Madescar Merhem Kullananlar

30.10.2023
Madescar Merhem Kullananlar

Madescar merhem kullananlar yazımızda madescar krem nereye sürülür, madecassol açık yaraya sürülür mü ve madescar sivilce izi geçirir mi gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Cilt hasarları çok çeşitli etkenlere bağlı biçimde gelişen ve bireyde acı, sızı hissiyle rahatsızlık yaratan, çoğunlukla da kremlerle tedavi edilen rahatsızlıklardır. Cilt hasarlarında etkili olan madescar merhem kullananlar kremin etkileriyle ilgili yorumlarıyla hastalara yol göstermektedir.

Madescar Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Madescar krem, etkin maddesi centella asiatica ekstresi olan bir üründür. Centella asiatica geleneksel tıpta da kullanılan bir bitkidir ve cildi yenileme özelliğiyle çok çeşitli ürünlerin etken maddesini oluşturur. Leke karşıtı bir madde olmasıyla da kozmetik sektöründe öne çıkmaktadır. Madescar krem, 40 gr’lık ambalajlarda satılan tıbbi üründür. Madescar merhemin kullanıldığı yerler arasında ilk akla gelenler 1. ve 2. derece yüzeysel yanık tedavisi ile özellikle yaşlı ve yatalak hastalarda izlenen yatak yaralarıdır.

Meme başında oldukça acılı biçimde gelişen çatlakların onarılmasında da bu krem hızlı biçimde etki etmektedir. Madescar merhemin kullanım alanları arasında doğum sırasında doğuma yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen küçük cerrahi operasyonlarda bulunmaktadır. Ayrıca sünnet operasyonları ile genital bölgede yırtılmalar da kremin kullanım yerlerindendir.

Madescar Merhem Kullananlar

Madescar merhem kullananlar memnun mu sorusunun yanıtını hastalar merak edebilirler. Madescar krem kullanıcı yorumları arasında kadınların meme çatlakları nedeniyle kremi sıklıkla kullandıkları ve kısa sürede kremin etkilerine gördükleri için oldukça memnun oldukları ilk dikkat çekenler arasındadır. Madescar merhemi kullananlar yatalak hastalarında sürekli yatmaya bağlı olarak kalçaya yakın bölgelerde açılan yaraların tedavisinde kremin etkili olduğunu belirtmektedir.

Bir madescar kremi kullanıcısı, merhemi dermatolog kontrolünde güneş lekelerinde kullandığını belirterek oldukça memnun kaldığını ifade etmektedir. Krem kullanıcılara merhemi doktor denetiminde kullandıklarını ifade etmektedir. Bir kullanıcı ise derin sivilce izlerine karşı merhemi bir arkadaşının önerisiyle yoğun biçimde kullandığını, bu sebeple de cildinde hassasiyet oluştuğunu ve kremin cildini mahvettiğini belirtmiş ve denetimsiz kullanıma karşı uyarıda bulunmuştur.

Madescar Krem Nereye Sürülür?

Madescar krem, cilt hasarının meydana geldi bölgeler üzerine uygulanır. Bu bölgeler arasında merhemin yaygın biçimde kullanıldığı yerler arasında; yüz, yatak yaralarının oluştuğu kalça ve baldır gibi bölgeler, genital organlar ile meme başları da yer almaktadır.

Madecassol Açık Yaraya Sürülür mü

Doktor tarafından başka türlü önerilmediği sürece krem günde bir veya iki kez uygulanabilmektedir. Hastalar madecassol açık yaraya sürülür mü sorusunun cevabını arayabilirler. Bu kremin kullanımı amacı açık yaraların oluşturduğu cilt hasarının önlenmesidir. Dolayısıyla madescar kremin uygulama bölgesi yaralardır. Merhem yaralar üzerine ince bir tabaka halinde sürülür.

Madescar Sivilce İzi Geçirir mi?

Sivilce izleri tedavisi peeling uygulamaları ile önleyici kapsamda yapılabilir. Ancak izin oluşması durumunda derinliğine bağlı biçimde iz kremleri etki etmemektedir. Bu durumlarda lazerle tedavi ya da derin izlerde dolgu tercih edilir. Sivilcelerin yoğun olduğu dönemlerde izin oluşumunun önüne kremler geçebilir. Madescar kremin uygulama alanları arasında sivilce izi tedavisi yoktur ancak doktor tarafından sivilce izinin önlenmesinde yazılabilir. Bilinçsiz biçimde kullanılmamalıdır.

Madescar Merhem Fiyatı 2023

Centella asiatica ekstresi içeren ilaçlardan biri de madescardır. Madescar normal reçeteyle satılmaktadır. Madescar merhem fiyatı 2023 110.71 TL’ dir. Kremin kamu fiyatı ise 99.64 Liradır.

Madescar Sivilce İzi Geçirir mi?
Madescar Sivilce İzi Geçirir mi?

Madescar Krem Yanık İçin Kullanılır mı?

Yanık, ev kazalarında daok sık karşılaşılan bir cilt hasarıdır. Yanık tedavisi derecesine uygun biçimde yapılmalıdır. Genellikle doku hasarının az olduğu 1. derece yanıklarla dermisin bir kısmının etkilendiği 2. derece yanıklarda krem tedavisi etkilidir. Bu derece yanıklarda iyileşme daha hızlı olmaktadır.

Madescar krem 1. ve 2. derece yanıklarında etkili bir merhemdir. Madescar ve Madecassol arasındaki fark Madescar ve madecassol, Centella asiatica ekstresi içeren ve kullanım alanları aynı olan ilaçlardır. İki merhemin farklı, farklı ilaç firmaları tarafından üretilmiş olmasıdır.

Madescar Merhem Kortizonlu mu?

Kortizon iltihabı da baskılayan, vücut tarafından üretildiği gibi ilaçlarda da kullanılan bir hormondur. Madescar merhemin cilt yenilemede kullanılması Madescar kremde kortizon var mı konusuna merak uyandırabilir, Madescar kortizonlu kremler arasında yer almamaktadır.

Madescar Merhem Yüze Sürülür mü?

Madescar krem özellikle güneş hasarına bağlı 1. ve 2. derece yanık gibi yüz bölgesinde de oluşabilen deri hasarlarında kullanılabilir. Açık yaralarda ince bir tabaka halinde yüze de uygulanabilir. Doktor tavsiyesi ile tedavi amacıyla genital organlar da dahil vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılan bir ilaçtır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.