Fentermin Reçetesiz Alınır mı

22.10.2023
Fentermin Reçetesiz Alınır mı

Fentermin reçetesiz alınır mı yazımızda fentermin resin nedir, fentermin reçetesiz satılır mı, fentermin satın al ve fentermin kaç kilo verdirir gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Fentermin Resin Nedir?

İştah kapatıcı bir ilaç olarak ifade edilen fentermin resin aşırı kilolu olan kişiler tarafından kullanılır. Fentermin resin nedir diye bakıldığında ilacın ciddi yan etkilerinin bulunduğu öğrenilir. Bu nedenle kullanımı kısa sürelidir. En fazla kullanım süresinin bir hafta olması tavsiye edilir.

Dünya genelinde bu ilaç en ünlü kilo verme ilaçları arasında yer alır. Düzenli egzersiz ve düşük kalorili bir diyet ile birlikte uygulandığında ilaç daha etkili hale gelir. 1959 yılında FDA tarafından 16 yaşından büyük olanlar için kullanımına onay verilmiştir.

Fentermin Reçetesiz Alınır mı?

Obezite problemini tedavi etmek için kullanılan fentermin yüksek riskli ilaçlar arasındadır. Bu nedenle fentermin reçetesiz alınır mı diye araştırıldığında sorunun yanıtı hayırdır. Reçeteli olarak alınabilen bu ilaç doktor onayı ile kullanılmalıdır. Kimyasal yapısında amfetamin isimli kimyasal uyarıcılar bulunur. Bu nedenle kontrollü şekilde alınması gerekir. Ağız yoluyla alınan fentermin en eski zayıflama haplarından biridir. İlaca başlandıktan sonra önerilen süre boyunca düzenli olarak kullanmak gerekir.

Fentermin Satın Al

Kilo kaybında etkili olan fentermin anorektikler ilaç sınıfında yer alır. İştah bastırmaya yardımcı olan ilaç kişinin kaç kalori yediğini sınırlar ve böylece zaman içinde kilo alımı yavaşlar. Fentermin satın al amacıyla ilaç temin edildikten sonra vücuttaki dopamin, serotonin ve norepinefrin seviyelerini yükseltir. Bu sayede açlık hissinin daha da azaldığı görülür. Bu tür durumlarda ilacın dozunda herhangi bir değişiklik yapılmamalı ya da ilacın kullanımı bırakılmamalıdır. Yapılan bazı klinik çalışmalar fenterminin yağ kaybını artırdığını gösterir. Başlangıç için beklenen kilo kaybı normal vücut ağırlığının yüzde 5’i olarak ifade edilir.

Fentermin Reçetesiz Satılır mı
Fentermin Reçetesiz Satılır mı

Fentermin Kaç Kilo Verdirir?

Araştırmalara göre fenterminin en etkili kilo verme ilaçları arasında yer aldığı belirtilir. Düzenli kullanım boyunca maksimum dozu alan insanların yaklaşık 9.8 kg kilo kaybı yaşadığı ifade edilir. Özellikle bu kilo kaybı bel çevresinde ciddi oranda görülür. Fentermin kaç kilo verdirir diye araştırıldığında bunun vücut ağırlığına göre değiştiği fark edilecektir.

Bu ilacın ayrıca kan şekeri kontrolüne, gelişmiş insülin duyarlılığına, kolesterol ve trigliserid seviyelerine olumlu etki ettiği bilinir. Kişilerde görülen bazı yeme bozukluklarına karşı olumlu etkilerinin olduğu da söylenir. Uykusuzluk sorunu yaşamamak için son dozun çok geç saatlerde alınmaması tavsiye edilir.

Fentermin Reçetesiz Satılır mı

Hastanın tıbbi durumu ve tedaviye verdiği yanıt ilacın kullanım süresi ile sıklığını belirleyecektir. İlacın etki edebilmesi için tam reçete edildiği şekilde kullanılması gerekir. Her gün aynı saatte içmek işe yarayacaktır. İlaca başladıktan sonra birdenbire kullanmayı bırakmak yoksunluk belirtileri ortaya çıkarabilir. Fentermin reçetesiz satılır mı diye bakıldığında yalnızca reçete ile alınabildiği görülür. Bu şekilde doktor önerisi ile kullanmak ve o önerilere bağlı kalmak en sağlıklısıdır. Aksi halde uyku güçlüğü, ağız kuruluğu, baş dönmesi gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.