Atarax Reçeteli mi

06.05.2023
Atarax Reçeteli mi

Atarax reçeteli mi yazımızda atarax ne zaman kullanılır ve atarax ne sıklıkla kullanılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Atarax, hidroksizin adı verilen bir antihistaminik ilaçtır. Allerjik rahatsızlıklar, özellikle hava yollarında şişme ve kaşıntı gibi belirtileri azaltmak için kullanılır. Ayrıca anksiyete ve uyku bozuklukları gibi durumlarda da kullanılabilir.

Histamin adı verilen bir kimyasal madde vücudun alerjik reaksiyonlarını tetikler ve atarax bu histaminin etkilerini bloke eder. Bu ilaç genellikle alerjik rinit, idrar yolu enflamasyonu ve deri hastalıkları gibi durumlarda kullanılır. Ancak, atarax diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında, yan etkileri oluşabilir ve doktorunuzun önerilerini takip etmeniz gerekir. Bu içeriğimizde atarax reçeteli mi veya reçetesiz satılır mı gibi soruları ele alacağız.

Atarax Ne Sıklıkla Kullanılır

Atarax (hidroksizin dihidroklorür) genellikle günde 1-2 kez kullanılır. Ancak, doktorunuzun önerisi ve tedavi edilmek istenen duruma göre, dozaj değişebilir. Ayrıca, bu ilaç genellikle kısa süreli kullanım için önerilir ve uzun süreli kullanım için uygun değildir. Doktorunuzun yazdığı dozajı ve kullanım süresini takip etmeniz gerekir. Ayrıca, Atarax alırken alkol kullanmamanız ve sadece doktorunuzun önerdiği diğer ilaçlar ile kullanmanız önerilir.

Atarax Reçeteli mi

Atarax, şeffaf renksiz bir ilaçtır ve 200 ml’lik cam şişelerde satılmaktadır. Halen satışı devam eden ilaç yani atarax reçeteli bir ilaçtır. Atarax kullanımı sırasında çarpıntı ve nefes darlığı sıkıntılar ortaya çıkarsa ilaç kullanımına ara vererek en yakın zamanda doktorunuz veya eczacınızla iletişime geçin. Ayrıca, hamilelik dönemlerinde atarax kullanımı hakkında net bilgi almak istiyorsanız lütfen doktorunuz ile görüşün.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.