E Nabıza Çoçuk Ekleme

17.10.2023
E Nabıza Çoçuk Ekleme

E Nabıza çoçuk ekleme yazımızda e nabız yeni kayıt nasıl yapılır, e nabıza bebek ekleme ve 18 yaş altı e nabız alabilir mi gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

E Nabız Yeni Kayıt Nasıl Yapılır

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmetlerden biri olan e-nabız platformu tüm sağlık verilerine tek bir tıkla ulaşabilmeyi sağlar. Bu platformu kullanabilmek için sistemde kullanıcı hesabının oluşturulmuş olması gerekir. Böylece TC kimlik numarası ve şifre bilgileri ile sisteme giriş yapılabilir. E-nabız yeni kayıt nasıl yapılır diye araştırıldığında kullanıcı hesabının e devlet üzerinden oluşturulduğu görülür.

Hesap oluşturma aşamasında her kullanıcının kendine özel bir e nabız şifresi belirlemesi istenir. Bu şifre e nabız sistemine daha sonraki girişlerde aktif olarak kullanılacaktır. Şifrede büyük ve küçük harf, sayılar ve noktalama işaretleri kullanmak şifreyi daha güvenli hale getirecektir.

E Nabıza Çoçuk Ekleme

Kişisel sağlık kaydı sistemi olan e nabız sistemine tüm vatandaşların bilgileri girilebilir. Veri kayıtlarında tedavi ve muayenelerin nerede yapıldığında bakılmaz. Sisteme mobil cihazlar ve internet üzerinden erişim sağlanabilir. Bilgi takibi adına e nabıza çocuk ekleme işleminin nasıl yapılacağı anne babalar tarafından merak konusudur. Bu amaçla ilk olarak sisteme giriş yapılır ve sağ üst köşede bulunan çocuklarım bölümüne girilir. Sahip olunan çocukların isimleri açılan ekranda görünecektir.

Çocuk isimlerinin karşılarında onay kutucukları vardır. Ebeveynlerin bu kısımlara onay vermeleri istenir. Hem anne hem de baba kutucukları işaretleyerek mevcut verileri doğrulayabilirler. Erişim onayına sahip olan anne babalar çocukların sağlık verilerini bu şekilde kolayca takip edebilirler.

E Nabıza Bebek Ekleme

Yeni güncellemeleri ile pek çok işlemi kolayca yapabilmeyi sağlayan e nabız sistemi yetişkinler, bebekler ve çocukların sağlık verilerini içerir. E nabıza bebek ekleme işlemi yapmak isteyen anne babalar bu işlem için profil kısmını kullanabilirler. Özellikle yeni doğum yapmış annelerin bu konuyla ilgili soru işaretleri mevcuttur. Bebeklerin henüz sisteme kayıt olmadığı görüntülenebilir. Bu tür durumlarda kimlik bilgilerinde yanlışlık var butonu kullanılabilir.

Bu sayede görünmeyen bebek görünür hale gelecektir. Bu tür ekleme işlemlerinin yapılabilmesi için bebeklerin ya da çocukların işlemleri nüfus müdürlüğü üzerinden tamamlanmış olmalıdır. Aksi halde anne babaların ilk kayıtları e nabız sistemi üzerinden manuel olarak yapma ihtimalleri yoktur.

18 Yaş Altı E Nabız Alabilir mi

15 yaşının altında olan çocukların e nabız sistemini kullanabilmeleri anne babalarının profil sayfaları üzerinden mümkündür. 18 yaş altı e-nabız alabilir mi diye bakıldığında 15 ile 18 yaş arasındaki gençlerin e nabıza giriş yapabildiği görülür. Burada amaç ağın güvenli hale getirilmesidir. Sisteme giriş için TC kimlik numarası ve şifre bilgileri yeterli olacaktır.

Sisteme giriş için gerekli olan e nabız şifresi aile hekiminden form doldurularak alınabilir. Kullanıcılar isterlerse daha sonra şifrelerinde değişiklik yapabilirler. Şifre ile oturum açıldıktan sonra hastane ile ilgili bütün işlemler e nabız üzerinden takip edilebilir. Takip edilebilecek veriler 18 yaşının altı ve üstü fark etmeksizin herkes için aynıdır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.