Simflat Nasıl Kullanılır Aç mı Tok mu

01.10.2023
Simflat Nasıl Kullanılır Aç mı Tok mu

Simflat nasıl kullanılır aç mı tok mu yazımızda simflat ne işe yarar ve simflat aç mı tok mu kullanılır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Simflat Ne İşe Yarar

Simfalt ilacı gaz sancısı ve ağrısı görülen kişilerin tedavisinde kullanılır. Bağırsaklarında biriken gaz karın ağrısı yapar. Gaz sancısı çeken biri sosyal hayatında huzursuz olur. Daha kaliteli yaşam sürmek için simflat imdada yetişir. Simflat içinde bulunan etken maddesi ile bağırsaklarda oluşan gazı ve spazm giderir. Simflat kullanacak kişiler doktorun reçeteye yazarak alabileceğiniz bir ilaçtır. 2023 fiyatına göre simflat 40 mg / 80 mg 30 Film Tablet Fiyatı 124,82 TL’dir.

Doktorunuza söylediğiniz şikayetlere bağlı olarak size simflat önerecektir. Bu tarz bağırsak spazm ve gaz sancısı çekiyorsanız kafanıza göre simflat almak doğru değildir. Hele ki kulaktan doğma fikirler ile başkalarına tavsiye etmek yanlıştır. Özellikle reçeteli ilaçları doktor kontrolünde alınmalıdır. Herhangi ilaç zehirlenmesine maruz kalmamak için doktor yada eczanenin dediği şekilde ilaç dozu alınmalıdır.

Simflat Aç Mı Tok Mu Kullanılır?

Simflat bağırsak rahatsızlığında kullanılan bir ilaçtır. İlacın daha iyi etki etmesi için aç karnına ve yemeklerden önce alınması tavsiye edilir. İlaç alındıktan üzerine yemek yenmesi lazımdır. Eğer doktorunuz farklı şekilde önermediyse günde 2 veya 3 kere 1 tablet alınması önerilmektedir.

Simflat çocuklarda kullanılması önerilmez. Diğer önerilmeyen kişiler ise gebe, gebe olma şüphesi ve emzirenlerdir. Simflat kullanan kişiler bağırsak da oluşan gazı ve spazm etkilerini yok eder yada azaltır. Bununla beraber gazın vermiş olduğu karın ağrısı, daralma, zor nefes alma gibi durumlardan kişiyi kurtarır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.