Atasun Optik SGK Anlaşması Var mı

16.09.2023
Atasun Optik SGK Anlaşması Var mı

Atasun optik sgk anlaşması var mı yazımızda hangi doktor gözlük reçetesi yazar ve sgk gözlük ücretini karşılıyor mu gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Hangi Doktor Gözlük Reçetesi Yazar

Sağlık tüm insanlar için önemli olan bir olgudur. Göz sağlığı da son derece önemli olan bir olgudur. Lakin kişiler hangi yaşta olursa olsun kim olursa olsun gözlük kullanmak durumunda kalabilir. Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi değişik türden göz problemlerinde hem tedavi edici amaçlı olarak hem de bireyin daha iyi görmesi için gözlük kullanılır.

Burada adım adım giderek bazı soruların yanıtlarını kafada soru işareti kalmayacak biçimde vermek gerekir. Bu sorulardan ilki ve en basit olanı elbette hangi doktor gözlük reçetesi yazar biçimindedir. İster devlet hastanelerinde olsun, ister kendi özel sağlık merkezinde olsun, ister özel hastanede olsun gözlük reçetesini göz doktorları yazar.

Atasun Optik SGK Anlaşması Var mı

Buna paralel olarak bir diğer merak edilen olgu ise acaba gözlük SGK karşılıyor mu sorusunun yanıtıdır. Bunun da kendi içinde bir yanıtı vardır. SGK belli şartları taşıyanlar için hem gözlük camı, hem de gözlük çerçevesi için ödeme yapar. Bunların başında iki göz muayenesi arasında 3 sene geçmiş olması gerekir, Arada olan yıllarda ödeme yapmaz.

Lakin eğer 0.5 derecesinden daha fazla bir artış varsa bu süre beklenmez. Ödeme belli oranlarda yapılır. Yani tamamen devlet tarafından ödenmez. Gelelim yazının ana başlığı olan Atasun optik sgk anlaşması var mı sorusunun yanıtına. Evet Atasun SGK ile anlaşmalı olup ilgili kriterleri taşıyanlarda indirimi uygular.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.