Hametan Krem Reçetesiz Alınır mı

14.12.2023
Hametan Krem Reçetesiz Alınır mı

Hametan krem reçetesiz alınır mı yazımızda hametan krem sağlık ocağı yazar mı, hametan krem reçetesiz satılır mı ve hametan krem doktor yazar mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. İlaç konusu giderek daha da genişleyen kapsamı olan bir olgudur. Her geçen gün yeni yeni ortaya çıkan sağlık sorunlarına da bağlı olarak farklı ilaçlar farklı formlarda ilaç firmaları tarafından satışa sunuluyor.

İlaç formları içinde dahili formda olanlar olduğu harici formda olanlar da bulunuyor. Bu türde olanlar sıklıkla krem formunda insanların karşısına çıkıyor. Nitekim onlardan bir tanesi de Hametan krem olup son derece geniş ürün faydası olan çok yönlü bir merhem türüdür. İki farklı ambalaj rengi ile satışa sunulur. Bunlardan bir tanesi sarı kutuda olanı, bir diğeri ise mavi kutuda olanlarıdır.

Ambalaj rengi farklı olunca bileşenleri ve kullanım alanları arasında ve doğal olarak ürün faydası noktasında da farklılıklar bulunur. Lakin tüm bunlardan önemlisi insanlar bu kremi reçetesiz olarak alıp alamayacağını merak ediyor. Bu yazıda da kafada soru işareti kalmayacak bir biçimde bu sorunun yanıtı verilmektedir.

Hametan Krem Reçetesiz Alınır mı?

Hametan krem reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtını hemen vermek gerekir ise ilacın ürün bileşenleri itibarı ile reçetesiz olarak alınabilmesi ve hasta olan kişinin tek başına kullanabilmesi mümkündür. Lakin burada önemli olan husus yine de bir uzmana sorarak ilacın kullanılması gerektiğidir. Daha önceden bu kremi kullananlar eczanelere giderek reçetesiz olarak bu kremi alıp kolayca kullanabilir.

Hametan Krem Sağlık Ocağı Yazar mı?

Hametan krem sağlık ocağı yazar mı sorusunun yanıtı da merak edilir durumdadır. Evet gerekli görmesi durumunda sağlık ocaklarında çalışan aile hekimleri Hametan kremi yazabilir. Yine öncesinde bir cilt doktoru tarafından bu krem yazılmış ise yine aile hekimlerini rahatlıkla reçete edebilir durumdadır. Sonuç olarak aile hekimleri için herhangi bir kısıtlama mevcut değildir.

Hametan Krem Doktor Yazar mı

Hametanı doktor yazar mı sorusunun yanıtı üstte verilen bilgilerden de net bir biçimde görüleceği gibi eczanelerde satılan tüm ilaçlar gibi doktorlar tarafından yazılabilen bir ilaçtır. Hem aile hekimleri hem de gerekli durumlarda cilt doktorları bu ilacı rahatlıkla yazar. Sonuç itibarı ile hem reçeteli hem de reçetesiz olarak eczanelerden ihtiyaç duyulduğu zaman alınabilir. Burada önemli olan gereksinim odaklı kullanılmasının gerektiğidir.

Hametan Krem Reçetesiz Satılır mı
Hametan Krem Reçetesiz Satılır mı

Hametan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Hametan krem fiyatı ne kadar diye merak edenlere de şu yanıt verilebilir. Son dönem ilaç sektöründe yaşanan zamanlardan sonra 2023 son çeyreğinde eczanelerde Hametan Mavi Kutu %25 krem 30 gr olanın fiyatı 73,75 TL iken Hametan Sarı Kutu %5.35 olan kremin fiyatı ise Krem 64.69 TL biçimindedir. Bu rakamların 2024 senesinde değişeceği ve fiyatların yükseleceği gelen bilgiler arasındadır.

Hametan Cilt Lekelerine İyi Gelir mi

Hametan cilt lekelerine iyi gelir mi sorunun yanıtı da evet cilt lekelerine sarı kutuda satılanların iyi geldiğidir. Lakin Hametan krem ağırlıklı olarak cilt yanıklarına iyi gelir. Doğru düzgün kullanımla ince bir tabaka halinde temizlenmiş leke olan cilt yüzeyine uygulandığı zaman ortaya çıkan izleri de yok eder. Ayrıca Hametan yara ve pişiklere de iyi gelen bir ilaçtır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.