Balaban Krem Basura İyi Gelirmi

15.11.2023
Balaban Krem Basura İyi Gelirmi

Balaban krem basura iyi gelirmi yazımızda basur nedir neden olur nasıl geçer ve kremler basuru geçirir mi gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Basur hastalığı sanılandan daha yaygın bir rahatsızlıktır. Bir makat hastalığı olması nedeniyle ağrı ve kaşıntı gibi rahatsızlıklarda zorlayıcı olmaktadır. Toplumda yaygın bir hastalık olması basur nedir, basur tedavi edilir mi gibi konuları araştırma ihtiyacını arttırmaktadır.

Basur Nedir Neden Olur?

Anüs anal kanal bölgesinde bulunan kan damarlarının çeşitli nedenlerle genişleyip şişmesi hemoroiddir. Basur, bir damar hastalığı olarak çoğu zaman kendini dışkıda ya da makat bölgesinde parlak kırmızı kanla ele verir. Şişen kan damarları, dış basurda dışardan gözlenebilir derecede olabilmektedir.

İç basur ise acı, ağrı ve kanama olmadan çoğunlukla anlaşılmaz.

Kremler Basuru Geçirir mi?

Basur tedavisi hastalığın seyrine ve derecesine göre değişir. Çoğunlukla basit vakalarda öncelikle kabızlığın ve anal kanala baskının azaltılması hedeflenir. Hastanın beslenme ve yaşam tarzında yapacağı değişiklik, ağrılı durumlarda oturma banyoları ile düzelebilmektedir. Kanamanın yoğun olduğu iç basurlarda basura sebep olan damarlarda lastik bant uygulanır.

Basur hastalığında kremler de yaygın kullanılır. Bu sebeple Balaban krem basura iyi gelir mi sorusu da sorulabilmektedir.

Balaban Krem Basura İyi Gelirmi?

Basur kremleri lokal anestezik etkiye sahiptir. Kremler basur bölgesinde ağrı, acı ve özellikle kaşıntıyı engelleyerek hastayı rahatlatmaktadır. Mupirosin etkili balaban krem bir tür antibiyotik etkiye sahiptir. Apse, sivilce, tırnak batması gibi iltihabi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Basur gibi damar hastalıklarının tedavisinde balaban krem kullanılmamaktadır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.