Lannate 90 Yasaklandı mı

05.11.2023
Lannate 90 Yasaklandı mı

Lannate 90 yasaklandı mı yazımızda lannate 90 nasıl kullanılır, lannate 90 ne için kullanılır, lannate 90 ilaç fiyatı ve lannate 90 neden yasaklandı gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Bitkilerde ve tarım ürünlerinde zararlılar, ekonomik kayba da yol açan tehditlerdir. Türe özgü zararlılarla mücadelede kullanılan ilaçlar kimyasal özellik taşımaktadır. Bu kimyasalların meyve ve sebzelerde kalıntı olarak tüketimi insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle lannate 90 yasaklandı mı gibi sorular sıklıkla araştırılan konulardır.

Lannate 90 Ne İçin Kullanılır?

Lannatte etken maddesi metomil olan bir toksiktir. Methomil, karbamat insektisit olan pestisittir. Tarım sektöründe zararlıların yok edilmesinde etkilidir. Pestisitlerin kullanımı türe özgü olabileceğinden lannate 90 ne için kullanılır sorusunun cevabını bilmek gerekir. Lannate 90, fidelik ve tarla döneminde tütün yaprak biti ve trips ile mücadelede etkilidir. Lannate 90 kullanıldığı yerler arasında pamukta yeşilkurt da bulunmaktadır.

Lannate 90 Nasıl Kullanılır?

Tarım ilaçları toksik maddelerdir. İlaçlama uygulamasında dikkatli olunmalıdır. Tarımsal mücadelede kullanılan böcek ilaçları ilaçlama makineleri ile uygulanır. Lannate 90 uygulama öncesinde ilaçlama aletinin temizlenmesi önemlidir. İlaçlama tankı ¼ veya ½ oranında doldurularak zararlıya ve bitki türüne uygun dozajda ilaç tanka eklenir. Tankın mekanik ve hidrolik karıştırıcılarla iyi karıştırılması mücadelenin beklenen düzeyde olması için önemlidir. Bir sezon içinde aynı bölgeye ikiden fazla ilaçlama yapılmamalıdır.

Lannate 90 Yasaklandı mı

Lannate suda eriyebilen toz formunda bir toksik üründür. Bitki koruma ürünü olarak zararlılarla mücadelede kullanılır. Lannate 90 zirai böcek ilacı yaban hayatını olumsuz etkileyen, bitkilerin çiçekleme döneminde arıları tehdit eden ve suya karışırsa balıkları öldüren bir zehirdir. Bu nedenle amacı dışında kullanılmamalı, bilinçli uygulanmalı, uygulama sahasında belirtilen süre içinde insan ve hayvan bulunmamasına dikkat edilmelidir.

Lannate 90 İlaç Fiyatı

Lannate 90 ilacı fiyatı zirai ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilerek öğrenilebilir. İlaca ulaşmak kolay değildir ve ziraat mühendisi reçetesi gerekeceğinden ilacın temininde şirketler üzerinden talep oluşturulmalı ve iletişime geçilmelidir.

Lannate 90 Neden Yasaklandı
Lannate 90 Neden Yasaklandı

Lannate 90 Nerede Satılır?

Lannate 90 tarım ilacı kullanımı denetim isteyen, doğal hayat için toksik bir içeriktir. Tarım faaliyetlerinde türe özgü zararlılarla mücadele dışında kullanılmamaktadır. Üretici firmalara talepte bulunularak gerekli prosedürler çizgisinde ürün temin edilebilir. Firmaların online satış katalogları incelenerek başvuru yapılmalı ve dönüş beklenmelidir.

Lannate 90 Neden Yasaklandı

Lannate Avrupa Birliği üye ülkelerde yasaklanmıştır. Yasaklanan gerekçesi olarak tehlikeli bir zehirli ilaç olması ve insanlarda dahil olmak üzere canlı hayatını tehdit etmesi gösterilmiştir. Lannete 90 bir tür pestisittir. Pestisitler tarım faaliyetlerinde sıklıkla kullanılan ancak bir o kadar çevreciler tarafından tartışma konusu yapılan ürünlerdir.

İnsan ve hedefte olmayan canlı türleri için tehlikelidir. Kimi pestisitlerin kullanımı yasaktır. Ancak lannate üretimi ve uygulamasına dönük bir yasaklama kararı bulunmamaktadır. Bu ilacın ismi ülkemizde sokak hayvanlarının zehirlenmesi gibi vahşet haberleri içinde geçmiştir. Bu haberler sonrası ‘lanet 90’ olarak anılmaya başlanan ilacın kullanımı sürmektedir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.