2 Yaş Öksürük Şurubu İsimleri

19.10.2023
2 Yaş Öksürük Şurubu İsimleri

2 Yaş öksürük şurubu isimleri yazımızda aspi natura şurup, amoklavin şurup, zaditen şurup, pedifen şurup, bisolnatur şurup gibi ilaçların açıklamasını bulabilirsiniz. Çocukluk çağı üst solunum yolları hastalıklarında öksürük. çocuklar için oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Çocuklar için öksürük şurupları doktor onayı ile kullanılmalıdır. Çocuklarda öksürük sorununun sebebi araştırılmalı, çocuklarda öksürük nasıl geçer konusunda doktora danışılmalıdır.

2 Yaş Öksürük Şurubu İsimleri

Öksürük şurubu oldukça erken yaşlarda kullanılmaya başlanabilir. Pediatrik öksürük şurupları 2 yaş çocuklarında da rahatlıkla kullanılmaktadır. 2 yaş öksürük şurubu isimleri konusunda araştırma yapanlar, reçeteli veya reçetesi bazı ilaç adlarıyla karşılaşacaktır.

Aspi Natura

Aspi Natura iki yaşından itibaren kullanılabilen organik bir şuruptur. Öksürükte tahrişten kaynaklanan rahatsızlığı azaltır. Üst solunum yollarında mukoza üzerinde yabancı etkilere karşı koruyucu bir tabaka oluşturarak ve mukozayı nemlendirerek balgam atımını da kolaylaştırır.

Amoklavin

İkinci aydan itibaren bebeklerde sıklıkla kullanılan bir pediatrik öksürük şurubudur. Antibiyotik etkisi de bulunmaktadır. Bakterilerle savaşarak üst solunum yolları enfeksiyonu sebeplerini ortadan kaldırır ve bu şekilde öksürüğü de iyileştirir.

Zaditen

6 aydan daha büyük bebeklerde rahatlıkla kullanabilecek bir öksürük şurubudur. 2 yaş için öksürük şurubu olarak da doktorlar tarafından yazılır. Etkin maddesi ketotifendir. Çocuklar da astımın da eşlik ettiği alerjik öksürüğü iyileştirmede oldukça etkilidir. Eczanelerde satılmaktadır. Kullanım dozu doktor tarafından belirlenir.

Pedifen

2 yaş öksürük şurubu arasında Pedifen de bulunur. Doktorların çocuklar için sıklıkla reçetelendirdiği bir ilaçtır. Ağrı kesici, ateş düşürücü etkilerinin yanında öksürüğü hafifleterek çocuğu rahatlatır. Gliserin ihtiva eden pediatrik şuruplar içinde yer alır. 2 yaş için kullanımı uygundur.

Bisolnatur

Hem çocuk hem de yetişkinlerde kullanılabilen öksürük şurupları arasındadır. Organik bir üründür ve 2 yaş öksürük şurubu olarak oldukça etkilidir. Üst solunum yolları enfeksiyonlarında mukozayı nemlendirerek balgamı sulandırır ve öksürük sırasında balgam atımını kolaylaştırarak ötürü de azaltır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.