E Nabız Birincil Telefon Değiştirme

09.01.2024
E Nabız Birincil Telefon Değiştirme

E Nabız birincil telefon değiştirme yazımızda e-nabız nedir nasıl kullanılır, e nabız e posta adresi değiştirme, e-nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır, e-nabız cep telefonu nedir ve e nabiz hesabi nasil silinir gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

E-Nabız Birincil Telefon Numarası Silme

E-nabız sağlık konusundaki verilerimizin depolandığı önemli bir sistemdir. E-Nabız birincil telefon N-numarası silme kayıtlı kullanıcılar tarafından sıkça sorulmaktadır. Herhangi bir nedenden ötürü kayıt edilen ilk telefon numarasının güncellenmesi gerekir. Bu durumda numaranızı silmeli ve yeni numara eklemeniz gerekebilir. Ancak pek çok kişi birincil telefon numarasını nasıl sileceğini bilmez.

E-Nabız üzerinden silme, kayıt etme, düzenle işlemleri yapmak için öncelikle sisteminize erişim sağlamanız gerekir. Sisteme girdinizde zil işaretinin hemen yanındaki profil kısmına tıklayın. Kimlik bilgilerinizin yer aldığı profilinizde ilk olarak yazılan telefon numaranızı silebilir veya değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yakınlarınıza ait ikinci bir telefon numarasını girmeniz acil durumlar için akıllıca olacaktır.

E-Nabız Birincil E-Posta Değiştirme

E-Nabız birincil e-posta değiştirme işlemi de profil ayarlarından yapılabilmektedir. Kişisel bilgileriniz kısmında yer alan e-posta adresinizi kalem simgesine basarak değiştirebilirsiniz. Tahlil sonuçları veya radyolojik bulgular mail adresine gönderilebilmektedir. Bu sebeple e-posta bilgileri son derece önemli olacaktır.

Bu yüzden eğer kayıtlı olan e-posta geçerliliğini yitirmişse ya da herhangi bir sebepten ötürü mail adresinize ulaşamıyorsanız e-nabız sisteminden güncelleme yapmanız çok önemlidir. Saniyeler içerisinde mail adresinizi değişebilirsiniz. Özellikle sağlık sisteminizde güncel mail ve telefon numaralarınızın olması önemlidir. Bu yüzden değiştirilmesi gereken mail adresinizi mutlaka yenisi ile güncelleyin.

E-Nabız Birincil Telefon Numarası Değiştiremiyorum

E-nabız birincil telefon numarası değiştiremiyorum sorunu zaman zaman kullanıcılara zor anlar yaşatmaktadır. Telefon numarası ve mail adresleri e-nabız sisteminde önem taşır. En basitinden reçeteniz SMS olarak telefonunuza gönderilir. Bu sebeple reçete kodunuzun yazılı olduğu kağıdı kaybetseniz dahi SMS ile bilgilendirilirsiniz. Bu yüzden telefon numaranızın e-nabız sistemine işlenmesi çok önemlidir. E-nabız telefon numarasını değiştiremiyorsanız bunun en büyük nedeni sistemin güncellenmesi olabilir.

Bunun yanı sıra internet bağlantınızın zayıf olması da sistemde işlem yapmanıza engel olabilir. Ayrıca bazen tarayıcılarda sistemde değişiklik yapmaya engel olabilmektedir. Bu yüzden farklı bir tarayıcı üzerinden işlem yapabilirsiniz. Eğer mobil üzerinden numara değişimi yapamıyorsanız bilgisayar ortamından oturum açmanız ve işlem tekrar denemeniz mantıklı olacaktır.

E-nabız Şifremi Unuttum Telefon Numaram Değişti

E-nabız şifremi unuttum Telefon numaram değişti ne yapmalıyım sıklıkla sorulan sorulardandır. E-nabız şifresini kaybeden kişiler farklı yöntemlerle sisteme giriş yapabilirler. E-nabız sistemine en garanti giriş yolu e-devlet sisteminden sağlanmaktadır. E-devlet şifresini bilen kişiler direk olarak e-nabız sistemine girebilmektedir. Bunun yanı sıra e-nabız şifresini unutulması halinde yeni şifre talep etmek mümkündür. Şifremi unuttum dediğinizde sistem SMS onayı yollayacaktır. Böylece yeni şifre belirleyebileceksiniz.

Bu işlem için TC. Kimlik numaranız ve güncel telefon numaranız sisteme kayıtlı olmak zorundadır. Kimlik numaranızı ve telefon numaranızı belirten kutucuklara yazdıktan sonra SMS gönder diyerek yeni şifre talebinizi başlatabilirsiniz. E-nabız güncel bilgileriniz çok önemlidir. Bu yüzden bilgileriniz değişimi halinde güncelleme yapmayı unutmayınız.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.