Bursa Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

14.11.2023
Bursa Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

Bursa psikolog en iyi 5 psikolog önerisi psikolojik problemler yaşantısını sürdürenler için önemli olacaktır. Pek çok insan farklı sebeplerden dolayı psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Kimi çocukluktan kalma sorunlardan kimi ise yetişkinlik evresinde yaşadığını nedenlerden ötürü psikolojik bozuklukla savaşmaktadır.

İnsan psikolojisinin dengesini yitirmesi sonucunda pek çok psikolojik sorun ortaya çıkabilir. Ne yazık ki bunlar zamanla kendini göstererek insanı yaşamaktan bıktıracak noktaya getirebilirler. Psikolojik sorunlar kişinin kendisine ve ailesine zor anlar yaşatmaktadır. Özellikle OKB gibi psikolojik sorunlar hayatın akışına engel olmaktadır.

Bursa Psikolog En İyi 5 Önerisi

Bursa’da en iyi 5 psikolog tavsiyeleri ile aradığınız psikoloğu bulabilirsiniz. Psikolog hayatınızdaki ruhsal sorunları çözümlemeniz için size yol gösterecek kişidir. Konuşarak, davranışlarınızın nedenini size fark ettirerek terapilerinize destek sağlar. Psikologlar sorunlarınızı dinlerken bir yandan da terapi yöntemleri ile ruh sağlığınızı iyileştirmenize yardım eder. Psikolog seçiminin doğru yapılması ile birçok insan psikolojik yönden gelişim sağlar. Bu sebeple pek çok insan deneyimlenmiş psikolog arayışındadır.

Bursa ve civarında pek çok psikolog görev yapmaktadır. Ancak bazıları danışanlarının verdiği olumlu geri dönüşlerle ilgi odağı olmaktadır. İşin ehli olan psikologlar bu sayede daha çok insana ulaşabilmektedir. Bursa’da önerilen psikologlar arasında Füsun Uysal, Emin Dönmez, Nuran Oğuzkaya, Kaan Yavuz ve Murat Aldan olarak öne çıkmaktadır. Elbette ki psikologların hizmet alanlar da size uygun olup olmadığına dikkat çekecektir.

Bursa Psikolog Fiyatları

Bursa psikolog fiyatları danışmanlık almak isteyenlerce merak edilmektedir. Genel olarak bakıldığında batı illerinde psikolog seans ücretleri çok daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Bursa’da en düşük psikolog ücreti 800 lira olarak göze çarpar. Elbette ki psikoloğun verdiği alan hizmetini de düşünecek olursak fiyat artışı kaçınılmaz olabilmektedir. Bursa ilinde en yüksek psikolog fiyatı 5000 lira olarak dikkat çekmektedir. Özellikle psikiyatri psikologların seans fiyatları herkesin kaldırabileceği ücretler değildir.

Psikolog terapileri haftalık olarak ayarlanmaktadır. Bu yüzden ücretlerin yüksek olması birçok kişiyi terapi niyetinden vazgeçirmektedir. Psikologların uyguladığı terapi yöntemlerinin işe yarayabilmesi için kişinin en az on kere seans alması gerekir. Buda bir terapinin ne kadar masraflı olduğunu gözler önüne sermektedir.

Bursa Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri
Bursa Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri

Bursa Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri

Bursa devlet hastanesi psikolog ücretleri gerek bireysel hizmet almak isteyen gerekse çocuğu için terapi isteği olan kişilerce merak edilmektedir. Bursa’da bulunan devlet hastanelerinde psikologlar hastalara ücretsiz olarak seans sağlayabilmektedir. Ancak devlet hastanelerinde psikolog terapisi alabilmek için öncelikle randevu tanımlamanız gerekir.

Psikolog randevuları psikiyatri bölümünden alınır. Elbette ki psikolog seanslarının devlet hastanelerinde ücretsiz olması pek çok kişinin terapi almasına katkı sağlamaktadır. Normal şartlarda ekonomik olarak psikoloğa gidemeyecek kişiler devlet hastanelerinde özgürce psikolojik danışmanlık alabilmektedir. Böylece toplumun psikolojik sağlığı en güzel şekilde korunabilmektedir.

Bursa Psikolog Seçimi

Bursa psikolog seçimi nasıl olmalı herkesin merak ettiği konular arasındadır. Bir psikologda aranan en önemli özelliklerden biri eğitim durumudur. Psikologların almış olduğu eğitimler neticesinde birçok insan terapilere sıcak bakmaktadır. Psikoloğun hangi alanlarda uzmanlaştığı da danışanların dikkat etmesi gereken konulardandır.

Önerilen psikologların alan hizmetleri size uygun olmayabilir. Bu yüzden randevu almadan önce psikolojik danışmanınızın eğitimi ve alanı konusunda bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bununla birlikle psikoloğun insan ilişkileri konusunda sıcak olup olmadığı ön görüşme esnasında fikir verecektir. Bu yüzden ön görüşme talebinde bulunmanız seçimlerinizi kolaylaştıracaktır. Elbette ki psikolog seçerken tavsiye edilen uzman psikologlar göz ardı edilmemelidir. Özellikle klinik psikologlar ilk tercihiniz olmalıdır.

Bursa Psikolog Randevu Alma

Bursa psikolog randevu alma konusu sıklıkla sorulmaktadır. Psikolog terapilerine yeni başlayacak olan kişiler randevu konusunda çekingen davranmaktadır. Bursa’da bulunan psikologlardan randevu almak için irtibat numaralarını kullanmak gerekir. Psikologlar bu numaralardan randevu talebinize cevap verebilmektedir. Bazı psikologlar özel asistanları aracılığı ile randevu sağlayabilmektedir. Hastanede çalışan psikologlardan randevu almak çok daha kolaydır.

Hastane randevu hattından istediğiniz psikoloğa randevu oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra devlet hastanelerinde de psikologlar bulunmaktadır. MHRS sistemi üzerinden psikolog randevusu alınabilmektedir. Ancak devlet hastanelerinde randevu isteği çok yoğun olduğu için randevu bulmak biraz zor olacağını belirtelim.

Bursa Psikolog- Uzm. Kl. Psk. Nuran Oğuzkaya- Psikokinesiyoloji (PiKİ)

Bursa Psikolog- Uzm. Kl. Psk. Nuran Oğuzkaya- Psikokinesiyoloji (PiKİ) uzman psikologlardan biridir. Piki bilinçaltına kodlanmış olumsuz düşüncelerin kaynağını bulmak için konuşma ve testlerden yararlanılarak verilen terapi yöntemidir. Seans sonunda kas testi ile net teşhis konulabilmektedir. Hastanın bilinçaltında düşüncelerin çatışmasını sonlandırmaya yönelik yapılan terapi çözüm odaklı bir süreçtir. Psikokinesiyoloji ile cinsel istismar, ölüm korkusu, kayıplar, olumlu olumsuz değişimler, ergenlik, kardeş sendromu, kürtaj, madde bağımlığı, kürtaj, boşanma gibi iç çatışmaya sebebiyet veren konular çözümlenmektedir.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.