Penfloks Nedir

08.05.2023
Penfloks Nedir

Penfloks nedir yazımızda penfloks 500 mg ne için kullanılır, penfloks 500 mg antibiyotik mi, penfloks 500 mg film tablet yan etkileri ve penfloks kullananların yorumları gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Penfloks Nedir?

Penfloks, kan çıbanı, enfeksiyonlu yaralar, apse, çıban, enfeksiyonlu yanıklar, kulak iltihabı, farenjit, solunum yolu enfeksiyonları, sinüzit ve zatürre gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Penfloks tablet ve şurup formda olup ağızdan alınarak kullanılmaktadır. Ayrıca Penfloks, bakteri kaynaklı bulaşıcı bir cilt hastalığı olan impetigo tedavisinde de tercih edilip kullanılan bir ilaçtır. Penfloks penisilin grubuna dahil olan bir antibiyotiktir.

Penfloks 500 mg Ne İçin Kullanılır?

Penfloks 500 mg doktorun gerekli gördüğü durumlarda verilmekte olan bir antibiyotiktir. Penfloks 500 mg penisilin içermesinden dolayı özellikle penisilin alerjisi olanların bu durumu doktora belirtmeleri gerekmektedir. Penfloks 500 mg, çıban tedavilerinde çok tercih edilen bir antibiyotiktir. Penfloks 500 mg bakterilerin sebebiyet verdiği enfeksiyon durumlarında da, bakterileri yok ederek iyileştirme sağlamaktadır.

Penfloks 500 mg, selülit, orta kulak iltihabı, dış kulak iltihabı, bakteri kaynaklı deri rahatsızlıkları, idrar yolu enfeksiyonu, bağırsak iltihabı, kemik enfeksiyonları, kalp zarı enfeksiyonu, apse, enfeksiyonlu yara ve yanıklar, impetigo ve akciğer zarlarının arasındaki iltihaplarda etkili olup tedavi sağlayan bir ilaçtır. Ayrıca Penfloks 500 mg ciddi ve büyük ameliyatlardan esnasında enfeksiyon oluşmaması için de kullanılmakta olan bir antibiyotiktir.

Penfloks 500 mg Antibiyotik mi?

Penfloks 500 mg antibiyotik olup olmadığı araştırılan bir konudur. Bu konuya bir açıklık getirelim. Penfloks 500 mg antibiyotik midir sorusuna cevabımız evet olacaktır. Penfloks 500 mg antibiyotiktir. Penfloks 500 mg penisilin gruba mensup olan bir antibiyotiktir.

Penfloks Diş İçin Kullanılır mı?

Penfloks diş için kullanılır mı diye düşünülmektedir. Penfloks ilaç pek çok rahatsızlıkta etki gösteren bir antibiyotik olup, apse ve iltihap durumlarında da kullanıldığı bilinmektedir. Apse ve iltihabın dişlerde de meydana gelme durumu mümkün olmaktadır. Buradan yola çıkacak olursak Penfloks diş için kullanılır mı sorusuna cevap olarak, kullanılabilir diyebiliriz, ancak en doğru kararı hekiminiz verecektir. Hekimin uygun görmesi durumunda diş problemlerinde Penfloks kullanılabilir.

Penfloks Ne Kadar?

Penfloks ilaç antibiyotik olması sebebiyle reçetesiz satılması gibi bir durum söz konusu değildir. Antibiyotik ilaçlar sadece doktor tarafından verilen reçete kapsamında eczanelerden alınabilmektedir. Penfloks ilaç normal reçete kapsamında olan bir antibiyotiktir. Penfloks ne kadar sorusuna bakalım. Penfloks 128.77 TL’ dir.

Penfloks 500 mg Yan Etkileri

Penfloks 500 mg ilacın her ilaçta olduğu gibi çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Ancak her yan etki herkes tarafından görülecek diye bir durum söz konusu değildir. Penfloks 500 mg çok yaygın görülen yan etkileri; hasta hissetme durumu, karın ağrısı, ishaldir. Ancak bu etkiler uzun süreli etkiler değildir, kısa sürmesi beklenir. Yan etkilerin uzun sürmesi durumunda doktor ile görüşülmelidir.

Penfloks 500 mg ilacın yaygın olmayan yan etkileri; kaşıntı ve kurdeşendir. Penfloks 500 mg ilacın çok seyrek görülen yan etkileri; kas ağrısı, eklem ağrısı, ateş, döküntü, kalın bağırsakta iltihaplanma, gaz artışı ve anemidir. Ayrıca Penfloks 500 mg ilaç penisilin türevi olmasından dolayı penisiline karşı duyarlılığı olan kişiler tarafından kullanılması önerilmez.

Penfloks Kullananların Yorumları

Penfloks kullananların yorumlarından birkaçına göz atalım.

Fevzi R. Yorumu: Havuz suyundan mikrop kapma durumundan kaynaklı olarak ciddi bir kulak ağrısı şikayetiyle doktora gittim. Dış kulak iltihabı olduğumu söyledi ve Penfloks ilacı yazdı, kullanmaya başladıktan neredeyse 2 gün içinde normale döndüm.

Hilal A. Yorumu: Sık tekrarlayan ve dayanamadığım ağrısı olan çıban şikayetimle gittiğim doktorun reçete ile vermiş olduğu Penfloks mucize bir ilaç. Kullanmaya başlamamla ağrılarım azalırken, kısa süre içinde çıban geçmeye başladı ve uzun süredir bu sorunla karşılaşmadım.

İsmail K. Yorumu: Penfloks ilacı kemik enfeksiyonu geçirdiğimi öğrenmemle doktor vermişti, etkili bir ilaç ancak ishal sorunu ile karşılaştım.

Mutlaka inceleyin:

Furacin 0 2 Merhem Basura İyi Gelirmi

Venotrex Basura İyi Gelir mi

Prednol Krem Basura İyi Gelirmi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.