Benzoxin Ne Kadar Süre Yüzde Kalmalı

17.08.2023
Benzoxin Ne Kadar Süre Yüzde Kalmalı

Benzoxin ne kadar süre yüzde kalmalı yazımızda benzoxin nedir nasıl kullanılır ve benzoxin nerelerde kullanılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Benzoxin Nedir Nasıl Kullanılır

Benzoxin cilt üzerine uygulanan topical jeldir. Etken maddeleri klindamisin ve susuz benzoil peroksittir. Klindamisin bakteriyel türde enfeksiyonların tedavisinde etkili bir antibiyotiktir. Susuz benzoil peroksit ise akne gibi sorunlara neden olan bakterileri öldüren organik asittir. Benzoxin adı sık duyulan bir ilaçtır. Hastalar, ilaçla ilgili bilgi almak isteyebilirler. Hastaların Benzoxin nerelerde kullanılır, benzoxin yüzde ne kadar kalır şeklinde soruların yanıtını merak etmeleri olağandır.

Benzoxin Nerelerde Kullanılır

Benzoxin reçete ile eczanelerde satılan bir akne ilacıdır. Deri altına nüfus ederek etkili olmaktadır. Akne etkeni bakterileri yok ettiği için ciltte sivilce oluşumunu ve yayılımını önler.

Jel genel olarak;

  • Akneyi iyileştirir,
  • Cildi fazla yağdan arındırır,
  • Akneleri azaltır,
  • Siyah ve beyaz nokta gibi sorunları azaltır ve önler.

Benzoxin cikdin yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Cildi fazla yağ ve kirden arındırır. Jelin kullanımında kıyafetlere ve saça renk açıcı etkisi nedeniyle bulaştırmamaya dikkat edilmelidir. Ayrıca kremin etkisindeki ciltle güneşe çıkılmamalıdır. Krem 12 yaş altı çocuklarda kullanılmaz.

Benzoxin Yüzde Ne Kadar Bekletilir

Benzoxin jelin ne kadar ve ne sıklıkla kullanılacağı doktor tarafından hastaya bildirilir. Genel olarak krem akşamları temiz cilde ince tabaka halinde sürülür. Uygulama süresi çoğunlukla 2-5 haftadır ve genel olarak bu sürede akneler tedavi edilir. Krem cilt tarafından kısa sürede emilmekte ve cildin alt tabakasına nüfus etmektedir.

Benzoxin etkisini göstermesi için yüzde 2-3 saat kalması yeterli görünmektedir. Ancak benzoxin yüzde ne kadar kalmalı konusunda hastanın durumuna göre doktor tarafından bilgi verilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.