Androcur Reçetesiz Alınır mı

16.11.2023
Androcur Reçetesiz Alınır mı

Androcur reçetesiz alınır mı yazımızda androcur reçetesiz satılır mı, androcur Türkiyede varmı ve androcur kullanan erkekler gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Androcur Reçetesiz Alınır mı?

Androcur hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanılabilen bir ilaçtır. Androcur reçetesiz alınır mı kullanıcı hastalar tarafından merak edilen konulardandır. Androcur özellikle erkeklik hormonlarının aşırı çalışmasını engellemek için kullanılmaktadır. Cinsel dürtüleri aşırı yoğun erkeklerde normal bir cinsel yaşam sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Bununla birlikte kadınlarda oluşan yoğun kıllanmalar erkeklik hormonlarının fazla çalışması ile oluşur. Androcur kıllanma sorunu olan kadınlarda erkeklik hormonlarını dengeler ve azaltır. Reçetesiz alınması uygun değildir.

Androcur Reçetesiz Satılır mı?

Androcur reçetesiz satılır mı önemli bir konudur. Androcur kullanımı için doktor reçetesi gerekmektedir. Her iki cinsiyette de kullanılabilen ilaç erkeklik hormonunu azaltmak amacı ile kullanılmaktadır. Erkek kullanıcılarda cinsel dürtüleri normal seviyeye indirmek ve prostat kanserini tedavi amacı ile kullanılır. Kadın hastalarda ise hirşutizm sorunu nedeni ile kullanılmaktadır. Androcur reçetesiz satılamaz. Çünkü hormonlarla bilinçsizce oynanmaması halinde kişiye büyük sorunlar yaşatabilir.

Androcur Ne Zaman Etki Eder?

Androcur ne zaman etki eder sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Testosteron hormonunun olumsuz etkilerinden kurtulmak adına kullanılan ilaç erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da kullanılır. İlaç kullanımına başlayan kişiler bir hafta sonra hormonun etkilerinin azaldığını gözlemleyebilir. Elbette ki her bünye de farklıdır. Özellikle kadın ve erkekte hormonlar farklı çalıştığından ilacın etkilerinde ufak değişimler olabilmektedir. Ayıca Androcur neden kullanıldığı da ilacın etki süresini değiştirebildiği unutulmamalıdır. Cinsiyet geçişlerinde de söz konusu testosteron hormonunu düşürülerek vücut östrojen fazlalığına alıştırılabilir.

Androcur Türkiye’de var mı?

Androcur Türkiye’de var mı merak edilmektedir. Erkeklik hormonu olan testosteron’un azaltılması ve zayıflatılmasında etkili olan ilaç Türkiye’de de bulunmaktadır. Ancak ilacın reçetesiz alımı söz konusu olmayacağını belirtelim. Androcur kullanmak durumunda olan kişiler mutlaka reçete yazdırmak durumundadır. Androcur satış fiyatı 750,84 olarak belirlenmiştir. Reçete ilacın fiyatını düşürecek veya tamamen karşılayacaktır.

Androcur Kullanan Erkekler

Androcur Kullanan erkekler çeşitli nedenlere bağlı olarak Androcur kullanmaktadır. Testosteron hormonundaki yükseklik nedeni ile cinsel dürtüleri güçlü olan erkeklerde Testosteron seviyesini düşürmek gerekir. Testosteron güçlü olduğunda cinsel isteklerde artış gözlemlenir. Cinsel sapkınlıkların oluşmaması için Androcur oldukça önemli ilaçlardandır. Androcur testosteronu olması gerektiği düzeye indirir. Bunun yanı sıra erkeklerde sıkça görülen prostat kanserlerinde prostatın büyümesini engellemesi açısından Androcur oldukça önemlidir.

Androcur Reçetesiz Satılır mı?
Androcur Reçetesiz Satılır mı?

Androcur Kullananlar Hakkındaki Tüm Sorular

Androcur kullananlar hakkındaki tüm sorular ilgi çekicidir. Birçok kişi hormonların neden düşürülmesi gerektiği konusunda fikir sahibi değildir. Erkekler kadar kadınlarda Androcur kullanarak tedaviyi amaçlar. Kadınlarda kullanımı aşırı kıllanma ve kistlerdir. Bununla birlikte doğum kontrolü olarakta kadınlar kullandığı gözlemlenmiştir. Androcur hakkında bilgi sahibi olup soruları gözlemlerse daha bilinçli kullanım sağlamak mümkün olacaktır. Genel olarak bu ilacın kullanımını yapanlar doktorlar tarafından bilgilendirilmektedir. Tanısı konmadan böyle hormon düşürücü bir ilaç kullanılmaz.

Androcur Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Androcur nedir ve nasıl kullanılır kullanım mecburiyeti olan hastalar tarafından merak edilmektedir. Erkek hastalarda iki amaç için kullanımı mümkündür. Testosteron fazlalığı olan erkekler cinsel dürtülere engel olamayabilir. Bu durum cinsel sapkınlıklara neden olmaması açısından erkeklik hormonunun düşürüp kontrol altına alınması gerekir. Bunun yanı sıra erkeklerde yine prostat kanserlerinin ilerlemesi açısından kullanımı mevcuttur.

Kadınlarda ise polikistik over sendromu, hirsutizm, regl düzensizliği gibi sorunlar nedeni ile kullanılmaktadır. Androcur kadın kullanıcılarda regl başladığı gün kullanılmalıdır. Ancak regl düzensizliği halinde ya da hiç adet görememe halinde ilaca hemen başlanabilir. İlk on gün ikişer tablet kullanılması uygundur. Regl düzensizliği halinde ya da gebelik oluşumunu engellemek adına DIANA ilacı ile beraber kullanılmalıdır. Zamanla doz düşürülür.

Erkeklerde ise günde iki defa bir tablet şeklinde alınır. Bazı erkek hastalara ise doz artışı günde iki defa iki tablet olarak kullanılmalıdır. Prostat kanserlerinde ise günde iki defa olup üç tablet kullanır. Elbette ki her hasta için doz doktorlarca ayarlanmalıdır.

Androcur’un Yan Etkileri Nelerdir?

Androcur’un yan etkileri nelerdir sorusu sıkça sorulmaktadır. Özellikle ilaca alerjik reaksiyonlar oluşturabilir. Bununla birlikte iç kanamaya, cilt döküntülerine sebebiyet verebilir. Bu durumlar ciddidir ve hastaneye başvurulması gerekir. Bunun dışında tümör oluşumuna neden olabilir. Cinsel istekte azalma, kiloda artış, yumurtlama ve sperm sorunları, terleme, halsizlik yapabilmektedir.

Androcur Cinsiyet Geçişi Sürecinde Nasıl Kullanılır?

Androcur cinsiyet geçişi sürecinde nasıl kullanılır geçiş süresi yaşayan kişilerde merak uyandırmaktadır. Cinsiyet değiştiren ve ameliyat olup testisleri alınan erkeklerde Androcur günde bir veya üç kere alınmalıdır. Eğer doktor uygun görürse günde üç kere kullanım sağlanmalıdır. Yapılan tetkiklerde doktorunuz uygun olan dozu kullanmanızı sağlayacaktır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.