Geralgine Plus Reçetesiz Alınır mı

26.01.2024
Geralgine Plus Reçetesiz Alınır mı

Geralgine Plus reçetesiz alınır mı kullanıcı olan hastalar için önem teşkil etmektedir. Geralgine Plus parasetamol içerikli etkili ağrı kesiciler arasında yer almaktadır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği bulunan Geralgine Plus ayrıca öksürük giderici olarakta etki sağlamaktadır. Çünkü içeriğinde bulunan etken madde kodein fosfat öksürüğü bertaraf edici etki gösterir. Parasetamol ilaçlar arasında ağrıyı etkili bir şekilde kesme özelliği bakımından tercih edilmektedir.

Geralgine Plus Reçetesiz Alınır mı

Geralgine Plus reçetesiz alınır mı merak uyandırmaktadır. Geralgine Plus parasetamol maddesine ek olarak kodein fosfat içermektedir. Bu etken madde aynı zamanda bağımlılık oluşturabilecek etkiye sahiptir. Kodein fosfat parasetamol maddesi ile birleştiğinden çok daha kuvvetli bir ağrı kesici haline gelebilmektedir. Geralgine Plus reçetesiz alınmaz. İçerik maddeleri gereği normal reçete düzenlense bile izleme gerektiren bir ilaçtır. Bu yüzden her hastaya verilmemektedir.

Geralgine Plus Reçetesiz Satılır mı

Geralgine Plus genellikle ağrı şikayetlerinde kullanılan bir ilaçtır. Geralgine Plus reçetesiz satılır mı hasta ve yakınlarınca merak edilen bir konudur. Özellikle rahatsız edici ağrıların giderilmesinde rahatlatıcı etki gösteren Geralgine Plus reçetesiz satışı bulunmamaktadır. İlacı alabilmek için mutlaka doktor reçetesi gerekmektedir. Geralgine Plus ağrı kesici olmasına rağmen ek izleme ilaç grubuna dahil olduğundan reçetesiz verilmesi mümkün değildir.

Geralgine Herkes Kullanabilir mi

Geralgine herkes kullanabilir mi önemli sorulardandır. Geralgine 12 yaşını doldurmuş olan ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılabilen bir ilaçtır. Ancak ilacın yardımcı ve etken maddelerinden birine alerjiniz varsa ilacın kullanılması mümkün değildir. Bununla birlikte karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalar ilacı kullanamaz. Emziren anneler için uygun değildir. Depresyon odaklı ilaç tedavisi olan kişiler Geralgine türevlerini kullanamaz. Geralgine belirli gruplar için sakıncalı olabilmektedir. Bu sebeple herkes kullanamaz.

Geralgine Plus Reçetesiz Satılır mı
Geralgine Plus Reçetesiz Satılır mı

Geralgine Plus Kafa Yapar mı

Geralgine Plus kafa yapar mı kullanan hastaların merak ettiği bir sorudur. Geralgine Plus kodein fosfat içeren bir ilaçtır. Kodein fosfat maddesi afyondan üretilmektedir. Bu yüzden ağrı kesici olan ilaçların etkisini arttırır. Geralgine Plus içeriğinde yaklaşık 10 mg kodein fosfat bulunmaktadır. Ciddi bir uyuşturucu etki sağlamasa da ek izleme listesine girmiş ilaçlardandır. Özellikle psikiyatri ilaçları ile birlikte alınmaması gerekir. Depresyon ve anksiyete hastaları Geralgine Plus kullanamaz. Bu konuda doktorunuzla görüşmeniz çok sağlıklı olacaktır.

Geralgine Plus Diş Ağrısına İyi Gelir mi

Geralgine Plus birçok ağrıda etki sağlamaktadır. Geralgine Plus diş ağrısına iyi gelir mi merak eden pek çok hasta bulunmaktadır. Geralgine Plus diş ağrısında da kullanılabilen bir ilaçtır. Ancak bilinçsizce alınmaması gerekmektedir. Geralgine Plus her insan için uygun olmayabilir. Bu sebeple doktorunuzun reçetesi ile birlikte alıp kullanmak çok önemli olacaktır. Geralgine Plus diş ağrısını yanı sıra kas ağrılarında, baş ağrısında, regl ağrılarında oldukça etkilidir. Geralgine Plus hafifi ve orta şiddetli ağrılarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.