Reflor Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır

14.02.2024
Reflor Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır

Reflor kaç aylık bebeklerde kullanılır konusunda hastalar araştırma ihtiyacı duymaktadır. Reflor, antibiyotiklerin yan etkilerinden biri olan ishalin gelişmesinin ardından kullanılan bir ilaçtır. İçerisinde Saccharomyces Boulardii adlı bir probiyotik mayanın bulunduğu bu ilaç başka sindirim sistemi problemlerinde bağırsakların sağlıklı fonksiyonunu sürdürebilmesi ve floranın sağlıklı hale gelmesini sağlama amaçlı da tercih edilebilmektedir.

Reflor Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır

Bu ilacın bebeklerde kullanımı uygun değildir. Bebeklerin bağırsak yapısının tam olarak gelişme süreci, ilacın dozunun 6 – 12 yaş grubu çocuklarda dahi yalnızca çok ciddi ishal durumlarında doktor tavsiyesi üzerine bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtelim. Bebeklerin vücut yapısına uygun şekilde dozu düzenlenmiş ve bebeklerin sindiremeyeceği kapsüllerden kurtarılmış Reflor şase versiyonunu kullanabilirsiniz.

Reflor şase, uzun süreli ishal durumunda vücuttaki mineral ve su kaybını önlemek için bebeklerin vücut yapısına uygun şekilde ishali durdurmayı hedefleyen bir ilaçtır. Bebekler için mutlaka günlük dozun bir çocuk doktoru tarafından ayarlanması ve doktorun önerisi gerekmektedir.

Reflor Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Reflor bebekler için uygun dozda hekimi tarafından düzenlenmesi gereke bir ilaçtır. Hastalığın derecesi, bebeğin kilosu ve kaç aylık olduğuna göre günlük kullanılması gereken miktar bebekten bebeğe farklılık göstermektedir. Eğer hekim Reflor Şase’yi bir antibiyotik ile birlikte yazmışsa beraber alınmalarında hiçbir sakınca yoktur.

Bir kere doktor tarafından reçete edildikten sonra kullanılıp iyileşme görüldükten sonra bebekte yeniden ishal ortaya çıkarsa yine doktora başvurulmalıdır. Reflor’un bilinçsiz kullanımı bebeğin sağlığını tehlikeye atabilir. Bilinçsiz kullanımı sonrasında bebekte ateş yükselmesi, gaz problemleri ve mantar gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Reflor 250 Mg Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Reflor 250 mg kapsül formunda bir ilaçtır. Bu ilacın 6 yaşından küçüklere verilmesi uygun değildir. Bu yaş grubuna şase formu önerilir. 6 – 12 yaş grubu çocuklarda kullanımı dikkatli olmalıdır. Mutlaka her yaş grubu için ilacın günlük doz düzenlemesi bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bunların dışında santral venöz kateteri takılı olanlar ve ilacın etken maddelerinden herhangi birine karşı duyarlılığı olanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

İlaç Laktoz içerdiği için Laktoz intoleransına sahip bireylerde de kullanımı uygun değildir. Hamileler üzerine ne gibi etkilerinin olduğu ile ilgili ilaç hakkında bir araştırması bulunmamaktadır. Eğer çok ciddi bir ishal hali söz konusu ise kar zarar durumu hekim tarafından değerlendirilerek hamilelere verilebilir.

Reflor Şase Bebeklerde Kullanımı
Reflor Şase Bebeklerde Kullanımı

Reflor Şase Bebeklerde Kullanımı

Reflor Şase bebeğin biberonunda meyve suyu ile birlikte karıştırılarak verilebilir. Yoğurt gibi katı gıdalarla birlikte değil sıvı gıdaların içerisinde tam olarak çözdürülerek verilmelidir. Gıdalar etkisini azaltabilir. En ideal kullanımı bebeğin karnını doyurduktan sonra 1 saat beklenmesi veya yemekten 1 saat önce verilmesidir. Bunun için oda sıcaklığında bir bardak (200 ml) su içerisinde çözdürülerek verilir. Sıcak su ile karıştırılmamalıdır. Eğer bebeğiniz yutmakta zorlanıyorsa karışıma şeker ekleyebilir veya oda sıcaklığında meyve suyu kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.