Travazol Krem Koltuk Altı Kararmasi

31.01.2024
Travazol Krem Koltuk Altı Kararmasi

Travazol krem koltuk altı kararmasi yazımızda travazol krem kaşıntıya iyi gelir mi ve travazol krem hangi bölgelerde kullanılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Travazol Krem Koltuk Altı Kararması

Sıklıkla şikayet edilen koltuk altı kararması durumu farklı sebeplerle ortaya çıkar. Çeşitli ilaçların kullanımı, şeker hastalığı, kanser, genetik aktarım ve hormonlar ile alakalı rahatsızlıklar yaygın görülen nedenler arasında yer alır. Travazol krem koltuk altı kararması sebeplerine karşı faydalı olmasıyla bilinir. Kızarıklık, egzama, kaşıntı ve ağrılı iltihap durumlarına karşı fayda sağlayan travazol krem sadece eczanelerde satılır. Ciltte meydana gelen bakteri ve mantar rahatsızlıklarına karşı da etkilidir.

Kremin kullanılmaya başlanması için doktor tarafından uygun görülmesi gerekir. Bunun nedeni ilacın içindeki herhangi bir maddeye alerji olabileceğidir. Bu tür durumlarda rahatsızlık iyileşmekten çok daha kötü seviyeye ilerleyebilir.

Travazol Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi

Hekim reçetesi ile kullanılan travazol krem kaşıntıya iyi gelir mi diye merak edilir. Bu sorunun yanıtı evet olup sızı, yanma, alerjik durumlar ve iltihaba engel olacaktır. Aşırı terleme sebebiyle ortaya çıkan pişik şikayetlerini önler, ciltteki bakteri ve mantar rahatsızlıklarına iyi gelir. Ancak çocuklarda küçük yaşlarda ortaya çıkan kızamık ve suçiçeği gibi rahatsızlıklara karşı kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Travazol krem mantar hastalıklarının tedavi edilmesinde de başarılı sonuçlar verir. İçerisinde bulunan polisorbat, likit parafin, alkol, vazelin, distile su ve stearat ile krem daha faydalı hale gelir. Krem rahatsızlığın olduğu bölgeye günde bir ya da iki kere ince bir tabaka şeklinde sürülür.

Travazol Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır

Kullanım alanı geniş olan travazol krem derinin yüzeyine uygulanır. Travazol krem hangi bölgelerde kullanılır diye bakıldığında parmak araları, eller, kasık ile genital bölgede kullanıldığı görülür. Kullanım öncesinde her zaman doktora danışılmalıdır. Kremin gözle temasından kaçınılmalı, açık yaralara uygulanmamalıdır. Kaşıntı yaşam kalitesini ciddi olarak düşürmekte olup bunu gidermek için travazol krem kullanılabilir. Krem anlık olarak etki göstermeye başlayacaktır.

Kalıcı etkinin ortaya çıkabilmesi için ise genellikle doktorlar iki hafta boyunca düzenli kullanımını tavsiye ederler. Hamilelerin ve emziren annelerin bu tür kremlerin kullanımında daha dikkatli davranmaları gerekir. Ayrıca krem çok geniş alanlara uygulanmaktan kaçınılmalıdır.

Travazol Krem Vajinal Kaşıntıya İyi Gelir mi

Kaşıntı genellikle mantar ve benzer durumlar nedeniyle ortaya çıkar. Travazol krem vajinal kaşıntıya iyi gelir mi diye bakıldığında faydalı olduğu görülür. Kremin işe yarayabilmesi için kullanılan bölgenin sürekli hijyenik olması gerekir. Hastalıklı deri bölgesine haricen sürülerek uygulanan travazol için özel bir kullanım uyarısı yoktur. Eğer kremin kullanımı uyutulursa bir sonraki seferde iki doz sürülmemelidir.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi travazol için de farklı yan etki olasılığı vardır. Bazı kişilerde uygulama bölgesinde ciltte tahriş ya da yanma hissi, uygulama bölgesinde kuruluk ya da kızarıklık, kabarcıklar, kaşıntı gibi durumlar ortaya çıkabilir. Beklenmedik bir yan etki görüldüğünde vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.