E-Nabız Tahlil Sonuçları Yeşil Ne Demek

10.09.2023
E-Nabız Tahlil Sonuçları Yeşil Ne Demek

E-Nabız tahlil sonuçları yeşil ne demek yazımızda e nabız nedir niçin kullanılır ve e-nabız sonuçlar ne zaman düşer gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

E Nabız Nedir Niçin Kullanılır

Sağlık Bakanlığının kurmuş olduğu hastahane işlerini kolaylaştıran bir uygulamadır. Hastahanede yaptığınız herhangi bir işlemi e-nabız üzerinden görmek mümkündür. Hastahanede verdiğiniz tahlil sonuçları e-nabız üzerinden takip edip sonuçlarını görebilirsiniz.

Tahlil sonuçlarının çıktığı zaman doktorunuza gösterebilir ve hastalığınızın teşhisini koyar. Teşhisi konan hastalığınıza göre doktor ilacınızı reçetenize yazar. E-nabız sistemi günümüz teknolojisine ayak uydurmuş bir uygulamadır. Cep telefonlarınıza indirebileceğiniz uygulaması ya da internet sitesinden e-nabız sitesine girebilirsiniz. E-nabız uygulamasına girmek için üyelik oluşturmanız gerekir.

Üyelik oluşturmadan uygulamaya girmek isterseniz e-devlet üzerinden uygulamaya girebilirsiniz. Üyelik oluşturmak için aile hekimlerinden şifre alabilir ya da e-devlet üzerinden giriş yaptığınızda kendi profilinizden şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre için unutulmayacak bir şifre koymak önemlidir.

E-Nabız Tahlil Sonuçları Yeşil Ne Demek

Doktorun istediği tahlilleri yaptırdıktan sonra belli bir süre beklemek gerekir. Tahlil sonuçlarını e-nabız üzerinden takip edip ona göre tekrar doktorunuzun yanına gidebilirsiniz. E-nabız tahlil sonuçları yeşil renk ne demek sorusunun cevabını merak edenler vardır.

Tahlil sonuçlarının belli bir aralığı vardır. Yani olması gereken normal değerler arasında ise herhangi bir sıkıntı olmadığını gösterir. Yani tahliliniz yeşil renk gösterir. Doktorunuz tahlil renklerine göre tahlilinizi yorumlar. Tahlil sonuçlarınız olması gereken normal değerlerin arasında değilse kırmızı renk gösterir. Bu kırmızı renk hasta olduğunuzu gösterir.

Doktorunuzun ilaç takviyesi ya da farklı tedavi yöntemleri verebilir. E-nabız üzerinden takip ettiğiniz tahlil sonuçlarınızı mutlaka tahlil isteyen doktorunuza göstermeniz gerekmektedir. Kendi kafanıza göre hastalık teşhisi koymanız doğru olmayacaktır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.