Elocon Krem Basura İyi Gelirmi

15.11.2023
Elocon Krem Basura İyi Gelirmi

Elocon krem basura iyi gelirmi yazımızda elocon krem nedir ne için kullanılır ve basur tedavisi nasıl yapılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Rektum ve makat bölgesindeki damarların şişerek genişlemesi sonucu hemoroid ya da basur olarak adlandırılan hastalık meydana gelir. Makat bölgesinin dışında gözlenen basur dış hemoroid olarak adlandırılır. Basurun kalın bağırsağın bitişinde yer alan rektumda meydana gelmesi iç basur olarak bilinir.

Basur hastalığı çoğu zaman bazı rahatsızlıklarla karıştırıldığı için teşhisin doktor tarafından yapılması önemlidir. Basur şüphesi olan hastalar hemoroid belirtileri konusunda araştırma yapmak isteyebilirler. Basurun varlığına işaret eden belirtiler:

  • Makatta tahriş hissi ve kaşıntı,
  • Dışkı ve makatta kan görülmesi,
  • Makat bölgesinde sürekli ıslaklık ve akıntı hissi.

Basur Tedavisi Nasıl Olur?

Basur tedavi ile iyileşir mi, basur nasıl tedavi edilir gibi konular sık araştıran konulardır çünkü bu hastalık toplumda oldukça yaygın görülür. Daha çok kabızlık, ıkınma problemleri gibi sorunlara bağlı olarak gelişen, yaygın bir makat hastalığıdır.

Basur tedavisi hemoroid türüne ve hastalığın ilerlemesine göre farklılık gösterir. İç basur basitten ağıra doğru 4 evreye ayrılmaktadır ve genelde basit basurlar oturma banyoları ile tedavi edilebilir. Basur kremleri hastalığın verdiği acı, kaşıntı ve ağrı hissini bölgede lokal anestezik etki ile azaltmaya yarar. Basur ilaçlar, kremler yoluyla tedavi edildiği gibi dış basur vakalarında cerrahi müdahale gerekli olmaktadır.

Elocon Krem Basura İyi Gelirmi

Elocan bir cilt hastalıkları kremidir. Cilt hastalıklarının verdiği rahatsızlıkları önler ve hastalığı tedavi eder. Kortikosteroidler sınıfından bir hormon ilacıdır. İlacın uygulandığı bölgeler dirsek, diz, saçlı kafa derisi gibi hastalığın yayıldığı alanlardır.

Bilindiği gibi basur bir cilt değil damar hastalığıdır. Basur kreminin kaşıntıyı önlemesi için lokal anestezik etkiye sahip olması gerekir. Dolayısıyla Elocon basura iyi gelir mi sorusu; bu tip kremler basuru tedavi etmek için kullanılmaz olacaktır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.