geri Alım İnhibitörü (SSRI) grubunda yer alan bir antidepresan ilaç olarak geliştirilmişti. Ancak vücut tarafından hızla emilip elimine edildiği için ilacın antidepresan olarak kullanımı uygun bulunmadı ve erken boşalma, sertleşme süresini uzatma etkisinden dolayı bu alanda kullanılmaya uygun görüldü. Günümüzde diğer ürolojik ilaçlar grubunda yer almaktadır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.