Tylol Hot Aile Hekimi Yazabilir Mi

14.03.2023
Tylol Hot Aile Hekimi Yazabilir Mi

Tylol hot aile hekimi yazabilir mi yazımızda tylol hot ne işe yarar, tylol hot yan etkileri nelerdir, tylol hot nasıl kullanılır ve tylol hot ne kadar gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Soğuk algınlığı ilaçları içerisinde piyasada en çok kullanılan ilaçlardan biri Tylol hot isimli ilaçtır. Sıcak suya boşaltılarak oral yolla tüketilen toz halindeki bu ilaç piyasada 6 ve 12 poşetlik kutular halinde satılmaktadır.

Tylol Hot Ne İşe Yarar?

Tylolhot asıl olarak soğuk algınlığı ilacı olarak bilinmektedir. Her soğuk algınlığı ilacı gibi ağrı kesici ateş düşürücü etkiye sahiptir. Grip nezle soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda hastalığın semptomlarını azaltarak iyileşmeye yardımcı olur.

Tylol Hot Yan Etkileri Nelerdir?

İçerdiği etken maddeler nedeni ile sürekli kullanımlarda veya aşırı doz alımlarında karaciğer ve kalp rahatsızlıklarına yol açabilmektedir. Bu sebeple kimi ülkelerde kullanımı tavsiye dilmemektedir. Bununla birlikte uyku gibi basit yan etkileri de bulunmaktadır.

Tylol Hot Nasıl Kullanılır?

Tek kullanımlık poşet içerisinde toz halinde satılır. Bu toz sıcak su ile karıştırılarak içilir. Sıcak su ile ani karışım halinde köpürerek yükselebilir. Bu sebeple sıcak suyun az az doldurulmasında fayda var.

Tylol Hot Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Bir ilaç olması nedeni ile doktor tavsiyesi ile kullanılmasında fayda olan Tylol Hot aile hekimi tarafından yazılabilir mi sorusunun cevap: evet, yazabilir. Herhangi bir pratisyen hekim veya acil doktoru tarafından da yazılabilir. Ancak Tylol Hot Sgk Karşılar mı diye merak edenler için belirtelim ki hayır sgk bu ilacın ödemesini yapmamaktadır. Bu sebeple de eczaneden parası ödenerek alınabilir.

Tylol Hot Ne Kadar?

En doğru güncel fiyat eczanelerden öğrenilebilir. Bunula birlikte tylol hot fiyatı ortalama 130.00 TL olarak piyasada bulunmaktadır. Elbette ki paket fiyatı böyle ise de tek poşet halinde de satılmakta ve poşeti 11 TL gibi bir fiyatla müşteriye sunulmaktadır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.