Mide Botoksu Fiyatları

31.12.2023
Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu fiyatları 2024 yazımızda mide botoksu nedir, kimlere mide botoksu işlemi yapılabilir, kimlere mide botoksu işlemi yapılabilir ve mide botoksu yaptıranların yorumları gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Mide Botoksu Nedir

Mide botoksu nedir? sorusu ameliyat olmak isteyenler fakat tehlikesini merak edenler tarafından araştırılıyor. Mide botoksu uygulaması doğru dozda yapıldığında profesyonel bir işlem sonrası midenin istenen oranda küçülmesini sağlayan bir ameliyattır. Kilo vermekte zorluk çeken kişilerin başvurduğu bir yöntemdir.

Vücut kitle İndeksi belirli bir seviyenin üzerinde olan kişilere uygulanabilir. Uzman bir doktor tarafından tüm tetkikler yapıldıktan sonra ancak başlanabilen bu tedavi yöntemi, enjeksiyonun ağız yoluyla ve endoskop yardımıyla mideye gönderilmesi ile uygulanan ağrısız bir tekniktir.

Mide Botoksu Fiyatları 2024

Mide Botoksu Fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu sorusu araştırılıyor. Botoks uygulamalarını profesyonel bir ekiple uzman desteği ile birlikte uygulayan kliniklerin fiyat aralığı işlemin türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Uygulama sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi ve seans aralığına göre değişen rakamlar 2.500 TL’den başlayarak katlanarak yükselebiliyor. Mide botoksu endoskopik yöntem kullanılarak mide duvarına botoks malzemesinin enjekte edilmesi işlemidir. Bu yöntem uygulanırken talep edilen ön tetkik işlemleri, ameliyat sırasında kullanılan dolgu malzemesi dahil olmak üzere tüm aşamalar göz önünde bulundurularak net bir fiyat bilgisi alınabilir.

Mide Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mide botoksu uygulaması nasıl yapılır? sorusu araştırılıyor. Ameliyat öncesi sürece hazırlanan kişi anestezi ekibinin müdahalesi ile en az 15 dakikada tamamlanabilen bir işlemdir. Bilinenin aksine endoskopi yöntemleri kullanılarak kişiye uygulanan mide botoksu cerrahi bir müdahale içermiyor. Ağızdan girilerek herhangi bir kesi işlemi olmadan ya da yara izi bırakmadan uygulanabilen bu sistem anestezi ekibinin yardımı ile dakikalar içinde uygulanıyor.

Kimlere Mide Botoksu İşlemi Yapılabilir?

Kimlere mide botoksu işlemi yapılabilir? sorusunu merak edenler araştırmalarını sürdürüyor. Endoskopik estetik müdahale olarakta bilinen mide botoksu vücut kitle endeksi 25 ile 60 arasında olanlar için uygulanabiliyor. Aşırı kilolu olup obezite ameliyatlarından kaçınanlar, bıçak altına yatmaktan çekinenler için tercih edilen bu yöntemi ani açlık ve tatlı krizi nöbetini bireysel müdahalelerle geciktiremeyenler tercih edebiliyor.

Vücut kitle endeksini hesapladıktan sonra ideal kilosundan 15 ile 20 kilo fazla olanlar mide botoksu uygulamasını kolaylıkla yaptırabilir. Mide ülseri, oniki parmak bağırsağı ülseri ya da gastrit gibi hastalığı olanlar riskli olabileceği için bu tedavi türünden kaçınması öneriliyor.

Mide Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Mide botoksunun faydaları nelerdir? sorusuna net olarak zayıflama sürecini kolaylaştıran endoskopi yöntemidir denilebilir. Midede oluşan hızlı acıkma hissini ortadan kaldırarak iştahı baskılamayı sağlar. Ameliyatsız şekilde endoskopi yoluyla dakikalar içinde tamamlanan ameliyat aşırı yeme isteğini azaltarak hızla kilo vermeyi mümkün hale getiriyor.

Uzun yıllardır ağır diyetler altına girenler fakat yine de iştahını dizginleyemeyenler için pratik bir yöntem olduğu söylenebilir. Mide botoksu tedavisinin etkisi 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Sinir ve kasların etkisiz hale getirilmesi ile uygulanan bu işlem süreç tamamlanana kadar iştahı azaltıp kontrol altına alarak zahmetsiz kilo vermeyi sağlar.

Mide Botoksu Yaptıranların Yorumları

Mide botoksu yaptiranlarin Yorumları araştırılıyor. Mide küçültme ameliyatlarından farklı olarak cerrahi bir müdahale uygulanmadığı için kişi gündelik hayatına hızla geri dönebiliyor. Kliniklerde ve özel hastanelerde gerçekleştirilen bu işlemler yapılan araştırmalara göre %75 oranında başarı sağlıyor. Hastalar özellikle ilk 6 ayda mükemmele yakın sonuçlar elde edebiliyor.

Mide botoksu doğru diyet programı ve egzersizle desteklendiğinde sadece 30 günde 20’ye yakın kilo vermeyi sağlıyor. Ancak bu uygulamayı yaptıranlar diğer mide ameliyatlarında olduğu gibi kalıcı kilo verme avantajını göremiyor. En fazla 6 aya kadar dayanan botoks işlemi etkisi geçtiğinde işlevini yitiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.