Ferinject Kullanıcı Yorumları

29.09.2023
Ferinject Kullanıcı Yorumları

Ferinject kullanıcı yorumları konusu hastalar tarafından merak edilmektedir. Hastalar kendilerine reçete edilen ilaçlar hakkında bilgi almaya çalışırlar. Kullandıkları ilaçlarla İlgili hasta yorumlarını merak ederler. Bu nedenle ferinject kullanıcı yorumları gibi başlıklarda sıklıkla araştırma yapılmaktadır.

Ferinject Kullanıcı Yorumları

Ferinject, şüpheli advers reaksiyonları riskine karşı ek izlemeye tabii bir ilaçtır. Doktor denetiminde kullanılması gerekir. Etkin maddesi demirdir. Demir depolarının boşaldığı yani demir eksikliğinin olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Ayrıca bu ilaç eritropoietin tedavisinden bağımsız olarak kronik böbrek hastalarında kullanılır.

Ferinject, çocuk popülasyon üzerinde araştırılmamıştır. 14 yaşın üzerinde ergen ve yetişkinlerde kullanılmaktadır. 14 yaş altı çocuklar içinse önerilmemektedir. Kendine ya da çocuğuna demir eksikliği tedavisi için bu ilacın reçete edildiği hastalar, ferinject kullanıcı yorumları konusunda araştırma ihtiyacı duyabilirler. Ferinject yan etkileri gibi konularda ilacı kullananların deneyimlerini merak edebilirler.

Ferinject kullananlar, enjeksiyon tedavisini takiben kendilerini daha enerjik hissettiklerini belirtmektedir. Bir hasta yakını “Eşime kan değerleri düşük oldu için 4 adet ferinject yazıldı. İlk serum tedavisinin ardından eşimde şiddetle baş ağrısı oldu. Sonraki uygulamalarda farklı bir yan etki görmedik.” şeklinde görüşünü paylaşmıştır. “Ferritin ve hemoglobin değerlerimi kısa süre içinde yükseltip beni hayata döndüren serumdur” bir başka hasta tarafından yapılan yorumdur. Hastalar, ferinject serum tedavisinin yan etkileri nedeniyle başlarda tedirgin olduklarını fakat ilacın kısa sürede yanıt vermesiyle rahatladıklarını belirtmiştir.

Ferinject İçin Demir Kaç Olmalı

Ferinject, infizyon için çözelti olarak satılmaktadır. 1 ml çözelti 50 mg demir ihtiva eder. Demir depolarının doldurulması gereken acil durumlarda başvurulan bir tedavidir. Oral yoldan tedaviye yanıt vermeyen vakalarda da infizyon tedavisine geçilir. Vücutta demirin çözülerek depolanması ve salınımından sorumlu proteinlere ferrit denir. Yetişkin ve sağlıklı bireylerde ferrit miktarının kadınlar için 20/200 ml/ng, erkekler için 20/500 ml/ng aralığında olması beklenir.

Hastanın ağır anemisi olması, kan kaybı, ilaçla tedaviye yanıt vermemesi ya da hap alamadığı durumlarda demir serumu kullanılır. Ferinject demir serumunun kullanımına, hastanın kilosu ve ferrit miktarı ile alternatif tedavilerden yararlanıp yararlanamayacağına ve hastanın durumuna göre doktor karar verir.

Ferinject İçin Demir Kaç Olmalı
Ferinject İçin Demir Kaç Olmalı

Ferinject Fiyatı Ne Kadar?

Özellikle ilaçla tedavide ferritin miktarının istenilen seviyeye ulaşamadığı durumlarda serum tedavisi kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumda hastalar, Ferinject pahalı mı, ferinject SGK öder mi sorularının yanıtını almak isteyebilirler. Demir serumu ferinject güncel fiyatı 3,714.56 TL’dir. İlacın fiyatı; ferinject devlet öder mi, sorusuna merak uyandırabilir. Raporlu hastaların ferinject fiyatı %80’ e varan oranda devlet ödemesi kapsamındadır.

Ferinject Serum Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Demir eksikliği serum tedavisi ne kadar sürede etkilidir? Ferinject ne kadar sürede etki eder? konusunda hastalar en sağlıklı bilgiyi kendi doktorlarından alabilirler. Bu ilaç genel olarak uygulamayı takiben bir saat içinde etkisini göstermeye başlar. İlacın etki düzeyi bir hafta içinde maksimum seviyeye ulaşır. Kansızlık ve ferritin seviyesine bağlı olarak tedavinin ne kadar süreceği doktor tarafından belirlenir. Bazı vakalarda tedavi 6 ay ile 1 yıl arasında sürebilmektedir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.