Hirudoid Krem Reçetesiz Alınır mı

09.01.2024
Hirudoid Krem Reçetesiz Alınır mı

Hirudoid krem reçetesiz alınır mı yazımızda hirudoid reçeteli mi, hirudoid krem günde kaç kere kullanılır ve hirudoid krem reçetesiz satılır mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Hirudoid Reçeteli mi

Saydam yapıda ve jel formunda olan hirudoid pıhtı oluşmasına engel olur ve meydana gelen pıhtıları eritir. Belirgin olan morlukların ve şişliklerin tedavi edilmesinde etkilidir. Hirudoid reçeteli mi diye bakıldığında hem reçeteli hem de reçetesiz olarak alınabildiği görülür. Düzenli olarak uygulandığında şişlik ve morlukların kısa süre içinde geçmesini sağlar. Medikal kremler arasında yer alan hirudoid krem estetik ameliyatlardan sonra da doktor tarafından reçete edilir. Operasyon sonrasındaki bozuk cilt görünümünü en aza indirir.

Hirudoid Krem Reçetesiz Alınır mı

Eczanelerde satışı yapılan hirudoid krem reçetesiz alınır mı diye merak edilir. İhtiyaç duyanlar doğrudan reçetesiz olarak kremi satın alabilir. 2024 yılı için hirudoid krem fiyatı 125.81 TL’dir. Kremi aldıktan sonra günde 2-3 kere sürmek yeterli olacaktır. Bu sayede derideki yangı hissinin ortadan kalkması, kan pıhtılaşmasını önleme, spor yaralanmalarının iyileşmesi, kapalı yaraların tedavisi, kan oturması ve ödemin giderilmesi, morlukların geçmesi gibi olumlu etkiler elde edilebilir.

Hirudoid Krem Reçetesiz Satılır mı
Hirudoid Krem Reçetesiz Satılır mı

Hirudoid Krem Günde Kaç Kere Kullanılır

Medikal kremlerin uygulama sıklığı ve süresi ciltteki şikayetin durumuna göre değişir. Hirudoid krem günde kaç kez kullanılır diye bakıldığında günde en fazla üç kere sürüldüğü görülür. Eğer gerekli görülürse daha fazla da sürülebilir. Tedavinin uygulanacağı yerin büyüklüğüne göre krem miktarına karar verilir. Genellikle 3- 5 cm jel yeterli olacaktır. Sürme sırasında çok bastırılmamalı ve jel hafif şekilde yayılmalıdır.

Kremden istenen faydayı alabilmek için doktor önerisinin olmasına dikkat edilmelidir. Hirudoid krem kullanıcı yorumları incelendiğinde neredeyse tüm hastaların kremden memnun olduğu ve kısa sürede fayda ettiğini belirttiği görülecektir.

Hirudoid Krem Nerelerde Kullanılır?

Dermatologlar tarafından tavsiye edilen hirudoid krem az yan etkiye sahip olması sebebiyle yaygın olarak kullanılır. Jel kıvamlı ve çabuk emilim sağlayan bu krem uzun zaman önce oluşan morlukların tedavisinde bile etkilidir. Kullanımına ait bilgiler doktorlardan ve eczanelerden öğrenilebilir. Hirudoid krem nerelerde kullanılır diye bakıldığında göz, burun mukozası, açık yaralar, ağız içi mukozası gibi yerler hariç genel kullanıma uygun olduğu görülür. Kremin hasar görmüş deri ile temasından kaçınmak gerekir. Çocuklarda ve yaşlılarda kullanımına da dikkat edilmelidir.

Hirudoid Dudağa Sürülür mü?

Morluk ve incinmelere karşı etkili olan hirudoid krem K vitamini içeriklidir. Özellikle dolgu ve benzeri operasyon yaptıranlar hirudoid dudağa sürülür mü diye merak ederler. Çok etkili olan bu krem dudakların dış görünümündeki bozuklukları giderecek, sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda dudağın nemliliğinin sağlayan krem düzenli şekilde kullanıldığında faydalı olacaktır.

Genellikle estetik ameliyatların ardından doktorlar hirudoid krem reçete ederek hastanın daha hızlı şekilde eski görünümüne kavuşmasını amaçlar. Reçete dilen kremin süresi içinde eczaneden alınması gerekir. Bu krem sayesinde operasyon sonrasında ameliyat izlerinin kalma olasılığı da azalacaktır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.