Tarlusal Reçetesiz Alınır mı

11.08.2023
Tarlusal Reçetesiz Alınır mı

Tarlusal reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda tarlusal tablet nedir ne için kullanılır, tarlusal 5 mg tablet günde kaç tane içilir ve tarlusal reçetesiz satılır mı 2023 gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Tarlusal Tablet Nedir ne İçin Kullanılır

Tarlusal hormonlarla alakalı bir ilaç olup progesteron hormonu ile ilişkilidir. Normal şartlarda bu hormon vücutta kendiliğinden üretilir. Yeteri kadar üretilmediği durumlarda ilaç tedavisine ihtiyaç duyulur. Tarlusal nedir ve ne için kullanılır diye bakıldığında bu hormonun yerini almasını sağladığı görülür. Bunun haricinde farklı kullanım alanları da vardır.

Adet düzensizliği, adet yokluğu, ya da anormal adet kanamalarının görüldüğü durumlarda tarlusal kullanılır. Kadınların adet döngüsü farklı sebeplerden dolayı düzensiz hale gelir ve çeşitli ilaçlar ile dengenin tekrar kurulması sağlanır.

Tarlusal Reçetesiz Alınır mı 2023

Tarlusal ilacı eczanelerde tablet şeklinde satılır. Tabletlerin her birinde 5 mg etkin madde bulunur. Kullanım öncesinde mutlaka doktora danışmak gerekir. Tarlusal reçetesiz alınır mı 2023 diye araştırıldığında doğrudan reçete olmadan alınabildiği görülür.

Uzman doktor ve aile hekimlerinin tarlusal yazma yetkisi vardır. Hamilelerin ve emziren annelerin bu ilacı kullanmaları uygun değildir. Özellikle hamilelik başlangıcının ilk dört haftasında bebeğin gelişimine zarar verebilir. İlacın fayda etme süresi kullanmaya başladıktan ortalama 10- 12 gün içerisinde olur.

Tarlusal Eczanede Ne Kadar

İlaç fiyatları yıllara ve dönemlere göre farklılık gösterir. Tarlusal eczanede ne kadar diye bakıldığında 2023 yılı için fiyatlar 5 mg tablet formu için 33,75 TL’dir. İlacın etken maddeleri olarak mısır nişastası, sakkaroz, talk, mineral yağ (parafin likit), kalsiyum stearat ve laktoz monohidrat kullanılmıştır. Aşırı östrojen salgılanması halinde kullanılan ilaç beyaz renklidir. Progestrojenler grubuna dahil olup iki yüzü düzdür ve bir yüzünde T harfi vardır. Doğru kullanım şekli için doktora danışmak gerekir.

Tarlusal 5 mg Tablet Günde Kaç Tane İçilir

İstenen olumlu etkinin alınabilmesi için tarlusal ilacı günde kaç tane içilir sorusunun yanıtını bilmek gerekir. Tabletler ardışık olarak 90 gün boyunca kullanılır. Günde üç kere 10 mg olacak şekilde alınır. Adet söktürücü amacıyla kullanıldığında ilaca başlandıktan yaklaşık 10 gün sonra adet kanaması görülür. Adetin doğru zamanda başlaması için ilaç sabah akşam beş gün olarak içilir ve tabletin on tanesi kullanılarak adetin başlaması beklenir. Bir kutunun içinde 12 adet ilaç vardır. İlacın kullanım şekli hangi amaçla kullanıldığında göre farklılık gösterecektir.

Tarlusal Reçetesiz Satılır mı
Tarlusal Reçetesiz Satılır mı

Tarlusal Reçetesiz Satılır mı 2023

Tarlusal eczaneden reçetesiz olarak alınabilir. Tarlusal reçetesiz satılır mı 2023 olarak araştırıldığında mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar listesinde bulunduğu görülecektir. Yanlış kullanım sonucunda kişilerde çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.

Vücudun belli bölgelerinde hassasiyet, ani duygu değişimi bozuklukları, aşırı adet sancısı, şişkinlik, mide bulantısı, kilo alımı ya da kilo kaybı, uyuşukluk, bulanık görme, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi şikayetler görülür. Böbrek yetmezliği, astım, epilepsi, şeker hastalığı, depresyon ve migren ağrıları olan kişilerin ilaç kullanımına ekstra dikkat etmeleri gerekir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.