Prednol Krem Basura İyi Gelirmi

28.03.2023
Prednol Krem Basura İyi Gelirmi

Prednol krem basura iyi gelirmi yazımızda prednol krem nedir ne için kullanılır ve basur nasıl tedavi edilir gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Anüste anal kanalın sonunda tahriş ya da şişmeye bağlı olarak gelişen ve meme denilen damar genişlemeleri basur olarak bilinir.

Basurun nedenleri beslenme düzensizliği ve akabinde gelişen kabızlık, ıkınma problemi, acılı veya baharatlı gıdaları sıkça tüketmeye bağlı tahrişler şeklindedir. Hemoroid kalıtsal biçimde de gelişebilir. Basur memesinin makat dışında şiddetli ağrı yaptığı vakalar, hastalar için oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Basur memelerinin tedavisinde hastalığın ilerleme düzeyi önemlidir. Çok önemli vakalarda cerrahi operasyon gerekli olabilir.

Basur Nasıl Tedavi Edilir?

Basur tedavisinde hemoroidlerin durumuna göre karar verilir. Tedavi;

  • Diyet programları ve beslenme düzeni,
  • Erken kalkma, spor yapma gibi yaşan rutininde yapılacak değişiklikler,
  • Oturma banyoları,
  • Basur kremleri,
  • İleri derecelerde cerrahi operasyon ile yapılabilmektedir.

Basur tedavisinde kremler, lokal anestezi etkiye sahiptir. Makat bölgesinde hissedilen ağrı ve kaşınma önlenerek hastalar rahatlatılır.

Prednol Krem Basura İyi Gelirmi

Basur; kaşınt, ağrı ve acı hissi ile rahatsız edici bir hastalıktır. Hastalar bu hislerden kurtulmak için hemoroid krem kullanmak isteyebilirler. Ancak basur için her krem kullanılmaz ve özellikle deri hastalıkları kremleri basurda etkili olmamaktadır. Basur kremlerinin damar hastalığında tedavi edici lokal anestezik etkiye sahip olması beklenir.

Prednol krem basura iyi gelir mi sorusu için kremin içeriğine bakıldığında etken maddesinin Prednasinolon olduğu görülür. Dolayısıyla da bu krem damar daraltan, iltihap kurutan özelliklere sahiptir ve ciltteki alerjilerde etkilidir. Prednol bir basur kremi değildir ve hemoroid üzerinde iyileştirici etkisi yoktur.

Mutlaka inceleyin:

Furacin 0 2 Merhem Basura İyi Gelirmi

Nadixa Krem Basura İyi Gelirmi

Balaban Krem Basura İyi Gelirmi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.