Fucicort Krem Reçetesiz Alınır mı

10.10.2023
Fucicort Krem Reçetesiz Alınır mı

Fucicort krem reçetesiz alınır mı yazımızda fucicort krem aile hekimi yazabilir mi, fucicort krem devlet karşılıyor mu ve fucicort krem reçetesiz satılır mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Fucicort Krem Reçetesiz Alınır mı

Cilt üzerine haricen uygulanan fucicort krem deri hastalıklarına karşı fayda sağlar. Kullanım şekli kremin veriliş amacına göre değişebilir. Genellikle günde iki ya da üç kere sürülür. Fucicort krem reçetesiz alınır mı diye bakıldığında bu sorunun cevabı evettir. Toplam kullanım süresi iki haftayı geçmemelidir. Hastalık iyileşme gösterdiği andan itibaren ilacı sürmeye ara verilmelidir. Krem sürüldükten sonra elleri iyice yıkamak gerekir. Tedavi edilecek bölge de önceden iyice temizlenmiş olmalıdır.

Fucicort Krem Aile Hekimi Yazabilir mi?

Gerekli görülen hallerde aile hekimleri bazı ilaçları yazma yetkisine sahiptir. Fucicort krem aile hekimi yazabilir mi diye bakıldığında bu ilacı reçete edebildiği görülür. Omuz, boyun, bel, sırt, yüz, ayak ve ellere sürülebilen krem doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Genellikle egzama benzeri hastalıklar için reçete edilen fucicort bakterilerin üremesine engel olarak kısa sürede iyileşme sağlar.

İlacın tedavi süresinin uzamaması için kremi kullanırken aynı anda antibiyotik ilaç alınmaması gerekir. Aksi halde ilacın etkinliği azalacaktır. Bu tür kullanma talimatları doktor ve eczacılardan öğrenilebilir. Krem reçetesiz alınsa bile doktor muayenesinin ardından kullanılması daha verimli olacaktır.

Fucicort Krem Devlet Karşılıyor mu?

Bakteri üremesine engel olan fucicort krem sürüldüğü bölgede kaşıntının azalmasına yardımcı olur. Deri hastalıklarında hızlı sonuç veren bu krem yaygın olarak kullanılır. Fucicort krem devlet karşılıyor mu diye bakıldığında sgk kapsamında olduğu görülür. Düzenli sürüldüğü takdirde krem birkaç gün içinde gözle görülür sonuçlar verir. Lezyonlara günde birden fazla kez uygulanan kremin birden fazla muadili vardır. Krem eczanelerde normal reçeteli olarak satılır. İlacın güncel fiyatı 2023 yılı için 118 TL’dir.

Fucicort Krem Reçetesiz Satılır mı?
Fucicort Krem Reçetesiz Satılır mı?

Fucidin Krem İle Fucicort Arasındaki Fark

En çok kullanılan antibiyotik kremler arasında yer alan fucidin ve fucicort etken maddeler yönünden farklılık gösterir. Fucidin krem içerisinde yalnızca fusidik asit varken fucicort krem hem fusidik asit hem de betametazon valerat içeriklidir. Fucicort antibiyotik ve steroid içerikli olup fucidin kreme kıyasla daha etkili olmasıyla bilinir. Bu nedenle daha ciddi dereceli enfeksiyon hastalıkları için kullanılır. Kremin açık yaralara ve yanıklara uygulanması sakıncalı olacaktır. Ayrıca güneş yanıklarına karşı sürülmesi de tavsiye edilmez.

Fucicort Krem Reçetesiz Satılır mı?

Kullanım esnasında ağız ve gözle temas ettirilmemesi gereken fucicort krem ihtiyaç halinde eczanelerden alınabilir. Fucicort krem reçetesiz satılır mı diye bakıldığında doğrudan alınabildiği görülür. Eğer krem uygulama esnasında yanlış yere sürülürse bol su ile yıkanmalıdır. Yüze ve cildin kıvrımlı olan yerlerine fucicort krem sürerken daha dikkatli davranmak gerekir.

Makine ve araç kullanacak olanlar için krem herhangi bir engel teşkil etmez. Doğru kullanıldığında dudak çatlakları, bebek pişikleri, egzama sorunları, büyük sivilceler, iltihaplı deri hastalıkları, küçük ve ince kırışıklıklar için faydalı olacaktır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.