İstanbul Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

25.09.2023
İstanbul Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

İstanbul psikolog en iyi 5 psikolog önerisi ile psikolojinize destek olacak danışmanları seçmek oldukça yararlıdır. Ruhsal durumun sağlıklı olabilmesi adına psikoloğa gitmek oldukça rahatlatıcıdır. Tavsiye ile bir psikolog tercih etmek çok ruh sağlığında büyük farklar yaratacaktır. Psikolog eşliğinde hareket etmek her zaman için bakış açısının değişmesine, farklı algıların açılmasında etkili olur.

İstanbul’da En İyi 5 Psikolog Önerisi

Psikologlar kişilerin hayata daha pozitif şekilde bakmalarında yardımcı olan sağlık danışmanlarıdır. Birçok insan psikoloğu sayesinde zor durumların üstesinden gelmiştir. İstanbul’da en iyi 5 psikolog gerek Anadolu yakasında gerekse Avrupa yakasında hizmet sağlamaktadır. Herkesin hikayesi ayrıdır. Yaşadığı sıkıntılar ayrıdır. Bu yüzden psikolojik danışmanlık alabilmek çok kıymetli olacaktır. Anadolu yakasından hizmet veren en iyi psikologlar Elif Kanat, Berkay Ateş, Didem Üngör olarak tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra Avrupa yakasında tavsiye edilen psikologlar Merve Üstün, Haşmet Belten, Melih Gündeş, Ömürcan Bozkuş, Orhan Taruk ve Havva Gül Dikici olarak dikkat çekmektedir.

İstanbul Psikolog Fiyatları

Günümüzde ekonomik şartlar günden güne artış sağlamaktadır. İstanbul psikolog fiyatları ekonomik şartlardan etkilenmektedir. Özellikle İstanbul sağlık hizmetleri açısından oldukça pahalı olan illerin başında gelmektedir. Psikolog terapisi seans şeklinde gerçekleşmektedir. İstanbul’da en düşük psikolog seans ücreti 750,00 liradan başlamaktadır. Özel hastanedeler de ve kliniklerde ücret bedeli 1000- 1750 lira arası değişmektedir. Elbette ki psikologların profesör unvanları da seans ücretlerini arttırmaktadır.

Psikiyatrist ve Psikolog Farkı Nedir?

Psikiyatrist ve psikolog farkı nedir birçok insan tarafından merak edilmektedir. Bu iki meslek dalı da insan psikolojisi üzerine hizmet vermektedir. Ancak psikiyatrist ve psikoloğu birbirinden ayıran en önemli özellik tedavi içeriğidir. Psikiyatristler doktor olarak kimlik almış ruh hastalıklarının ilaçlı tedavisini sağlayan uzmanlardır. Psikologlar ise konuşarak, gözlemleyerek terapi sağlamaktadır. Psikologlar hastada oluşan duygusal ve davranışsal sorunları gözlemleyip psikiyatri alanına sevk edebilmektedir.

İstanbul Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri

Muayenehane, özel hastaneler ve klinikler de görev alan psikologlar her ailenin bütçesine uygun olmayabilir. Bu yüzden İstanbul devlet hastanesi psikolog ücretleri bulunmamaktadır. Gerek çocuk gerek yetişkin psikologları ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Devlet hastanelerinde psikolog seanslarında pek çok kişi terapilere olumlu cevap vermektedir.

İstanbul Psikolog Seçimi

İstanbul psikolog seçimi çok önemlidir. Bu sebeple kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Öncelikle psikolojik danışmanlık almak istediğinizden emin olmalısınız. Kararınızı net olarak verdiğinizde neden psikoloğa gitme gereksinimi duyuyorsunuz bunun farklına varılması önemlidir. Çünkü psikologlarında başarılı olduğu alanlar bulunmaktadır. Psikoloğunuzu ruhsal soruna bağlı olarak seçilmesi çok önemlidir. Bununla birlikte her psikoloğun seans uygulamaları birbirinden farklıdır. Alanlarına uygun olarak hizmet verirler. Bu yüzden psikolog seçerken hangi terapiye yatkın, size uygunluğunu düşünerek seçim yapmalısınız.

İstanbul Psikolog Seçimi
İstanbul Psikolog Seçimi

İstanbul Kadıköy Psikolog

İstanbul Kadıköy Psikolog arayışında olanlar için tavsiye vermek oldukça yararlı olacaktır. Özellikle alanında isim yapmış, terapileri çözüm odaklı olan psikologlar tercih edilmektedir. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde tavsiye edilen psikologlar arasında Melis Aksoy, Gülçin Şenyuva, Ceren Tatar, İlkten Çetin, Güldane Kavgacı, Cem Gümüş bulunur.

İstanbul İBB Psikolog Randevu Alma

Devlet hastanelerinin yanı sıra belediye hizmetlerinden de ücretsiz olarak psikolog hizmeti alabilmek mümkündür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi psikolojik destek sağlamaktadır. İstanbul İBB psikolog randevu alma oldukça basittir. 153 numaraları hattan randevu isteğinde bulunabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolog desteği ile dikkat çekicidir. Ergen, yetişkin, çocuk grup ve aile terapilerinde oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır. Psikolojik terapiler sonucunda ileri düzeyde tedaviye ihtiyaç duyulan kişiler devlet hastanelerine sevk edilmektedir.

İstanbul Psikolog – Özge Topaloğlu – OKB Nedir?

Özge Topaloğlu OKB nedir en çok sorulan sorular arasında yer alır. Özellikle OKB yani Obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığı olanlar Özge Topaloğlu için randevu sağlamaya çalışmaktadır. Özge Topaloğlu OKB hastalığı konusunda oldukça rahatlatıcı terapi seansları vermektedir. OKB takıntılar sonucu insanlarda gözlemlenen rahatsızlıklardır. Bu hastalıklar erken teşhis edildiğinde psikolog terapi desteği ile çözümlenebilir. Ancak ileri düzeydeki hastalarda mutlaka psikiyatri tedavisi kaçınılmaz olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.