Antabus İlaç Reçetesiz Alınır mı

16.11.2023
Antabus İlaç Reçetesiz Alınır mı

Antabus ilaç reçetesiz alınır mı yazımızda antabus ilaç reçetesiz satılır mı, antabus içtikten kaç gün sonra alkol alınır ve antabus ilaç kullananların yorumları gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Antabuse İlaç Reçetesiz Alınır mı?

Antabuse alkol bağımlılığından kurtulmayı amaçlayan önemli ilaçlar arasında yer almaktadır. Antabuse ilaç reçetesiz alınır mı alkol bağımlılığı ile mücadele eden hasta ve yakınlarınca merak edilen bir konudur. Alkol bağımlılığı ciddi bir sorundur. Mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Alkol bağımlılığı psikiyatri klinikleri tarafından veya AMATEM tarafından tedavi edilmektedir. Antabuse ilacı reçetesiz kesinlikle kullanılamamaktadır. Bu ilacın reçetesi psikiyatri doktorlarınca yazılıp onaylanmalıdır. Aksi takdirde hasta ilacı alamayacaktır.

Antabuse İlaç Reçetesiz Satılır mı?

Antabuse ilaç reçetesiz satılır mı merak edilen konulardandır. Ancak böyle bir ilacın reçetesiz verilmesi düşünülemez. Alkol bağımlılığının önüne geçilmesi için kullanılan Antabuse reçete ile alınmalıdır. Eğer ilacını bitmişse eczaneden reçetesiz olarak Antabuse alamazsınız. Bu sebeple kullanıcı hastalar reçete konusunda temkinli olmalı ve ilaç bitimine yakın reçetelerini sağlamalıdır. Alkol bağımlılığından kurtulmak için kullanılan Antabuse düzenli alınmalıdır. Reçetesiz satışı olmadığı için hastalar psikiyatri doktorlarına reçete düzenlemesi yaptırmalıdır.

Antabuse İçtikten Kaç Gün Sonra Alkol Alınır?

Antabuse içtikten kaç gün sonra alkol alınır hastalar için çok çok önemlidir. Antabuse disülfiram içermektedir. Disülfiram alkol ile etkileşim gösterdiğinde sistemik vazodilatasyon gelişebilir. Bununla birlikte yüksek tansiyonu tetikler. Ayrıca kişilerde bulantı ve solunum yetersizliği gözlemlenebilmektedir. Bu sebeple Antabuse kullanıldığı müddetçe alkol kullanılmamalıdır. İlaç bırakılmasının ardından disülfiram kanda etkisini halen gösterecektir. Bu sebeple kişi 14 gün boyunca alkol kullanmamalıdır. Aksi takdirde sonuçları ciddi olabilmektedir.

Antabuse İçince Ne Olur?

Antabuse içince ne olur kullanıcı hastalar için önemli bir sorudur. Antabuse alındığında alkol bağımlılığı yavaş yavaş en aza indirilecektir. Elbette ki alkol sorununu aşmak için doktorun dediklerini kabullenmek ve harfiyen uymak çok önemlidir. Alkol bağımlılığı olan kişiler iş birliği içerisinde olduğumu müddetçe Antabuse ilacının olumlu etkilerini hayatlarını gözlemleyebilirler. Alkolden kurtulmak isteği olan kişiler Antabuse ilaç tedavisi görmektedir.

Antabuse alkolü parçalamakta görevli asetaldehit maddesini engeller ve alkol vücutta tehlikeli bir biçimde dolaşır. Kişi bu ilaç sistemindeyken alkol tüketirse oldukça ciddi sonuçlarla karşılaşabilir. Bu sebeple ilaç kullanıldığı müddetçe alkol almaması gerekir.

Antabus İlaç Reçetesiz Satılır mı?
Antabus İlaç Reçetesiz Satılır mı?

Antabuse İlaç Kullananların Yorumları

Antabuse ilaç kullananların yorumları oldukça umut vericidir. İlaç kullanımı süresince kişi alkolle arasına ciddi bir duvar örmektedir. Kişiler alkolü bırakmaya karar verdiklerinde Antabuse ilacı ile tamamen alkolü bıraktıkları gözlemlenmektedir. Antabuse kullanıcı hastalar ilaç bitiminde de ilaç kullanmadıklarından alkole karşı direnç göstermeye başlamaktadır. Pek çok alkol bağımlısı Antabuse ilacı sayesinde alkole son vermiştir.

Antabuse Nereden Bulabilirim?

Antabuse nereden bulabilirim diyen pek çok bağımlı ve bağımlı yakını vardır. Antabuse eczanelerden temin edilebilmektedir. Ancak bu ilaç doktor kontöründe ve reçete ile beraber alınmalıdır. Pek çok kişi alkol nedeni ile yakın çevresi ile problemler yaşamaktadır. Bazı kişiler alkol bağımlısının içki içmemesi adına ilacı temin etmeyi düşünebilir. Bu çok yanlış bir yöntem olmakla birlikte tehlikeli sonuçlar yaratabilir. Bu sebeple alkol bağımlısı kişi doktor ile görüşmeli ve tedaviyi kabul etmelidir. Bu sayede ilaç eczaneden alınarak kullanıma başlanır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.