Fucidin Koltuk Altı Kararması

21.10.2023
Fucidin Koltuk Altı Kararması

Fucidin koltuk altı kararması yazımızda fucidin krem kullanım alanları ve koltuk altı kararması için fucidin krem gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Sağlık olgusu son derece geniş kapsamlı olan bir olgudur. Her ne kadar kişiler herhangi bir sağlık sorunu olmadan yaşamak isteseler de kimi zaman hiç istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu tür durumlarda hastalığın durumuna göre farklı türden tedavi edici uygulamalar yapılır.

Krem de harici olarak kullanılan bir ilaç formudur. Bu noktada da değişik kremler vardır. Fucidin krem de bunlardan bir tanesi olup cilt enfeksiyonları için, her türden ameliyat sonrası ameliyat yaralarının iyileşme sürecinde, cilt yüzeyinde oluşan cilt ülseri, yanık ve yara tedavisinde kullanılır. Doğru ve düzgün kullanım ile etkin sonuç verir.

Fucidin Koltuk Altı Kararması

Fucidin koltuk altı kararması amacıyla kullanılmaması gerekmektedir. Bölgeye sık kullanımı ter bezlerine ve kıl köklerine zarar vermektedir. İçeriğinden dolayı bölgede az miktarda beyazlık gözlemlenebilmektedir. Ancak hastalık riskini yükseltmektedir. Koltuk altı kararmasından kaynaklı farklı dermokozmetik ürünleri tercih edebilirsiniz. Fucidin krem hücre yenileyici ve iyileştirici özelliklere sahiptir.

Kullanım şekli lezyonun büyüklüğüne göre değişiklik gösterilmektedir. Hasarlı bölgeye ince bir tabaka halinde sürülmektedir. Kapalı yarların daha kolay iyileşmesini sağlamaktadır. Böcek ısırıkları, sivilce lekeleri, güneş yanıkları izleri kolaylıkla geçirmektedir. Lazer epilasyon sonrasında cilt nemlendirmesi için önerilebilmektedir. Ancak koltuk altı kararması için yetersiz kalmaktadır. Ayrıca bölge üzerinde cilt sorunlarına yol açabilmektedir.

Fucidin Krem Kullanım Alanları

Fucidin krem kullanım alanları bakteri oluşumunu engellemektedir. Bazı sivilce tedavilerinde tercih edilebilmektedir. Yara izleri, kesiler, arı sokmalarında kullanılmaktadır. Açık yaraya direk olarak uygulanmaması gerekmektedir. Kıl kökünde oluşan sorunların önüne geçilmek amacıyla tercih edilmektedir. Genital bölgede siğil, kaşıntı, deri döküntülerine reçete ile verilmektedir. Fucidin krem kullanım süresi 14 gün ile sınırlandırılmıştır.

Günde 3 kez cilt tabakasına uygulayarak kullanılmaktadır. Kapalı lezyon tedavisinde kullanım sıklığını azaltabilirsiniz. Daha uzun topikal tedavilerde uzmanlara danışılmalıdır. Gebelik kategorisinde C sınıfında yer almaktadır. Doktor gözetimi altında hamilelik döneminde kullanımı olasıdır. İçeriğinde bulunan hidrokortizon asetat ve fusidik asit maddeleri olsa da gebelikte toksiteye yol açmamaktadır. Ancak hamileler doktor önerisiyle kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fucidin Krem Koltuk Altına Sürülür mü

Üstte verilen bu temel bilgilerden sonra şimdi adım adım bazı soruların yanıtlarını verelim. Fucidin krem koltuk altına sürülür mü diyorsanız en basit ifade ediş biçimi ile gerekli olan her şart altında eğer doktor tarafından sürülmesi belirtilmiş ise sürülebilir. Bu krem ayrıca ellere, yüze, kasık bölgelerine de kullanılabilir. Tüm bu bölgelerde yukarıda ifade edilen sağlık sorunlarından herhangi birisi varsa uygulanmasında sorun yoktur. Elbette sürülecek yüzey temizlenmiş olmalıdır.

Fucidin Antibiyotik mi

Şimdi de merak edilen bir diğer sorunun cevabını verelim. Fucidin antibiyotik mi diye soruyorsanız onun yanıtı da şu şekildedir: Fucidin isimli kreminin ana etken maddesi olan Fusidik asit; Fucudium cuccineum kültüründen elde edilmiş bir antibiyotik çeşididir. Buradan yola çıkarak bu kremin hem oldukça güçlü bir antibakteriyel krem olduğu hem de verilen bu bilgilerden de anlaşılacağı gibi antibiyotik bileşenli olduğu net bir biçimde söylenebilir.

Fucidin Kremde Kortizon Var mı

Fucidin kremde kortizon var mı derseniz hemen onun da yanıtını verelim. Bu krem bileşenleri arasında güçlü bir betametazon valerat yani bir diğer ifade ediş biçimi ile kortikosteroid vardır. Buradan da anlaşılacağı gibi bu kavram kortizon ile alakalıdır. O yüzden net bir biçimde söylemek gerekir ki Fucidin krem kortizon içerir. O yüzden hamilelik sürecinde ve göz çevresinde kullanılması gerekiyor ise çok dikkatli olunmalıdır.

Fucidin Krem Aile Hekimi Yazabilir mi

Fucidin krem aile hekimi yazabilir mi en çok merak edilenlerden bir başkasıdır. Ciltle ile ilgili bir ilaç ve antibiyotik bileşenleri olması sebebi ile yazamaz diye düşünebilirsiniz ama durum öyle değildir. Fucidin krem aile hekimi tarafından gerekli görülen durumlarda yazılabilir. Aynı zamanda elbette cilt hekimleri tarafınca da yazılabilir. Kimi zaman genel cerrahlar da yaptıkları ameliyat sonrası bu kremi yazarlar.

Fucidin Krem Sgk Karşılıyor mu

Fucidin krem sgk karşılıyor mu sorusunun yanıtını verelim. Çok net ifade etmek gerekir ki bu krem hangi doktor tarafından yazılırsa yazılsın SGK tarafından karşılanır. Lakin bu krem reçetesiz olarak da satın alınarak sivilce gibi durumlarda kullanılabilir. Bu noktada herhangi bir kısıtlama mevcut değildir. Fiyatı yüksek olan bir krem değildir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.