Tylol Hot Yasaklandı

20.10.2023
Tylol Hot Yasaklandı

Tylol hot yasaklandı 2023 yazımızda tylol hot yasaklandı mı, tylol hot neden zararlı, tylol hot niye yasaklandı ve tylol hot ile tylol hot day arasındaki fark gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Soğuk algınlığı denildiğinde ilk akla gelenlerden biri tylol hot’tur. Bu ilacı tanımayan yok gibidir. İlacın yanlış kullanımı da oldukça yaygındır.

İçecek niyetine tüketilmesine karşı sağlık çalışanları hastaları uyarmaktadır. Tylol hot kullanıcı yorumları ilacın yaygın kullanımına dikkat çekmektedir. Hastalar, soğuk algınlığı semptomları nedeniyle ilaç kullanmak istediklerinde Tylol hot nedir, ne için kullanılır şeklinde sorular sorabilirler.

Tylol Hot Nedir Ne İşe Yarıyor?

Tylol hot oral çözelti tozu, parasetamol kombinasyondur. Soğuk algınlığı belirtilerinin azaltılmasında kullanılır. Hastanın burun tıkanıklığını açarak rahatlatır. Adet sancıları da dahil olmak üzere çeşitli ağrıların tedavisinde etkilidir. Bu toz, öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları grubunda yer alır. 12 yaşın altındaki çocuklarda önerilmemektedir. Hamilelikte kullanılmaz.

Tylol Hot Satışı Yasaklandı mı

Tylol hot satışı yasaklandı mı sorusu oldukça merak edilip araştırılan bir konu olmuştur. Tylol hot yasaklandı mı sorusu hakkındaki bilgilere makalemizde ulaşabilirsiniz. Öncelikle Tylol hot yasaklandı mı yasaklanmadı mı diye bilgi vermeden, Tylol hot nedir ve ne için kullanılır ona bakalım. Tylol hot soğuk algınlı ve grip durumlarında ortaya çıkan nezle, ateş, öksürük, baş ağrısı ve eklem ağrılarında kullanılan bir ilaçtır. Tylol hot ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği de olan bir ilaçtır.

Tylol hot parasetamol grup ateş düşürücü olarak bilinmektedir. Tylol hot yasaklandı mı sorusuna bakalım. Tylol hot yasaklanmamıştır ve Tylol hot satışı olan bir ilaçtır. Ancak Tylol hot sadece eczanelerde satılmaktadır. Geçmiş yıllarda karşımıza çıkan bilgilerde Tylol hot bakkal ve marketlerde de satıldığı bilinmektedir. Ancak günümüzde Tylol hot ilaç ile ilgili böyle bir durum söz konusu değildir.

Tylolhot Neden Zararlı

Tylolhot neden zararlı mı ve Tylolhot zararlı ise ne gibi zararları var soruları hakkında bilgi vereceğiz. Tylolhot tek kullanımlık poşetler içerisinde bulunan ve belirlenen ölçülerdeki suya katılarak içilen bir ilaçtır. Grip ve soğuk algınlığına iyi gelmesi ile bilinen Tylolhot ilacın her ilaçta olabileceği gibi çeşitli yan etkileri bulunmaktadır.

Tylolhot neden zararlı sorusuna gelecek olursak da, gereğinden fazla ve bilinçsiz kullanımının zararları vardır. Özellikle Tylolhot ilacın fazla miktarda kullanılmasının karaciğer için ciddi zararlar verdiğini ve karaciğer zehirlenmelerine yol açtığını söylemek mümkündür. Bu sebeple Tylolhot doktor tarafından verilmedikçe alınıp kullanılmamalıdır. Doktor tarafından verildiyse de söylenilen süre zarfında kullanılmalıdır.

Tylol Hot Neden Yasaklandı

Tylol hot ilacın yasaklanması ile ilgili olarak çok fazla bilgi karışıklığı bulunmaktadır. Makalemizde Tylol hot neden yasaklandı sorusu hakkındaki karışıklığı gidermeye çalışacağız. Tylol hot bir dönem toptancıların, marketlerin ve bakkalların da satmakta olduğu bir ilaçtı bu zaman içerisinde kontrol altına alınarak yasaklanan bir durum olmuştur. Tylol hot ilacın eczane dışındaki yerlerde satışı yasaklanmıştır. Sadece Tylol hot ilacın satışı eczanelerden olmaktadır.

Tylolhot Kalbe Zarar Verir mi

Tylolhot kalbe zarar verir mi sorusuna cevap verelim. Tylolhot ilacın özellikle kalp rahatsızlığı olan kişilerde kullanımı önerilmez, kullanıldığı zamanda ise kalbe zarar verdiği bilinmektedir. Kalp rahatsızlığınız var ise ve doktor tarafından Tylolhot verilecek ise bu durumu doktora bildirmelisiniz. Ayrıca kafaya göre de Tylolhot alınmamalı ve kullanılmamalıdır.

Tylol Hot Ne İçin Kullanılır?

Tylol hot, etken maddesi parasetamol, klorfeniramin maleat ve psödoefedrin olan ilaçtır. Parasetamol, ağrı keser ve ateş düşürür. Psödoefedrin hidroklorür, dekonjestan etkisiyle burun tıkanıklığını açar. Klorfeniramin maleat, ise alerji kaynaklı öksürüğün azaltılmasında etkilidir.

Tylol hot kullanıldığı yerler grip ve soğuk algınlığına bağlı;

 • Ateş,
 • Boğaz ağrısı,
 • Baş ağrısı,
 • Solunum yollarında tıkanma,
 • Gözlerde kaşıntı ve sulanma,
 • Boğaz tahrişi kaynaklı öksürük,
 • Burun tıkanıklığının tedavisi.

Tylol Hot Kullanıcı Yorumları

Tylol hot kullanıcıları memnun mu? İlaçlarla ilgili kullanıcı yorumları okumayı sevenler olabilir. Ayrıca hastalar tylol hot kullanıcı yorumları hakkında bilgi alarak ilacı kullanmak isteyebilirler.

Tylol hot kullananlar ilacın uyku getirdiğini belirtmektedir. Bir hasta “soğuk algınlığında yatmadan önce içerseniz sabaha sağlıklı uyanırsınız” yorumumu yapmıştır. Hastalar tarafından “tylol hot doktor önermediği sürece alınmamalıdır”, “bu grip ilacı değildir, semptomları azaltır, mucize beklemeyin” şeklinde yorumlar da bulunmaktadır.

Tylol hot kullanıcıları ilacın migrene iyi gelmediğini belirtmektedir. İlaçla ilgili yorumlardan biri de soğuk algınlığı kökenli ağrılarda daha etkili olduğu yönündedir. İlacın adet kramplarında etkili olduğuna yönelik olumlu yorumlar azdır.

Tylol hot kullananların yorumları:

 • İçecek olarak tüketilmemelidir,
 • İlaç beni gece boyu terletti ancak iyileştirdi,
 • Bademcik iltihabımda rahatlatıyor ve ağrıyı dindiriyor,
 • Fiyatı 130 TL’yi aşmış, kral ilaçtır.
Tylolhot neden yasaklandı
Tylolhot neden yasaklandı

Tylol Hot ve Tylol Hot Day Arasındaki Fark

Tylol hot ve Tylol hot day ilaçlarının her ikisi de gripte ve soğuk algınlığında yaşanılacak belirtiler üzerinde etkili olan ilaçlardır. Tylol hot ve Tylol hot day arasındaki tek fark içermiş oldukları etken maddelerin miktarlarının farklı olmasıdır. Parasetamol her ikisinde de aynı miktarda bulunurken, klorfeniramin maleat etken maddesi Tylol hot içerisinde 4 mg, Tylol hot day içerisinde 2 mg’dır. Psödoefedrin hcl Tylol hot içerisinde 60 mg, Tylol hot day içerisinde de 30 mg’dır.

Tylol Hot Yan Etkileri Neler?

Tylol hot yaygın yan etkileri arasında uyuklama ve uyuşukluk hali vardır. Ayrıca ilaç yaygın olarak sinirlilik ve bulantı ya da kusmaya yol açabilir. Tylol hot yaygın olmayan biçimde yorgunluğa, huzursuzluğa, telaşlı ruh haline, deride döküntüye ve ağrılı idrar yapmaya sebep olabilir. Yüz ve boğazda şişme ile kalpte ritm bozukluğu gibi belirtiler ciddi yan etkiler olup derhal doktora gidilmelidir.

Tylol hot ciddi yan etkileri;

 • Deride döküntü ve kaşıntı,
 • Cilde ve göz çevresine kan oturması olarak bilinen
 • Steven Johnson Sendromu,
 • Hipertansiyon,
 • Halüsinasyon,
 • Karaciğer işlev bozuklukları.

Tylol Hot Güncel Fiyatı

Tylol hot eczanelerden alınabilir. İlacı kullanmayı düşünenler tylol hot ne kadar şeklinde tylol hot fiyatı hakkında bilgi isyeyebilirler. Tylol hot fiyatı 2023, 132.41 TL’dir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.