Avelox 400 mg Reçetesiz Alınır mi

14.12.2023
Avelox 400 mg Reçetesiz Alınır mi

Avelox 400 mg reçetesiz alınır mı birçok kişinin sorduğu sorular arasında yer alır. Avelox bakteri enfeksiyonlarında kullanılan antibiyotik ilaçlardan biridir. Bilindiği üzere antibiyotikler yalnızca hekim reçetesi ile birlikte alınması gereken ilaçlardır. Dolayısı ile reçetesiz bir şekilde Avelox ilacını almanın mümkün olmayacaktır. Her gün milyonlarca kişi bilinçsizce antibiyotik kullanımı yapmaktadır. Bunun önüne geçmek için gerekli durumlarda antibiyotik kullanımı düşünülmelidir. Buda ancak reçeteli olarak yapılmalıdır.

Avelox 400 mg Ne İşe Yarar?

AVELOX 400 mg ne işe yarar kullanan hastalar merak etmektedir. Avelox bir çeşit bakteri öldürücü bir antibiyotiktir. Bakteri enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Zatürre, bronşit, pelvik enfeksiyonlar, sinüzit, karın enfeksiyonu gibi rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Bununla birlikte diyabet hastalarında oluşan deri enfeksiyonlarında da Avelox sıklıkla reçete edilmektedir. Avelox hem bakterileri öldürmek hem de bakterinin yayılımını engellemek amacı ile kullanılan çok önemli antibiyotikler arasındadır. Etlen maddesi bakteri öldürücü moksifloksasine bulunur.

Avelox 400 mg Reçetesiz Alınır mı?

Avelox 400 mg reçetesiz alınır mı çokça sorulmaktadır. Ancak antibiyotik sınıfına giren hiçbir ilaç reçetesiz alınamaz. Çünkü her antibiyotik her hastaya iyi gelmeyebilir. Antibiyotikler enfeksiyonlarda etki gösteren güçlü ilaçlardır. Bazı durumlarda antibiyotik kullanımı sakıncalı olabilir. Bu sebeple antibiyotik kullanımı reçete ile olmadır. Doktorunuz enfeksiyon tanısı koyması ile birlikte Avelox ilacını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Avelox bazı kronik durumlarda, hamilelikte ve yaş sınırı dolayısı ile kullanımı mümkün olmayabilir. Bu yüzden reçetesiz alınacak Avelox yararından çok zararı olabilir.

Avelox 400 mg Reçetesiz Satılır mı?

Avelox 400 mg reçetesiz satılır mı kullanıcı kişiler için önem taşımaktadır. Sonuç itibari ile ilacın kullanımı sağlamış kişiler reçetesiz olarak Avelox alıp alamayacaklarını merak etmektedir. Böylece enfeksiyon belirtileri halinde ilacın kullanımını düşünürler. Oysa ki antibiyotik sürekli kullanılmaması gereken ilaçlar arasındadır. Aynı zamanda doktor tanısı ile reçete yazılaraktan alınması gerekir.

Bu yüzden kendi başınıza buyruk antibiyotik almak çok sakıncalı olabilir. Hiç gerek yokken kullanılan antibiyotikler ihtiyaç halinde yanıt vermeyebilir. Bu sebeple reçetesiz satışı olmamaktadır. Avelox 400 mg reçeteniz varda eczanenizden temin edebilirsiniz.

Avelox 400 mg Reçetesiz Satılır mı?
Avelox 400 mg Reçetesiz Satılır mı?

Avelox 400 Aile Hekimi Yazabilir mi?

Avelox 400 aile hekimi yazabilir mi birçok insan tarafından sıkça sorulan sorulardandır. Bilindiği üzere enfeksiyon durumları tanı çok önemlidir. Elbette ki aile sağlık merkezlerinde de belirli başlı tetkikler yapılabilmektedir. Bu tetkiklerde kan ve idrar değerlerinde enfeksiyon gözlemlenebilir. Bu durumda aile hekimi Avelox 400 mg antibiyotik ilacı reçete edebilir. Antibiyotik ilaçlarda aile hekimlerinin yazabileceği türden ilaçlardır.

Avelox Yerine Ne Kullanılır?

Avelox yerine ne kullanılır hastalar için önemli sorudur. Bazı hastalarda Avelox önemli yan etkiler oluşturabilmektedir. Bu yüzden Avelox muadili ilaçlar kullanarak enfeksiyonun giderilmesi sağlanabilir. Avelox yerine önerilen ilaçlar arasında Bivoxa, Demoxıf, Emesmox, Mofelox, Moxsefen, Moksılox, Moxacın ve Moxaflox kullanılabilir. Doktorunuz size uygun olan antibiyotiği reçete edecektir. Eczanede Avelox yoksa yerine bu eşdeğer ilaçlar verilebilir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.