Silverdin Krem Basura İyi Gelirmi

15.11.2023
Silverdin Krem Basura İyi Gelirmi

Silverdin krem basura iyi gelirmi yazımızda silverdin krem nedir ne için kullanılır ve basur nasıl iyileşir gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Makat etrafında bulunan toplardamarlar bazı nedenlere bağlı olarak gevşeyerek sarkabilirler. Bu durum basur olarak bilinen hemoroid hastalığıdır.

Basur hastalığı kabızlık, acılı ve baharatlı gıdaları çok sık tüketme, beslenme düzeninde bozukluklar, ıkınma sorunları, genetik yatkınlık kaynaklı olarak gelişebilmektedir. Basur hastalığı özellikle dışkı ya da makat bölgesinde parlak kırmızı kan gibi çeşitli belirtilerle kendini ele verir. Hastalığın tedavi edilmeden ilerlediği durumlarda şiddetli ağrı acı ve oturma kalkmada problem gibi can sıkıcı şikayetlerle kaşıntı hissi olmaktadır. Basur yaygın görülen bir sorun olduğundan basur nasıl iyileşir, silverdin krem basura iyi gelir mi şeklinde sorular hastalar tarafından sorulabilmektedir.

Basur Nasıl İyileşir?

Basur tedavisi hastalığın ilerleme durumuna göre farklılık göstermektedir. Ayrıca basur, iç ve dış olmak üzere 2 türe ayrılmaktadır. İç ve dış basur tedavisi bazı yönleriyle birbirlerinden farklılaşır. Dış basur genellikle ileri müdahaleleri ve cerrahi operasyonları gerektirir. İç basur da ise basit vakalar, ağrılı durumlarda oturma banyoları ile ve çoğunlukla hastanın beslenme düzeninde yapacağı değişiklikler, bol su içme, doktorun önereceği biçimde diyet uygulama, yaşam tarzında bir takım değişiklikler yapmayla düzeltilebilmektedir.

Basur tedavisinde krem kullanımı çoğu zaman ağrılı ve kaşıntılı vakalarda hastanın şikayetlerini lokal anesteziyle hafifletmek amacı taşımaktadır. Bu kremlerin en önemli özelliği lokal anestezik olmalarıdır.

Silverdin Krem Basura İyi Gelirmi?

Silverdin yara ve yanık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Lokal anestezik etkisinin yanı sıra iltihapları iyileştirici bir özellik göstermektedir. Kaşıntı önleyen etkisi nedeniyle bazı hastalar tarafından kullanılmak istense de silverdin bir basur ilacı değildir. Silverdin basura iyi gelir mi sorusu sorulacak olursa; bu kremin kullanma talimatında endikasyonları içerisinde hemoroid gösterilmemektedir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.