Bactroban Krem Reçetesiz Alınır mı

13.10.2023
Bactroban Krem Reçetesiz Alınır mı

Bactroban krem reçetesiz alınır mı pek çok kişinin gündeminde olan bir konudur. Bakteri, mantar veya virüslere bağlı olarak gelişen deri enfeksiyonlarının geç kalınmadan tedavi edilmesi önemlidir. Deri enfeksiyonlarının tedavisinde teşhis doğrultusunda antibiyotikler kullanılabilir. Bu antibiyotikler arasında yer alan bactroban krem reçetesiz alınır mı?

Bactroban Krem Ne İşe Yarıyor?

Bactroban kremin reçetesiz alınıp alınamayacağına bakmadan önce bactroban ne işe yarıyor sorusu yanıtlanabilir. Kremin içeriğinde yer alan mupirosin tropikal bir antibiyotiktir. Metisiline duyarlı bazı bakterilerde dahil, belirli tür bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlara karşı tropikal bir ajandır. Pseudomonas fluorescens’in fermentasyonu ile üretilmektedir.

Bactroban Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem, bakteriyel cilt enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Dikişli yaralarda, kıl kökü iltihaplarında, iltihaplı sivilcelerde, tırnak batmasının sebep olduğu iltihaplarda iyileştiricidir. Ayrıca burun ameliyatlarında da yaraların kolay iyileşmesinde etkilidir. Abse ve çıbanda bakterilerin üremesini engelleyerek hastalığın kolay iyileşmesinde de kullanılır.

Bactroban Krem Reçetesiz Alınır mı?

Her tür ilaç veya kremin doktor denetiminde kullanılması önemlidir. Hastaların özellikle bazı ilaç gruplarında denetimsiz ilaç kullanmalarının engellenmesi için ilaçlar reçeteyle satılmaktadır. Bazı ilaçlar ise reçetesiz olarak da eczanelerden temin edilebilir. Bu durum önceden teşhis edilmiş ya da teşhisi kolay bazı hastalıklarda, hastaların iletişim araçları ile doktorlarının onayını alarak ilaçlara ulaşmalarını kolaylaştırır. Bactroban krem reçetesiz alınır mı sorusu merak edilebilir. Bu kremi reçetesiz olarak eczaneden almak mümkündür. Reçeteyle alımlarda ödemesi devlet tarafından karşılanmaktadır.

Bactroban Krem Vajinada Kullanılır mı?

Vajina mantar oluşumuna karşı hassas bir bölgedir. Vajinanın hassas yapısı nedeniyle bakteri oluşumu gibi durumların doktor tarafından teşhis edilerek tedavisinin yapılması gerekir. Teşhise göre doktor tarafından genital dış organlarla vajina içinde nasıl bir tedavinin uygulanacağına karar verilir. Bactroban kremin mantar oluşumunu tetikleyen bakterilerle savaştığı bilinmektedir. Doktor hastaya ve vakanın şiddetine göre mantar enfeksiyonlarının yarattığı ağrı ve acı hissinin azaltılması açısından kremi önerebilirler. Kasık çevresi ile genital bölge dış yüzeyinde doktor denetiminde kullanılabilmektedir.

Bactroban Krem Reçetesiz Satılır mı?
Bactroban Krem Reçetesiz Satılır mı?

Bactroban Krem Reçetesiz Satılır mı?

Bactroban krem bakteri üremesini engelleyerek enfeksiyonları tedavi eder. Yalnızca deri enfeksiyonlarında kullanılan topical bir üründür. Tırnak batması gibi sık görülen ve oldukça rahatsız edici olabilen vakalarda da kullanıldığından bactroban krem reçetesiz satılır mı sorusunun sıkça sorulması normaldir. Bu krem eczanelerde reçetesiz satılabilir. Bactroban eczane fiyatı 73.75 TL’dir. Bactroban krem de dahil reçetesiz temin edilebilen ilaçlara karşı dikkatli olunmalıdır. Bu krem ya da ilaçların doktor denetiminde kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Bactroban Krem Burun İçine Sürülür mü?

Bactroban krem yüzeysel kesik ve yaralanmalarla çıban ve yara gibi enfeksiyonları tedavi eder. Hastalık etkeni bakterileri yok ederek bölgede iyileşme sağlar. Bactroban kremin kullanım alanlarından biri de burun içidir. Ameliyat ya da estetik ooerasyonlar sonrasında yaraların daha çabuk iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca burunda üreyen staphylococcus aureus adlı bakteriyi de öldürerek etki eden bir kremdir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.