Growth Hormonu Eczane Fiyatı

17.12.2023
Growth Hormonu Eczane Fiyatı

Growth hormonu eczane fiyatı 2024 yazımızda growth hormonu ne işe yarar, growth hormonu kaç para, growth hormonu nereden alınır ve growth hormonu reçeteli mi gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Büyüme geriliği, çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Büyüme geriliğinde birey, yaş ve cinsiyetine göre akranlarının gerisinde fiziksel görünüme sahiptir.

Boyca daha kısa ve daha zayıf görünebilir. Dolayısıyla bu gelişim geriliği, bireyi psikolojik olarak da etkileyen bir konudur. Büyüme geriliği tedavisinde çeşitli yollar vardır. İlaç kullanımı da tedavinin bir parçası olabilmektedir. Uzman doktor kontrolünde tedaviye başlayanlar, Growth hormonu eczane fiyatı konusunu merak edebilirler.

Growth Hormonu Ne İşe Yarar

Gelişim geriliği çoğunlukla çeşitli nedenlere bağlı olarak büyüme hormonunun yetersizliğinden kaynaklanır. Hormon yetersizliğini düzenlemek tedaviye yardımcıdır. Dışarıdan hormon takviyesi ile çocukta büyümenin hızlandırılması amaçlanır. Growth hormonu, büyüme tedavisinde kullanılan önemli bir ilaçtır. Somatotrapin olarak da bilinen bu hormon hipofiz bezinden salgılanır.

Memelilerde büyümeyi tetikleyen, hücre yenilenmesine yardımcı olan, hücre üretimini destekleyen hormondur. Böylelikle growth hormonu ne işe yarar sorusunun yanıtı da ortaya çıkmaktadır. Bu hormon kemik, kas ve de organların sağlıklı biçimde gelişmesini sağlar. Hormonun insülin direnci ve protein sentez hızını arttırıcı etkisi de bulunmaktadır.

Growth Hormonu Kaç Para

Büyüme hormonu alabilir miyim sorusu ile sıkça karşılaşılabilir. Büyüme geriliği olan çocukların aileleri, sorunla başetmek için growth hormonu kullanmak isteyebilir. Bu durumda growth hormonu ne kadar sorususu yöneltebilirler. Büyüme hormonu tedavi planı çocuğun gelişimi ve yaşına bağlı olarak doktor tarafından yapılır. Doktorun verdiği dozaj hormon fiyatını etkileyecektir. 5 mg. enjeksiyon 1000 TL’dir ve bu fiyat 15 mg için 3 bin TL ye kadar çıkmaktadır.

Growth Hormonu Eczane Fiyatı 2024

Growth hormonu fiyatı iğnenin gen tedavisi olması nedeniyle yüksektir. Büyüme hormonu iğnesi eczane fiyatı tek enjeksiyonluk çözelti için 1.749 TL’dir. Büyüme hormonu 2024 fiyatı 3000 TL civarındadır.

Growth Hormonu Nereden Alınır

Ergenlik dönemine kadar büyüme geriliği teşhisi konulmuş çocuklar ve 13-15 yaş sınırına kadar ergenlerde büyüme geriliğinin tedavisi hormonla mümkündür. Küçük bir iğne vasıtasıyla evde ailelerin de kolayca uygulayabileceği büyüme iğnesi nereden alınır. Growth büyüme hormonu preparatları reçeteyle eczaneden temin edilebilir.

Growth Hormonu Reçeteli mi

Büyüme geriliği gösteren çocukların tedavisinde kullanılan büyüme hormonu ailelerin ilgi odağı olan bir konudur. Aileler yaşıtlarına göre yeterli gelişim göstermeyen çocuklarında büyüme hormonu kullanmak isteyebilirler. Ancak büyüme geriliği, boyun yeterince uzamasından farklı bir konu olup çeşitli testlerle doktor tarafından teşhis edilmesi gereken bir sağlık sorunudur.

Bazen çocuklar sosyal ekonomik koşullar, stres etkenleri, kalıtsal yatkınlık gibi nedenlerle yaşıtlarına göre daha kısa boylu ya da daha çelimsiz görünebilirler. Ancak bu durum çocuklarda büyüme geriliği olduğunu göstermemektedir. Çocuklarının daha hızlı büyümesini isteyen aileler büyüme hormonu kullanmayı düşünebilirler. Bu nedenle growth hormonu reçeteyle mi şeklinde soruları merak ederek araştırabilir. Bu hormonun satışı sıkı bir şimdi denetime tabiidir.

Growth hormonunu reçetesiz bulabilir miyim, sorusunu soranların bilmesi gereken; hormonun reçetesiz satışı yasak olduğu gibi sağlık açısından getireceği riskler de düşünüldüğünde son derece sakıncalıdır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.