Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları

21.12.2023
Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Çene estetiği ameliyatı fiyatları yazımızda çene estetiği öncesi sonrası, ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler, çene büyütme ameliyatı fiyatı 2024 ve çene kemiği büyütme işlemi nasıl yapılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Çene Büyütme Estetiği Nedir?

Çene büyütme estetiği nedir? sorusuna en net tabiriyle çene bölgesine uygulanan plastik cerrahi operasyondur denilebilir. Çenedeki büyüklük, gerileme ya da düşüklük nedeniyle asimetride bozulma fark edildiğinde uygulanabilen bir dizi estetik operasyonları içerir. Çene estetiği tüm çeneye, çene ucuna ya da alt çeneye uygulanan işlemlerdir.

Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2024

Çene estetiği ameliyatı fiyatları 2024 listesi uygulama yapılan alandaki probleme, uzman doktorun müdahalesine ve kliniğe bağlı olarak değişebilir. En doğru fiyat bilgisi operasyonun uygulanacağı birimle iletişime geçildiğinde öğrenilebilir. Ancak çene estetiği ameliyatları piyasada ortalama olarak 60.000 TL’den başlıyor. Çene yapısını güçlendirebilmek veya yüze orantısı küçük çeneyi büyütebilmek amacıyla yapılan bu işlemler farklı aşamalardan geçiyor.

Çene Estetiği Öncesi

Çene estetiği öncesi hazırlık aşaması olarak tanımlanır. Çeneye uygulanacak operasyon sırasında hastanın ağrı ve acıyı hissetmemesi için genel anestezi yöntemi uygulanır. Ameliyata hazırlık aşamasında bazı kan tahlilleri talep edilebilir. Hastanın operasyondan haftalar önce kan sulandırıcı ilaçlarını bırakması, sigara kullanmayı uzun süre terk etmesi önerilir.

Çene Estetiği Sonrası

Çene estetiği sonrası gerçekleştirilen operasyona göre kusursuz bir görüntü elde ediliyor. Ağrı ve acıdan uzak yapılan işlemin ardından hastanın aynı gün içinde taburcu edilme şansı bulunuyor. Günlük yaşantıya dönme süreci yaklaşık 14 günü bulabiliyor.

Çene Büyütme Ameliyatını Kimler Yapabilir?

Çene büyütme ameliyatını kimler yapabilir? sorusuna genellikle yapısal bozukluk yaşayan kişiler cevabı verilebilir. Görüntüsünden hoşlanmayanlar, özgüven kaybı yaşayanlar, toplum içine çıkmaktan çekinenler için uygulanabilen çene estetiği ameliyatları bazen konuşma bozukluğu yaşayanlar içinde uygulanabiliyor.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler arasında anesteziye hazırlık ile operasyonu hazırlık olarak farklı uygulamalar bulunabilir. Ameliyat öncesinde eğer kişinin üzerinde ameliyatı yapmaya engel olacak bir aksesuarı bulunuyorsa ameliyat odasına getirmemesi tavsiye edilir. Ameliyattan haftalar önce kullanılan kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Eğer bulunuyorsa alkol ya da sigara kullanımının tamamen bırakılması tavsiye edilir. Operasyon öncesinde dişler fırçalandıktan sonra lokal anesteziye uygun kıyafetler giyilebilir. Gün içinde taburcu olunacağı düşünüldüğünde büyük hazırlıklar yapmaya gerek yoktur.

Ameliyatın Riski Bulunuyor mu?

Ameliyatın riski bulunuyor mu? sorusu ameliyatı olmak isteyenler için araştırılıyor. Çene büyütme ameliyatının ciddi riskleri bulunmamakla beraber operasyon sonrası belirgin kanama ya da uyuşukluk hissi görülebilir. Nadir görülen komplikasyonlar arasında yüz bölgesinde şişkinlik, alt dudakta his kaybı, yer yer bulantı ya da diş kaybı görülebiliyor Ameliyat sırasında veya sonrasında oluşabilecek tüm yan etkiler kısa süreli olup doktor tarafından müdahale edildiğinde çözüme kavuşturulabilecek işlemlerden oluşur.

Çene Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene büyütme ameliyatı nasıl yapılır? sorusuna aşamalı bir cevap verilebilir. Ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve ameliyat sonrası olarak gruplandırılır. Ameliyat öncesinde çenenin röntgeni çekilir. Ön hazırlık süreci tamamlanır. Hastanın isteği doğrultusunda implant uygulanabilir. Çenenin uzatılması ya da öne doğru alınması için gerekli işlemler başlatılır. Gerekli görüldüğünde ağız içinde ya da çenede küçük bir kesi açılabilir. En az yarım saat süren ameliyat 1 saate kadar uzayabilir. Ameliyat tamamlandıktan sonra hastanın 14 gün istirahat edilmesi önerilir.

Ameliyat Sırasında Çene Kırılır mı?

Ameliyat sırasında çene kırılır mı? korkusu bu soruyu araştırmaya yöneltiyor. Alanında uzman ve lisanslı doktor tarafından uygulanan çene büyütme ameliyatlarının büyük çaplı bir riski bulunmamaktadır. İmplant tedavisi daha kolay ve ağrısız geçmekle beraber kemik büyütme ya da çene kemiğinin kesilmesi ile boyunun uzatılması gibi çene üzerinde bazı işlemler uygulanabilir.

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

İyileşme süreci ne kadardır? sorusuna net bir yanıt verebilmek için hastanın vücudunun gerçekleştirilen operasyonu benimseme süresine göre değişkenlik gösterebilir. Ortalama 15 gün içinde tamamen iyileşen çene yapısı istenen estetik görüntüye kısa sürede kavuşabilmeyi sağlar. İyileşme sürecinde doktorun önerdiği ağrı kesicilerin düzenli kullanması gündelik hayata daha hızlı dönüşü mümkün kılar.

Ameliyat Sonrası Hangi Komplikasyonlar Çıkar

Ameliyat sonrası hangi komplikasyonlar çıkar? en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Çene büyütme ameliyatları sırasında nadiren de olsa bazı komplikasyonlar görülebilir. Özellikle uygulama yapılan alanda ödem ve şişlik, yer yer morluk, yanlış hamleden kaynaklı implant kayması ya da çene bölgesinde his kaybı yaşanabilir. Tüm bu komplikasyonlar doktor müdahalesi ile geçirilebilir ve kısa sürede kendiliğinden geçebilir.

Çene Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Çene büyütme ameliyatı fiyatları operasyon yapılacak hastanın şikayeti, hastanenin bulunduğu il ve uzman doktorun tecrübesine göre farklılaşabilir. Tek çene ya da çift çene üzerine uygulanacak ameliyat, çene ucu törpüleme ameliyatı ya da implant ameliyatında fiyat farklılığına sebep olabilir. Hastanede uygulanan yaklaşık 1.5 ile 3 saat süren ve ömür boyu kalıcılığı bulunan çene ameliyatı fiyat bilgisi ön muayene süreci sonrasında netleştirilir.

Çene Ucu Dolgusu Nedir?

Çene ucu dolgusu nedir? son yıllarda daha çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer alır. Çene ucuna uygulanan dolgu işlemi ağrısız ve acısız olarak kısa sürede gerçekleştirilir. Hyaluronik asit enjekte edilmesi ile beraber uygulanan dolgu malzemesi en az 12 ay dayanıklılık gösterir. Doğal bir çene görüntüsü sunan bu dolgu malzemesi vücuda uygulandığında gündelik hayata hızla dönüş yapılabilir. 15 dakika içinde tamamlanan uygulama belirli aralıklarla tekrarlanmayı gerektirir.

Çene İmplantı Kalıcı mı?

Çene implantı kalıcı mı? sorusuna evet yanıtı verilebilir. Yüzün estetik görüntüsünü orantısal olarak koruyabilmeyi sağlayan işlemlerden oluşur. Çene implantı tamamlandıktan sonra yeterli özveri verildiğinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Çene implantı tıbbi cihazlarla uygulanan kalıcı sonuçlu bir tedavi yöntemidir. Nadiren olmakla beraber çene ucuna uygulanan protez işlemi yer değiştirebilir ya da kayabilir.

Diş Hekimliğinde Çene Kemiği Nasıl Büyütülür?

Diş hekimliğinde çene kemiği nasıl büyütülür? klasik operasyonlardan farklı olarak genellikle alt çenenin daha geride olduğu durumlarda uygulanan işlemlerden oluşur. Bazı durumlarda yüz yapısına göre çene daha dar olabilir. Çene kemiğinin boyunun uzatılması ve yeni kemik oluşumunu sağlanabilmesi için bazı işlemler diş hekimliği uygulaması adı altında yapılabilir.

Kemik Nereden Alınır?

Kemik nereden alınır? sorusu nakil işlemi ile doğru orantılıdır. Çene ucunda ya da alt çenenin arka kısmında bulunan kemiklerden ekleme yapılabilir. Ancak ameliyat sırasında operasyonun genişliğinden kaynaklı olarak yetersizlik görüldüğünde kalça ya da uyluk kemiğinden nakil işlemi uygulanabilir.

Çene Kemiği Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çene kemiği büyütme işlemi nasıl yapılır? sorusu estetik olarak çene bölgesinden memnun olmayanlar tarafından araştırılıyor. Genel anestezi yöntemi yapılarak başlanan uygulama diş hekimleri tarafından verilen ön ilaç sonrası üzerine ek basınç uygulanmadan yapılan bir takım operasyonları içeriyor.

Çene Büyütme İşleminin Başarı Oranı

Çene büyütme işleminin başarı oranı yapılan uygulamanın türüne göre değişkenlik gösterir. Özellikle kemik nakil süreci hastadan alındığında iyileşme daha hızlı gerçekleşir. Bazı durumlarda nadir de olsa kemiğin yerine oturmaması ya da enfeksiyon riski oluşabilir. Bu durum operasyonun başarısını da zedelemektedir.

Çene Büyütme Ameliyatı ile Hangi Operasyonlar Kombin Yapılabilir?

Çene Büyütme Ameliyatı ile Hangi Operasyonlar Kombin Yapılabilir? sorusuna yanıt olarak yüz bölgesinde uygulanabilecek her türlü estetik ameliyatlar cevabı verilebilir. Burun estetiği başta olmak üzere göz kapağı, yüz germe, boyun germe, gözaltı estetiği, kepçe kulak düzeltme estetiği, boyun ya da alın germe ameliyatı çene estetiği ile beraber kombinlenebilir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.