Fulsac Recetesiz Alınır mı

05.08.2023
Fulsac Recetesiz Alınır mı

Fulsac recetesiz alınır mı yazımızda fulsac kırmızı reçeteli mi, fulsac 20 mg aile hekimi yazabilir mi ve fulsac reçetesiz satılır mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Fulsac Recetesiz Alınır mı

Psikolojik rahatsızlıkların tedavi edilmesi için kullanılan fulsac beyinde bulunan serotonin seviyesinin kontrol altına alınmasını sağlar. İlacı alan kişilerde kilo alma ya da kilo verme gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde beyini uyuşturma yani kafa yapma gibi durumlar görülebilir. Bu ruh hali antidepresan kullanan kişilerde sıklıkla yaşanır.

Fulsac reçetesiz alınır mı diye bakıldığında yalnızca reçeteli olarak kullanılabildiği görülür. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç 16lı ve 24lü kapsüller halindedir. Depresyon ilacı olarak bilinen fulsac reçetesiz olarak alınamaz. Beyaz ve yeşil renkteki kapsüller için 2023 yılı fiyatı 67.68 TL’dir. İlaç kullanılmaya başlandıktan sonra ortaya çıkacak etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Fulsac Kırmızı Reçeteli mi

Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken fulsac kırmızı reçeteli mi diye bakıldığında ilacın normal reçete ile satıldığı görülür. Ciddi yan etkilerinin bulunmasından dolayı bu ilacın bilinçsiz şekilde kullanılmaması tavsiye edilir. Eğer ilaç alındıktan sonra kusma, kafa karışıklığı, huzursuzluk, ateş, titreme ve kaslarda sertlik gibi durumlar ortaya çıkarsa hemen doktora başvurulmalıdır.

Fulsac kullanılmaya başlandıktan sonra etkilerini göstermeye başlaması en az birkaç hafta sürebilir. Çeşitli sebeplerden dolayı beyindeki serotonin hormonu azaldığında tedavisi çözüm yollarından biri fulsac kullanımı olacaktır. Her türlü obsesif kompulsif bozukluk ve depresyon tedavisinde fulsac işe yarar sonuçlar verecektir. Tüm kapsüllerde sığır jelatini bulunduğunu unutmamak gerekir.

Fulsac 20 Mg Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimlerinin ilaç yazmaları konusunda bazı kısıtlamalat mevcuttur. Fulsac 20 mg aile hekimi yazabilir mi diye bakıldığında ilacın yazımı rapora bağlanmıştır. Yani aile hekimleri uzman doktor tarafından verilmiş rapor olduğu takdirde fulsac yazmaya yetkilidir. Eğer rapor yoksa ilaç yazılamaz. Reçete edilmiş ilaç alındıktan sonra doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Oldukça etkili ve depresyon tedavisinde yaygın kullanılan bu ilaç daha az yan etkiye sahip olmasıyla bilinir. Bu nedenle kullanım aralığı oldukça geniştir. Kullanan kişiye göre zayıflatabilir ya da kilo aldırabilir olan ilaç uzman doktor deneyimi altında içilmelidir. Genelde uyku yapan fulsac gece terlemesine de yol açabilir.

Fulsac Reçetesiz Satılır mı

Erişkinlerde ve yaşlılarda kullanımı yaygın olan fulsac ilacı antidepresan grubunun en çok tercih edilenleri arasındadır. Fulsac reçetesiz satılır mı diye bakıldığında reçeteli olarak alınabilen bir ilaç odluğu görülür. Doktor önerisi olmadan kullanım hastada yan etkilerin görülme olasılığını artıracaktır. Bunu önlemek için bir psikiyatri uzmanına muayene olunarak uygun görüldüğü takdirde fulsac kullanılması önerilir.

Tedavi başlangıcı 20 mg’lık doz olup doktur gerekli gördüğü halde doz artışı ya da düşüşü yapılabilir. Hastanın tedaviye yanıt verme durumu ilaç dozunun belirlenmesinde etkilidir. Doğru karar verebilmek için ilaç ortalama 3- 4 hafta boyunca kullanılır. Böylece hastayla ilgili daha sağlıklı sonuçlar elde edilir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.