E Nabız EEG Sonucu Nasıl Öğrenilir

11.02.2024
E Nabız EEG Sonucu Nasıl Öğrenilir

E-Nabız EEG sonucu nasıl öğrenilir EEG çektiren hastalar için önemli bir sorudur. EEG beyindeki elektriğin ölçülmesidir. EEG ile birçok önemli tanı konulabilmektedir. Epilepsi, beyin tümörleri, beyin hasarı, felç, beyin iltihabı ve uyku apnesi EEG ile teşhis edilebilmektedir. Jel pasta kullanılarak kafatasına yerleştirilen kablo önemli sağlık verileri sağlamaktadır.

E-Nabız EEG Sonucu Nasıl Öğrenilir?

E-Nabız EEG sonucu nasıl öğrenilir hasta ve yakınları tarafından merak edilmektedir. EEG sonuçlarını öğrenmek için öncelikle e-nabız sistemine girmeniz gerekir. Daha sonra e-nabız ana sayfanız üzerinde tahlillerin kısmında EEG sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ancak hastanenin yoğunluğuna bağlı olarak EEG sonuçları bazen geç yüklenebilmektedir. Yapılan tüm tetikler gibi EEG çekim sonuçlar görüntülenmektedir.

E-Nabızda EEG Görünür mü?

E-nabızda EEG görünür mü merak uyandırmaktadır. Yapılan tetikler ne kadar çabuk hastanın eline ulaşırsa o kadar rahatlatıcı olmaktadır. Bununla birlikte hastanın tetikleri görüntüleyebiliyor olması çıktı almasını da kolaylaştırmaktadır. Böyle dosyalamak mümkün olmaktadır. E-nabız üzerinde EEG verileri görünmektedir. Kişi tahliller bölümüne girerek istenen tetkik sonuçlarını görebilir.

E-Nabız Sonuçlar Bölümü Nerede

E-nabız sonuçlar bölümü nerede tetkik yaptıran hasta ve yakınları tarafından merak edilen bir konudur. Yapılan tetkike göre sonuçların bulunduğu yerler değişebilmektedir. Kan tahlilleriniz için tahliller bölümüne, film ve görüntüleme tetikleri için radyolojik görüntülerim bölümüne erişim sağlayabilirsiniz. E-nabız A’dan Z’ye tüm tetiklerinize ulaşmanızı sağlar. Üstelik tetiklerinizi mailinize yönlendirerek çıktı alabilirsiniz.

EEG ile Neler Tespit Edilir?

EEG ile neler tespit edilir hasta ve yakınlarınca için düşündürücü bir sorudur. EEG epilepsinin tanısında ve takibinde önemli bilgiler vermektedir. Bununla birlikte uyku apnesinin varlığı da EEG cihazı ile teşhis edilmektedir. Beyin hastalıklarında EEG çok önemlidir.

Beyinde oluşan tümör, iltihap ve hasar EEG cihazı sayesinde belirlenmektedir. Ayrıca ağrı, titreme elektrik çarpması gibi durumların nedenler EEG ile belli olmaktadır. Zekayı etkileyen engellerde EEG verileri önem taşımaktadır. Sadece nöroloji değil psikiyatride de tanı koyma açısından EEG önemli bir tetkiktir.

EEG ile Neler Tespit Edilir?
EEG ile Neler Tespit Edilir?

EEG Sonucu Hemen Çıkar mı?

EEG sonucu hemen çıkar mı hastalar için çok önemli bir sorudur. EEG sonuçları hastane yoğunluğuna göre değişik zamanlarda çıkabilmektedir. Genellikle bir gün sonrasında EEG sonuçları çıkabilmektedir. Bazı özel hastanelerde günü gününe sonuç almak mümkündür. Devlet hastanelerinde EEG sonuçları hasta yoğunluğundan birkaç gün sonrasında çıkmakta olup sisteme düşmektedir.

EEG’nin Bozuk Çıkması Ne Anlama Gelir?

EEG’nin bozuk çıkması ne anlama gelir EGG çekimi yaptıran kişilerce merak edilmektedir. EEG birçok hastalığın tanısında önemli rol oynamaktadır. EEG sonuçları bozuk gözlemlenen hastalarda nörolojik hastalıklar oluşabilmektedir. Bununla birlikte EEG’nin bozuk olması epileptik bir durumu işaret edebilir. EEG bozukluğu ayrıca kişide uyku apnesi olduğunu saptayabilir. Ayrıca kaza sonrasında EEG bozukluğu travma ve beyin hasarını ortaya çıkarır. EEG’nin bozuk olmasının nedenleri doktorunuz tarafından incelenerek tarafına beyan edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.