Artcure Fiyatı

02.10.2023
Artcure Fiyatı

Artcure fiyatı 2023 gündem konularından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Boyun ve bel fıtığı tedavisinde kullanılan artcure tedaviye destek amacına sahip tıbbi bir üründür. Doğru uygulama yapabilmek için kullanım öncesinde hastanın MR bilgilerine ihtiyaç duyulur. Artcure nedir, ne işe yarar diye araştırıldığında hastalarda klinik iyileşme elde edildiği görülür.

İyileşme sonrasında hastadan tekrar MR istenir ve süreç daha detaylı takip edilir. Çok düşük yan etki oranı bulunan bu ürün spinal hat üzerindeki baskının azalmasını sağlar, disk hernilerini mevcut ağırlığından daha küçük hale getirir.

Artcure Fiyatı 2023

Eczanelerden satın alınabilen artcure fiyatı 2023 yılı için 1500 TL olarak belirlenmiştir. Alınan ürün içerisinde bir adet ped ve iki adet krem bulunur. Kremler pedin içerisine sıkılır ve yapışkanlı kısmından ped istenen bölgeye yapıştırılır. Ürün medikal kapsamda olduğundan devlet tarafından karşılanmaz ve doğrudan ücret karşılığında alınması gerekir. Aile hekimi tarafından da reçete edilemeyecektir.

Artcure Nereden Alınır?

Tıbbi bir ürün olan artcure nereden alınır diye araştırıldığında eczanelerden ya da medikal ürün mağazalarından alınabildiği görülür. Ürünün nasıl kullanılacağı satın alma esnasında uzmana sorulabilir. Bant ilgili bölgeye yapıştırıldıktan sonra belli bir süre orada bekletilmelidir. Böylece daha etkili hale gelir. Artcure kısa sürede yüksek klinik başarı elde etmesiyle bilinir.

Artcure Ne Zaman Etki Eder?

Artcure bantları yapıştırıldıkları bölgede ortalama 24 saat boyunca kalır. Mevcut tedavi protokollerinden farklı şekilde uygulanır. İçerisinde form kazandırılmış yağ molekülleri vardır. Transdermal bir bant olan ürün alanında tek olmasıyla ifade edilir. Doğru şekilde uygulandığında bel bölgesinde yer alan fıtığın omurlara baskı yapmasına engel olur. Kullanıldığı bölgede 10 güne kadar olumlu etki gösterir.

Artcure bant fiyatı ne kadar
Artcure bant fiyatı ne kadar

Artcure Bant Nasıl Kullanılır?

Yapısı itibariyle artcure bant yara bandı, ısı bandı gibi isimlere de sahiptir. Artcure bant nasıl kullanılır diye bakıldığında her bir bantın tek kullanım için olduğu görülür. Patch vücuda yapıştırıldığında hastaların duş almaması gerekir. Bantlar yerinden sökülmeden önce ıslanabilir. Bu sayede daha kolay ve acıtmadan çıkacaktır. Bandın etki edebilmesi için temel fiziksel ihtiyaçlar hariç olmak üzere bir gün boyunca yatak istirahati yapılması tavsiye edilir. Bant torakal, servikal ve lomber disk hernisinde kullanılacaktır. İlgili yere yapıştırılması temel kullanım şeklidir.

Artcure Bant Kullanıcı Yorumları

Zahmetsiz kullanımı sebebiyle artcure bant kullanıcı yorumları genellikle olumlu yöndedir. Standart bel ve boyun fıtığı tedavilerine kıyasla daha farklıdır. Kısa süreli de olsa kişide ciddi oranda rahatlama sağlar. Pek çok hastada tek dozda yüksek etki gösterir. Eğer hekim gerekli görürse bazı hastalara ikinci doz da uygulanabilir. Bu ürün bir ilaç değildir, tedaviyi desteklemek amacıyla kullanılır. Hastaların bunun bilincinde olarak uygulama yapmaları gerekir. Bant esnek ve rahat yapısı sayesinde direkt vücudun şeklini alacak ve kişiye gün içinde engel olmayacaktır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.