Yutulabilir Mide Balonu Yorumları

31.12.2023
Yutulabilir Mide Balonu Yorumları

Obezite tedavisi yöntemleri arasında yutulabilir mide balonu yorumları 2024 oldukça popülerlik kazanmıştır. Obezite, ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir sorundur. Dünya genelinde yaygın olarak yaşanmaktadır. Diyet şeklindeki sağlıklı beslenme düzeninin etkisiz kaldığı obezlerde, obezite cerrahisi ile hastanın sağlıklı kiloya ulaşmasına destek olunabilir.

Olumlu Olan Yutulabilir Mide Balonu Yorumları 2024

Mideye yerleşen steril sıvı ile dolu mide balonu, hastada tokluk yaratır. Ameliyatsız bir obezite tadavi yöntemidir. Tüp mide ameliyatı olamayacak ya da olmak istemeyen hastalar için uygun bir yöntemdir. Kompleks biçimde gerçekleştirilen tüp mide operasyonuna göre daha kolay bir uygulamadır. Ancak yutulabilir mide balonu kimler kullanabilir sorusu yalnızca uzmanlar tarafından cevaplanabilir. Yutulabilir mide balonu, mide balonu uygulamasının gelişmiş bir yöntemidir. Bu yöntemde endoskopi veya cerrahiye gerek kalmamaktadır.

Mide balonu su ile yutularak kullanılır. Midede yer kaplamak suretiyle tokluk hissi yarattığı gibi iştahı da azaltır. Kendiliğinden patlayarak dışkı yoluyla atılır. Yeni nesil bir uygulama olduğundan olumlu yutulabilir mide balonu yorumları merak edilebilir. Yutulabilir mide balonu ile 6 ay içinde 13 kilo veren bir hasta, balonun daha az ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmasında da etkili olduğunu belirtmiştir. 42 yaşındaki Sinem hanım, yutulabilir balonun küçük bir kapsül olarak 15 dakikada uygulandığını ve 102 kilodan 75 kiloya düştüğünü söylemiştir.

Obezite tedavisinde tüp mide yöntemine mesafeli olduğunu ifade eden Ender bey ise yaptığı yorumda “Diyet konusunda hiçbir zaman başarılı olamadım. Sağlığım tehlike çanları çalmaya başladığında obezite cerrahisi konusunda araştırmalara başladım. Ameliyatlı yöntemlere her zaman çekinik kaldım. Bu konuda gelişmeleri takip ederken yutulabilir mide balonu uygulaması ilgimi çekti. Tedavinin ilk zamanları kramplar gibi hafif düzeyde sıkıntılar yaşasam da 6 ay gibi bir sürede 34 kilo ile hayata ve sağlığıma kavuşmaktan memnunum.” diyerek hastalara cesaret vermektedir.

Yutulabilir Mide Balonu Olumsuz Olan Yorumlar 2024

Su ile yutulan mide balonu olumsuz yorumlar 2024 merak edilen bir konudur. Yutulabilir mide balonu olumsuz yorumları uygulamanın uzman olmayan kişilerce ve yetkisiz merkezlerde yapılması ile ilgili olabilmektedir. Bu konuda hastalar, obezite için yutulabilir balon olumsuz yorumları olarak mide şikayetleri, midede yanma, kramp, bulantı ve ağrı bildirmektedir. Olumsuz yorumlardan bazıları, balon atıldıktan sonra hızla kilo almaya yöneliktir. Bu durum, uygulamanın olumsuzluğu olarak değil de hastanın sağlıksız beslenme alışkanlığını devam ettirmesinden kaynaklanır.

Mide Balonu İle Zayıflayanların Yorumları 2024

Mide balonu, obezite tedavisinde komplikasyonun en düşük olduğu yöntemlerdendir. Bu sebeple özellikle son yıllarda uygulaması yaygınlaşmıştır. Bu durum, mide balonu ile zayıflanır mı konusuna merak uyandırmaktadır. Mide balonu ile zayıflayanların yorumları arasında balon uygulamasının daha dengeli bir beslenme düzeni geliştirmede etkili olduğu yönünde görüşler dikkat çekmektedir. Mide balonu uygulaması boyunca diyet akışkanlığı kazanan ve 142 kilodan 83 kiloya düşen Ahmet beyin de ifade ettiği gibi balonun mideden çıkarılmasından sonra da zayıflama sürmektedir.

Elipse Mide Balonu Yorumlar 2024

Elipse mide balonu yorumlar 2024 popülerlik kazanmaya başlamıştır. Yorumlar, olumlu olabildiği gibi olumsuz şekilde de karşımıza çıkabilmektedir. Elipse mide balonunu çıkarma işleminin olmaması bedeniyle uygulamanın rahatlığı konusunda yorumlar dikkat çekmektedir. Elipse mide balonunun mide bulantısı yaratmaması için bulantı ilacı kullandığını ancak buna rağmen ilk günler bulantı sorunu yaşadığını belirtenlerin yanında bulantı ilacı almaya gerek duymayanların yorumları da bulunmaktadır. Mide balonunun alkol tüketimi veya alınan gıdalarla patlamaya meyilli olduğu yönünde görüşlerin gerçeği yansıtmadığı ise elipse mide balonu doktor yorumları ile anlaşılmaktadır.

Ayşegül Hanım Yutulabilir Balon ile Kullanıcı Deneyimini Anlatıyor

Hamilelik sürecinin ardından kilo vermek için yutulabilir mide balonu yöntemini seçen Ayşegül Hanım kullanıcı deneyimini aktardı. Ayşegül hanımın mide balonu kullanıcı deneyimi ilgi çekti: “Kendimi bildim bileli fazla kilolarımdan dertliyim. İlk doğumumda aşırı kilo aldım ve doktorum “ikinci çocuğu bu kilolarla yapamayabilirsin” dediğinde oldukça üzüldüm.

Diyet programları derdime derman olmadı. Obezite tedavisinde tüp mide ameliyatı yaptırmayı çok düşündüm ancak kucağımda bebekle cesaret edemiyordum. Doktorum yeni nesil mide balonu uygulamasını tavsiye etti. Bunun nasıl bir tedavi olduğu konusunda araştırmalar yaptım. Komplikasyonları düşük, güvenli bir yöntem olduğunu öğrendiğimde mide balonu yuttum. Bu konuda “mide bulantısı ve ağrısı çekersin” diyenler beni korkutuyordu ancak ilk günler küçük kramplar dışında şikayetim olmadı. Kapsülü gördüğümde de yutamama endişesi oldu ancak 15 dakikalık bir yutma deneyimi oldukça rahattı. Tabii bu yutma işlemi doktor denetiminde oluyor. Yani öyle sizi hap yazar gibi reçete ile eve göndermiyorlar. Balonu yuttuktan sonra röntgenlerle süreci kontrol ediyorlar. Serumu balona enjekte ettikten sonra midede dolgunluk hissi başlıyor.

Yutulabilir mide balonu açlık hissinin bayağı önüne geçiyor. Bu da gerektiği kadar yemenizde yani dengeli bir beslenme düzeni içinde olmanızda etkili oluyor. Rutin kontrollerinize ve ölçümlere de devam etmeniz gerekiyor. 1.53 boyumla 97 kiloda başladığım yutulabilir mide balonu deneyimi sonrasında 4. ayda 79 kiloya düştüm. Balonun vücudumdan atılmasını takip eden aylarda beslenme dizenimi sürdürerek 3 ayda 7 kilo daha verdim. Hedeflediğim 6 kiloyu da vererek sağlıklı yaşamıma döneceğim.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.