Çift Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

31.12.2023
Çift Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Çift göz kapağı ameliyatı fiyatları 2024 merak edilmektedir. Çift göz kapağı ameliyatı 2024 ne kadar olacak? Göz kapağı, ince bir tabaka halinde gözü koruyan yapıdır. Göz kapağı sorunları arasında göz kapağı düşüklüğü, kırışıklıklar gibi estetik problemler için operasyonlar yaygın olarak yaptırılmaktadır. Çift göz kapağı ameliyatı da üst göz kapağında bir çizgi oluşturularak gözün daha iyi görünmesini sağlayan bir estetik uygulamadır.

Çift Göz Kapağı Nasıl Olur?

Çift göz kapağı, göz çevresindeki kıvrımların altında belirgin olarak bulunan bir çizgi ile karakterizedir. Çift göz kapağında göz kapaklarında şişkinlik azdır, epikantal kıvrımların görünümü çok belirgin değildir. Göz daha iri görünmektedir. Genellikle Orta Asya tipi göz kapağı düşüklüğü, çift göz kapağı estetiği ile düzeltilmektedir. Düşük göz kapağı, yaşlanmaya bağlı kırışıklık ve sarkmalar çift göz kapağı ameliyatı ile düzeltilebilir. Ancak bu operasyonun işini bilen bir uzmana ve iyi bir klinikte yaptırılması, olası komplikasyon ve göz hasarlarının da önüne geçeceğinden önemlidir.

Çift Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Çift göz kapağı ameliyatı, düşük göz kapağında estetik olarak tercih edilen bir yöntemdir. Kalıtsal özelliklerle veya yaşlanma etkilerine bağlı gelişen göz kapağında düşme, gözün küçük görünmesine yol açmaktadır. Bazı durumlarda görmeyi de olumsuz biçimde etkileyebilir. Gözlerin daha büyük görünmesi, estetik ya da bazı durumlarda sağlık nedenleriyle çift göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Çift göz kapağı ameliyatı, göz kapağında operasyonla katlanma çizgisi yaratmaktır. Böylelikle göz daha büyük ve estetik bir görünüme sahip olur. Bu operasyon özellikle Orta Asya ve Kore’ de tercih edilen ve sıklıkla gerçekleştirilen bir estetik cerrahidir.

Çift Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2024

Göz kapağı estetiği, son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır. Bu sebeple çift göz kapağı ameliyatı fiyatları 2024 sıkça araştırılan bir konudur. Çift göz kapağı ameliyatı ne kadar sorusunun yanıtı, hastanın durumuna göre değişiklik gösterecektir. Yapılacak operasyona, klinik ve doktor seçimine göre çift göz kapağı estetiği 2024 fiyatı da farklılaşmaktadır.

Türklerde Çift Göz Kapağı Var mı?

Türkler, genel itibariyle çekik gözlü olarak bilinir. Orta Asya Türkleri’ nde çekik göz yaygındır. Üst göz kapakları ince ve kıvrımlıdır. Dolayısıyla Kore’lilerden farklı olarak Türkler’de düşük göz kapağı karakteristik değildir. Türkiye yani Anadolu Türkler’i çoğunlukla çift göz kapağına sahiptir. Türkler’ in Anadolu’ ya yerleşmesiyle birlikte göz yapılarının değiştiği de mutlaktır.

Göz Kapağı Estetiği SGK Karşılıyor mu?

SGK estetik ameliyatı karşılar mı sorusu çok sık sorulmaktadır. SGK kaza ya da hasara bağlı veya sağlık açısından zorunlu durumlarda yapılan estetiği de içeren operasyonları karşılamaktadır. Ancak yalnızca estetik kaygısı ile yapılan operasyonlar SGK kapsamında değildir. Dolayısıyla estetik amaçlı çift göz kapağı ameliyatı SGK kapsamında yer almamaktadır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır?

Üst göz kapağı, göz için bir koruma mekanizmasıdır. Ayrıca göze ışığın yeterli olarak alınmasında da etkilidir. Göz kapağında meydana gelen anormallikler, doğuştan gelen kusurlar görme sağlığını da etkileyebilir. Bunun yanında yaşa veya stres gibi etkenlere bağlı sarkma ve kırışıklıklar estetik sorunlara yol açabilir.

Sağlık ya da çoğunlukla estetik kaygılarla üst göz kapağı ameliyatları yapılabilmektedir. Bu ameliyatlardan biri de son zamanlarda özellikle Asya’da yaygınlık kazanan çift göz kapağı ameliyatıdır. Göz kapağı operasyonu öncesinde hastalar ameliyatın kalıcılığını merak edebilir, üst göz kapağı ameliyatı kaç yıl dayanır sorusunu sorabilirler. Bu ameliyat hastaya göre değişiklik göstermekle birlikte 2 ile 8 yıl arasında etkisini göstermektedir. Ortalama olarak 5 yıl etkili olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.