Travazol Reçetesiz Alınır mı

29.09.2023
Travazol Reçetesiz Alınır mı

Travazol reçetesiz alınır mı konusu hastalar tarafından merak edilmektedir. Tek hücreli mantarların cilt üzerinde kaşıntılı, ağrılı, kızarıklık ve iltihabi görünümlere sebep olduğu mantar hastalıkları kişileri rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Mantar hastalığının tedavisinde, hastalık etkeninin kontrol altına alınması ve semptomların yüzeysel tedavisi son derece önemlidir.

Mantarın sebep olduğu cilt hastalıklarında yüzeysel tedavi ile hastayı rahatlatan travazol reçetesiz alınır mı? Öncelikle hastaların bilmesi gereken mantar hastalığı doktorlar tarafından teşhis edilmelidir. Cilt yüzeyinde kızarıklık, kaşıntı, şişlik, iltihaplanma şeklinde ortaya çıkan tüm hastalıklar mantar kökenli olmayabilir. Bu sebeple cilt hastalıkları uzmanına muayene olarak teşhisin konulması ve ilaçların doktor kontrolünde kullanılması önemlidir.

Travazol Reçetesiz Alınır mı?

Travazol etkin maddeleri; izokonazol nitrat ve diflukortolon valerattır. İzokonazol nitrat, imidazol grubundan bir ilaçtır. Mantara karşı etkilidir. Diflukortolon valerat ise iltibabı önleyen ve kaşıntı ağrı şişlik semptomlarını azaltan bir maddedir. Travazol deri üzerine haricen uygulanır. Mantarın başlangıcında yüzeysel tedavide etkilidir. Erythrasma hastalığına sebep olan mantarları etkisiz hale getirerek hastalığın kırmızı ve kahverengi lekelerini tedavi eder. Bu ilaç küflere karşı da iyileştiricidir. Çok çeşitli mikropların sebep olduğu deri rahatsızlıklarını da iyileştirir. İlaç mantarın ve mikroplarla küflerin neden olduğu iltihaplarla kaşıntı ve sızı hissinin de geçmesini sağlar.

Travazol reçetesiz alınır mı? Travazolu eczanelerden reçetesiz temin etmek isteyenler olabilir. Bu pomad eczanelerden reçetesiz biçimde temin edilebilir. Ancak mantar ve mikrobik kökenli deri hastalıklarının doktor tarafından teşhis edilmesi ve ilaçların doktor denetiminde kullanılması konusunda hastalar duyarlı olmalıdır.

Travazol Krem Reçeteye Yazılır mı?

Travazol hangi doktor yazar, konusu merak edilebilir. Bu pomad, mantar hastalıklarının özellikle ilk dönemlerinde yüzeysel tedavi için etkili bir ilaçtır. Cilt ve deri hastalıkları uzmanları cildiye doktorlarıdır. Travazol cildiye hekimleri yani dermatoloji uzmanları tarafından reçeteye yazılabilir. Sağlık Bakanlığı bu konuda Travazol gibi tropikal antifungaller grubundan ilaçların reçeteye en fazla iki kutu yazılmasına izin vermektedir. Bu sınırlandırmaya dikkat edilmelidir. Travazol reçetesiz de alınabilir. Bu sebeple travazol SGK öder mi sorusu akla gelebilir. İlaç doktor reçetesi ile devlet ödemesi kapsamında eczaneden ücretsiz alınabilir. Travazol reçeteli alımı SGK kapsamındadır.

Travazol Reçetesiz Satılır mı?
Travazol Reçetesiz Satılır mı?

Travazol Krem Reçeteli Fiyatı 2023

Travazol krem egzama tedavisinde kullanılan kremler arasında yer alır. Mantar ve çeşitli mikroplarla küfe karşı etkilidir. Mantar oluşumumun ilk evrelerinde cilt yüzeyinde semptomik tedavide kullanılır. Kremin fiyatı merak edilebilir. Öncelikle travazol krem reçeteli fiyatı SGK kapsamındadır. Reçetesiz alımlarda ödeme devlet tarafından karşılanmamaktadır. Travazol krem reçeteli fiyatı 2023 79.38 TL’ dir.

Travazol Reçetesiz Satılır mı?

Travazol reçetesiz olarak alınabilir. Ancak ilacın mantar hastalığında yüzeysel bir tedavi olduğu unutulmamalıdır. Hastaların cilt hastalıklarında kendi kendilerine teşhis koyarak reçetesiz ilaç kullanması mevcut hastalığı daha da kötüleştirebilir. Bu sebeple travazol reçetesiz ve doktor denetimi olmadan kullanımı önerilmemektedir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.