Mersin Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

04.11.2023
Mersin Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

Mersin psikolog en iyi 5 psikolog önerisi psikolojik danışmanlık almak isteyenler açısından büyük önem taşır. Psikolog deneyimi ile tavsiye veren kişiler pek çok insana ışık olmaktadır. Bedende oluşan rahatsızlıkların yanı sıra ruhta oluşan sıkıntılarda kişileri yormaktadır. Hatta psikolojik bozukluklar tedavi edilmezse kişiye hayatı zararlar bile oluşturabilecek güçtedir.

Bu sebeple kişiler beğenilen, memnuniyet oluşturmuş uzman psikologları tercih etmektedir. Ruhsal bozukluklar psikologlar tarafından teşhis edilebilmektedir. Hastanın ihtiyacı durumuna göre ya terapi seansları devam eder ya da psikiyatri alanına sevki sağlanır.

Mersin Psikolog En İyi 5 Psikolog Önerisi

Mersin psikolog en iyi 5 psikolog önerisi sayesinde Mersin’de bulunan pek çok kişi ruhsal bunalımlardan kurtulmuştur. Psikologlar yardımı ile psikolojik olarak sağlıklı duruma gelen insanlar önerileri ile ruhsal problemleri olan insanlara faydalı olmaktadır. Mersin ve civarında birçok uzman psikolog bulunmaktadır. Bunların pek çoğu eş, dost tavsiyesi ile bulunduğu üzere internet odaklıda araştırılarak bulunabilmektedir.

Mersin’de özel ya da klinik olarak hizmet veren psikologlar arasında Öykü Sarıçiçekli, Ahmet Sert, Şahnur Yaman, Sevgi Nar Türe, Gülcihan Agaeva bulunmaktadır. Özellikle klinik psikologları danışanlarına çok daha yararlı olabilmektedir. Psikologlar dört yıl okuyup meslek hayatlarına başlarken klinik psikologlar yüksek lisansını sağlar. Buda psikologlara klinik unvanını sağlar. Böylelikle uzman olarak hizmet verir.

Mersin Psikolog Fiyatları

Mersin psikolog fiyatları farklılık göstermektedir. Özellikle özel çalışan psikolog ücretleri bir hayli yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Bu yüzden psikolojik danışmanlık alabilmek adına pek çok insan makul ücretler isteyen psikologları tercih etmektedir. Genellikle bir psikolog seansı 45 ila 60 dakika arasında sürmektedir.

Mersin’de bulunan psikologların gerek unvanları gerekse görev aldığın kurumlar nedeni ile terapi ücretlerinde değişkendir. Ancak genel olarak bakıldığı da en düşük ücret 750 olarak dikkat çekmektedir. Seans ücretleri 2500 liraya kadar çıkabilmektedir. Seanslar haftalık olarak yapılması halinde psikolog ücretleri neredeyse ekonomik olarak şartları zorlayabilmektedir.

Mersin Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri
Mersin Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri

Mersin Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri

Mersin devlet hastanesi psikolog ücretleri psikoloğa gitmek isteyen ancak mali durumunu yetersiz olan kişilerce merak edilmektedir. Psikolojik danışmanlık ücretleri herkesin karşılayabileceği düzeyde değildir. Üstelik terapilerin sonuç verebilmesi için devamlılık şarttır. Bu yüzden devlet hastanelerindeki psikolog ücretleri en merak edilen konular arasında yer alır.

Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun devlet hastaneleri ücretsiz hizmet sağlar. Dolayısı ile Mersin’deki tüm devlet hastanelerinde psikologlar ücretsiz olarak seanslar yapmaktadır. Devlet hastanelerinden psikolog terapisi almak için randevu sisteminin psikiyatri bölümünü gözden geçirin.

Mersin Psikolog Seçimi

Mersin psikolog seçimi danışanlar için oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz psikoloğun uzman olması terapinin olumlu etkilerini görebilmeniz açısından önemli olacaktır. Psikolog ne kadar kendini geliştirmişse size sağladığı fayda o kadar büyük olacaktır. Psikolojik danışmanlık alırken kendi durumunuza ilişkin gözlemler yapmak ve psikolog seçiminizi bu gözlemlere dayanarak belirlemek önemlidir. Günümüzde artık psikologlar online olarakta hizmet vermektedir.

Bu yüzden psikoloğunuzu internet üzerinden araştırarak ta seçebilirsiniz. Bununla birlikle psikolog seçimindeki en önemli kriterlerden biri de psikoloğun uzmanlık alanıdır. Örneğin cinsel olarak kendiniz ve eşiniz ile ilgili sorunlarınız var ise cinsel terapist veya evlilik terapistine yönlenmeniz gerekir. Ergen çocuklarda ise ergen psikolojisinde uzman psikologlarla çalışılması gerekir.

Mersin Psikolog Randevu Alma

Mersin psikolog randevu alma konusunda çok sorular gelmektedir. Öncelikle psikoloğunuzu belirlemek son derece önemli olacaktır. Gerek özelde gerekse devlette çalışan psikologların değerlendirmeleri internet üzerinden dikkat çekmektedir. Tavsiye edilen doktorlara iletişim bilgilerinden ulaşabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra bazı psikologlara WEB sitelerinden ulaşılabilmektedir. Klinik, sağlık merkezi, özel hastane gibi yerlerde çalışan psikologlara randevu almak için irtibat numaralarını kullanmak gerekir. Devlet psikologlarına randevu almak içinse MHRS ve 182 kullanılmaktadır.

Mersin Psikolog- Uzm. Kl. Psk. Gülcihan Agaeva- Aile ve Evlilik Terapisi

Mersin psikolog- Uzm. Kl. Psk. Gülcihan Agaeva- aile ve evlilik terapisi hizmeti vermektedir. Psikolog Gülcihan Agaeva ayrıca EMDR terapi konusunda da oldukça başarılı seanslar sağlamaktadır. Evliliklerinde sorun yaşayan kişiler evlilik terapisi ile çatırdayan evliliklerini onarabilir. Birbirini anlamayabilme ve sorunların üstesinden gelmek için aile ve evlilik terapisi oldukça sağlıklıdır. Aile ve evlilik terapisi çiftlere konuşabilmeyi, anlaşabilmeyi ve tartışabilmeyi öğretmeyi amaçlamaktadır.

Benzer Yazılarım:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.