Denflor Nedir Ne İçin Kullanılır

26.01.2024
Denflor Nedir Ne İçin Kullanılır

Denflor nedir ne için kullanılır yazımızda denflor ishal için kullanılır mı, denflor nedir nasıl kullanılır aç mı tok mu, denflor ishali kaç günde keser ve denflor kabızlık için kullanılır mı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Denflor Nedir Ne İçin Kullanılır

Denflor, 10 adet kapsül içeren bir gıda takviyesidir. Kapsül içeriğinde sindirim sistemini destekleyen ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmalar bulunmaktadır. İçerdiği yararlı mikroorganizmalar ile bağırsakların sağlıklı bir flora yapısına kavuşmasına yardımcı olur.

Denflor İshal İçin Kullanılır mı

Probiyotikler sindirim sisteminde normalde var olan ve insan sağlığı üzerinde çok büyük öneme sahip olan mide ve bağırsak bakterilerinin miktarını dengelemeye yardımcı olurlar. Bu durumda ishal gibi sindirim sistemi problemlerinde de dengeleyici özellikleri sayesinde fayda sağlayabilirler.

Denflor içeriğinde probiyotiklerin yer aldığı bir takviye edici gıdadır. Bireylerde 11 yaş ve üzeri bireylerde herhangi bir sağlık problemine bağlı olmadan ortaya çıkan ishalin kısa sürede çözülmesi için kullanılabilir. 4 – 10 yaş grubu için kullanımında farklılık olabileceği için doktor kontrolü mutlaka tavsiye edilir. Ancak bireyler sık sık ishal geçiriyorlarsa, dışkıda kan ve anormal renk farklılıkları tespit edilmişse veya dönüşümlü olarak kabızlık ve ishal problemleri yaşıyorsa altta yatan sağlık probleminin ne olduğunu tespit edebilmek adına mutlaka bir dahiliye uzmanına muayene olmalıdır.

Antibiyotik sonrası ortaya çıkan ishal, bağırsakların flora yapısını desteklemek isteyen sağlıklı bireyler doktor kontrolünde Denflor kullanarak sindirim sistemlerini yeniden düzenleyebilirler.

Denflor Nedir Nasıl Kullanılır Aç mı Tok mu

Günde ne kadar kullanılacağı 4 – 10 yaş grubu çocuklarda ve 11 yaş üzeri yetişkinlerde farklı dozlarda mutlaka bir hekim tarafından ayarlanmalıdır. Tüketimi sırasında oda sıcaklığında su veya yoğurt tercih edilebilir. Denflor su içerisinde iyice çözdürdüğünüzden veya yoğurt ile iyice karıştırdığınızdan emin olduktan sonra tüketebilirsiniz.

İdeal tüketim zamanı yemeklerden 1 saat önce veya 1 saat sonradır. Ancak herhangi bir ilaç kullananlar, hamileler, emziren anneler ve Denflor içeriğinde yer alan maddelerden birine karşı duyarlılığı bulunan bireylerde Denflor kullanımı önerilmeyebilir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda doktorunuza danışınız.

Denflor Kabızlık İçin Kullanılır mı

Probiyotik kullanımında gıda takviyesinin içerisinde bulunan mikroorganizmanın türü çok önemlidir. Bunun nedeni bazı probiyotiklerin kabız yapması, bazılarının ishal yapması, bazılarının ise gaz problemini ortadan kaldırıcı etkisinin olmasıdır. Denflor içerisinde Saccharomyces Boulardii probiyotiği bulunmaktadır. Bu da bireylerde ishali kesen ve dışkıyı katılaştıran bir probiyotik türüdür. Bu nedenle kabızlık halinde başka bir probiyotik tercih etmelisiniz.

Denflor İshali Kaç Günde Keser

Denflor kullanımında ishalin kısa sürede geçebileceğini belirtebiliriz. Bu süre kişiden kişiye değişiklik göstereceği gibi ishalin neden kaynaklandığı da çok önemlidir. 11 yaş üzeri bireyler bir kutuyu tamamlayana kadar günlük 1 adet Denflor kullanımına devam etmelidir.

Bu sayede ishal sürecinde kaybedilmiş olan bağırsak florası vücut tarafından yeniden kendi dengesini bulacaktır. Denflor kullanımının ishale bağlı vücuttaki su ve mineral (elektrolit) kaybını önlemesi de oldukça önemli bir etkidir. Bu süreçte bol su tüketmeli ve istirahat etmelisiniz.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.