Expigment Koltuk Altı Kararması

12.01.2024
Expigment Koltuk Altı Kararması

Expigment koltuk altı kararması yazımızda expigment krem koltuk altı beyazlatma, expigment krem kararma yapar mı ve expigment krem koltuk altı kullananlar gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Expigment Koltuk Altı Kararması

Expigment krem dermatolojik olan ilaç grubunda yer almaktadır. Expigment krem deri yüzeyinde sürülerek kullanılmaktadır. Expigment koltuk altı kararması durumunda işe yarar mı yaramaz mı diye merak edilmektedir. Bu merak edilen konunun cevabına makalemizde ulaşabilirsiniz. Expigment krem içeriğinde hidrokinon bulunmaktadır. Hidrokinon nedir ne işe yarar diye bakacak olursak da, bu maddenin deri de renk açma özelliği bulunmaktadır.

Koltuk altı kararmasında genel itibariyle melanin pigmentinin fazlalaşmasında dolayı meydana gelmektedir. Expigment kremin yapısında mevcut olan hidrokinon maddesi de melanin pigmentindeki artışı engelleyerek azalmasına sebep olur ve bu azalma ile birlikte de kararmalar açılmaktadır. Dolayısı ile Expigment koltuk altı kararması durumlarında kullanılmakta ve koltuk altında renk açılmasını sağlamaktadır.

Expigment Krem Kararma Yapar mı

Expigment krem kullananlar veya kullanacaklar tarafından etkileri ve yan etkileri araştırılmakta olan bir durumdur. Expigment krem kararma yapar mı diye araştırılmaktadır. Expigment krem kararma yapar mı sorusunun cevabına bakalım. Expigment kremin yapısında bulunan hidrokinon maddesinden dolayı kararma olan bölgelerde renk açma özelliğine sahiptir. Ancak her ilacın bir takım yan etkileri de mevcuttur. Bu durumda kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Expigment krem bazı durumlarda ve bazı cilt tiplerinde deri yüzeyinde siyah mavi renkte bir kararma olabilir. Expigment krem kararma yapar mı sorusunun da cevabı nadir de olsa yapabilir olacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşma söz konusu olduğunda kullanıma ara verilmeli ve doktor ile görüşülmelidir. Ayrıca Expigment krem kullanım esnasında da yüksek koruma içeren güneş koruyucular da, kararma olmaması adına kullanılmalıdır.

Expigment Neden Siyahlaşır

Expigment neden siyahlaşır sorusuna baktığımızda, Expigment kremin özellikle zenci kişilerde kullanım sonucunda kullanılan bölgede siyahlaşma kararma görülmesi olabilmektedir. Ancak Expigment kremden kaynaklanan siyahlaşma çok sık görülen bir durum değildir, nadir olarak görülen bir durumdur. Expigment kremden kaynaklı siyahlaşma olmaması içinde ayrıca bir yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanımı ihmal edilmemeli ve de güneşe çok fazla maruz kalınmamalıdır.

Expigment Krem Koltuk Altı Kullananlar

Expigment krem koltuk altı için kullanan kişilerden bazılarının yorumlarına bakalım.

Cemre F. yorumu: Expigment kremi 1 tüp bitirmiş ve koltuk altı kararması olan biri olarak çok etkini gördüm. Expigment kremi düzenli olarak kullandım ve gerçekten koltuk altımdaki kararma açıldı.

Buse D. yorumu: Ağdadan kaynaklı olarak koltuk altımda ciddi anlamda bir kararma vardı. Tavsiye üzerine Expigment krem kullanmaya başladım ancak anlatıldığı kadar bir etki görmedim. Koltuk altı kararmasında gözle görülür bir açılma olmadı.

Selda G. yorumu: Doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım ve ciddi anlamda açılma sağlayan Expigment krem benim için mucize oldu, teşekkürler.

Expigment Krem Koltuk Altı Beyazlatma

Expigment krem koltuk altı beyazlatma konusunda bilinen bir krem olmaktadır. Expigment krem koltuk altı kararmaları için düzenli kullanım sonucunda koltuk altında beyazlatma ve koltuk altı renginde açılma sağlamaktadır. Expigment krem koltuk altı kararmaları olan kişilerde, koltuk altı beyazlatma etkisi göstermektedir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.