Minirin Melt Aile Hekimi Yazabilir mi

21.03.2023
Minirin Melt Aile Hekimi Yazabilir mi

Minirin melt aile hekimi yazabilir mi yazımızda aile hekimi minirin melt yazar mı ve minirin melt ne işe yarar gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Minirin melt 5 yaş ve üzeri bireylerde kullanılabilen bir ilaç türüdür. Ağızda eriyen oral liyofoloize şeklinde 120 mikrogram desmopressin içerir ve tabletler mannitol, jelatin ve sitrik asit içermektedir.

Minirin Melt Ne İşe Yarar

Antidüretik hormon ve ADH gurubuna dahil olan bu ilaç yatak ıslatma şikayetlerini gidermek için verilir. Kullanımı 5 yaşından itibaren uygulan olan minirin melt, 5 yaşından büyük çocuklarda veya yaşlılarda aşırı sıvı tüketimi sebebiyle yatak ıslatma durumu meydana gelmişse, kullanırlır.

Yetişkinlerde ise fazla miktarda idrar üretimine bağlı olarak idrara çıkma ihtiyacı gerektiren, durumlarda kullanılır. Örnek verecek olursak, kişide idrar kesesinin kapasitesinden fazla idrar üretimi oluyorsa ya da şekersiz diyabet hastalarında aşırı susuzluk veya büyük hacimlerde sürekli seyrek seyrek idrar üretimi oluyorsa hastaya ilgili hekim minirin melt reçete edebilir.

Minirin Melt Aile Hekimi Yazabilir mi

Minirin melt aile hekimlerini yazabileceği ilaç gurubuna dahildir. Özellikle 5 yaş ve üzeri çocuklarınızda aşırı sıvı tüketiminden kaynaklı yatağa altını ıslatma durumu söz konusuysa aile hekimi veya ilgili doktorlara giderek, tedaviye başlayabilirsiniz. Alt ıslatma ya da yatak ıslatma durumu insan tarihinde bilinen en eski ve normal karşılanan bir sağlık durumudur. Ancak zamanında tedavi edilmesi gereken bir problemdir. Minirin melt gibi ilaçlar bu konuda çocuğunuz ya da büyüklerinizi için kesin bir çözüm olabilir. Ancak minirin melt kullanmadan önce uzman bir doktorun hastayı görmesi ve alt ıslatma durumunu neden kaynaklandığı bulması gerekir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.