Duphalac SGK Karşılıyor mu

07.10.2023
Duphalac SGK Karşılıyor mu

Duphalac sgk karşılıyor mu yazımızda duphalac hangi doktor yazar ve duphalac şurup sağlık ocağı yazar mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Duphalac Hangi Doktor Yazar?

Duphalac hangi doktor yazar sorusuna cevap vermeden önce, Duphalac nedir ve ne işe yarar ona bir açıklık getirelim. Duphalac, kabızlık sorununda, tıbben dışkının yumuşak olması gerektiği durumlarda ( kolon, hemoroid veya anüse yapılan cerrahi işlemlerden sonra), hepatik ensefalopati adı verilen karaciğer hastalığının tedavi sürecinde iyileştirme amacıyla kullanılmaktadır. Duphalac, renksiz, kıvamlı, berrak bir şuruptur.

Duphalac şurup içeriğinde bulunan laktüloz sayesinde bağırsak içerisine su çekimi yaparak, dışkının yumuşamasını sağlamaktadır. Ayrıca laktüloz emilime uğramamaktadır. Duphalac hangi doktor yazar sorusuna geldiğimizde de, özellikle kabızlık sorununda tercih edilen bu ilacı dahiliye, genel cerrahi ve iç hastalıkları uzmanı olmak üzere tüm branşlardaki doktorlar yazabilir. Şöyle ki Duphalac şurup branş bazlı doktorların yanı sıra aile hekimi tarafından da yazılır.

Duphalac Sgk Karşılıyor mu?

Duphalac sgk karşılıyor mu sorusunun cevabına makalemizde ulaşabilirsiniz. Duphalac büyük çoğunlukla kabızlık problemi yaşamakta olan kişilere doktor tarafından verilen bir ilaçtır. Bu tarz problemler yaşayan kişilerin öncelikli olarak doktora giderek muayene olmaları gerekmektedir. Doktor kontrolü olmadan Duphalac şurup kullanılması tavsiye edilmez. Duphalac sgk karşılıyor mu sorusuna cevap evet olacaktır. Duphalac sgk karşılıyor.

Duphalac şurup doktor tarafından reçete edilerek verilmiş ise sgk tarafından ödemesinin belirli bir kısmı karşılanır. Ancak Duphalac şurup reçete olmadığı durumlarda da eczanelerden temin edilebilir. Yani Duphalac hem reçete dahilinde hem de reçetesiz olarak satılmaktadır.

Mutlaka inceleyin:

Contractubex SGK Karşılıyor mu

Atasun Optik SGK Anlaşması Var mı

Tylol Hot Aile Hekimi Yazabilir Mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.