Opilox Tırnak Cilası SGK Karşılıyor mu

20.09.2023
Opilox Tırnak Cilası SGK Karşılıyor mu

Opilox tırnak cilası sgk karşılıyor mu yazımızda opilox tırnak cilası nedir ne işe yarar, opilox tırnak cilası seti sgk karşılıyor mu ve opilox tırnak cilası hangi doktor yazar gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Opilox ilacı ve türevleri tırnak mantarı tedavisi için kullanılan bir topikal çözeltidir. Opilox ilacının etkin maddesi siklopiroks’tur ve de antifungal özelliklere sahiptir. Opilox ilacı tırnak mantarı tedavisi için kullanılan bir topikal çözelti olması sebebiyle tırnaklar üzerinde uygulanarak ve cilt tarafından emilmektedir.

Opilox ilacı içerisinde alkollü mendiller bulunmaktadır ve de bu yüzden önce tırnak ve çevresi temizlenmektedir. Daha sonra da tırnağın üzerine Opilox solüsyonu sürülerek kullanılmaktadır. Bu ilacın tedavi süresi genellikle 6 aydır ve tedaviye başlamadan önce bir jinekolog veya dermatologa danışmak önerilir. Ayrıca, Opilox’un kullanımı sırasında herhangi bir yan etki veya alerjik reaksiyon gözlemlenirse, derhal doktorunuza başvurmanız gerekir.

Opilox Tırnak Cilası Hangi Doktor Yazar?

Opilox tırnak mantarı tedavisi için kullanılan bir ilaçtır ve genellikle dermatolog veya dahiliye uzmanları tarafından reçete edilmektedir. Yani eğer Opilox Tırnak Cilası ve türevi ilaçları almak istiyorsanız bir dermatalog ile görüşmelisiniz.

Opilox Tırnak Cilası SGK Karşılıyor mu?

Opilox türevi ilaçların SGK tarafından karşılanıp karşılanmaması durumu SGK’nın ödenek listesine göre değişebilmektedir. Bu açıdan da konuyla ilgili ne bilgi sağlık kuruluşlarından öğrenilebilir. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu ödenek listesini güncellemektedir.

Opilox ilacının endikasyonları, yan etkileri, maliyeti hakkında net bilgi için eczanelere ve dermatologlarla görüşülmesi en doğrusu olacaktır. Opilox Tırnak Cilası SGK Karşılıyor mu? sorusuna ne yazık ki net bir bilgi vermemiz mümkün değildir.

Mutlaka inceleyin:

Lex 5 mg SGK Ödeme

İnr Ölçüm Cihazı SGK Karşılıyor mu

Saxenda Sgk Karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.