Devlet Hastanesinde Dudak Dolgusu Fiyat

09.09.2023
Devlet Hastanesinde Dudak Dolgusu Fiyat

Devlet hastanesinde dudak dolgusu fiyat 2023 yazımızda cildiye dudak dolgusu yapar mı, dudak dolgusu çok acıyor mu ve dudak dolgusu kaç gün sonra ruj gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Dudak Dolgusu İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Dudakların daha kalın görünmesini sağlayan dudak dolgusu işlemi hem özel hem de devlet hastanelerinde yapılır. Bu uygulama esnasında dudaklara hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri enjekte edilir. İstenen görünümün elde edilebilmesi için dolgunun uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Dudak dolgusu için hangi bölüme gidilir diye bakıldığında plastik ve estetik cerrahi uzmanlarının alanı olduğu görülecektir. Yapılan muayene sonucunda dolguya ilişkin detaylar planlanır.

Cildiye Dudak Dolgusu Yapar mı?

Dudak dolgusu ve benzer estetik işlemler yaptırılacağı zaman mutlaka uzman doktorlara başvurulmalıdır. Dolgu sonrasında kişinin vücudunda istenmeyen bir etki oluştuğunda bu sayede müdahale daha profesyonel şekilde olacaktır. Uzman cildiye dudak dolgusu yapar mı diye bakıldığında dermatologların bu alanda hizmet verdiği görülecektir. Uygulama sonrasında ağız kısmının renkli dokusu daha belirgin hale gelecektir.

Devlet Hastanesinde Dudak Dolgusu Fiyat 2023

Genellikle dudak dolgusu benzeri işlemlerin yalnızca özel merkezlerde yapıldığı düşünülür. Oysa bu işlem devlet hastanelerinde de gerçekleştirilir. Bu noktada devlet hastanesinde dudak dolgusu fiyat 2023 aralıkları merak edilir. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen dolgu işlemi sağlık sorunu nedeniyle yapılıyorsa bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacaktır.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptıramaz

Dudak dolgusu herkes için uygun bir işlem değildir. Kimler dudak dolgusu yaptıramaz diye bakıldığında ilk sırada hamileler ve emziren anneler yer alır. Dudak kısmında açık yara, enfeksiyon ya da akne bulunan kişiler de dolgu için uygun görülmez. Kanama diatezi ve pıhtılaşma bozukluğu olanlar işlem sırasında kanama riski taşıdığından dolgu için tavsiye edilmez.

Dudak Dolgusu Çok Acıyor mu

Günümüzde dudak dolgusu için özel cihazlar ve gelişmiş teknolojiler kullanılır. Bu nedenle dudak dolgusu çok acıyor mu sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Önceden yapılan işlemlerde az da olsa acı hissedilirken şimdi bu söz konusu değildir. Kullanılan dolgu maddesi anestezik etkiye sahiptir. Bu sayede hastalar konforlu bir deneyim yaşayabilirler.

Dudak Dolgusu Çok Acıyor mu
Dudak Dolgusu Çok Acıyor mu

Vazelin Dudakları Dolgunlaştırır mı?

Vazgeçilmez bakım ürünlerinden biri olan vazelin yüksek nemlendirme sağlar. İçerisine biraz tuz ekleyerek kullanmak peeling etkisi yaratır. Dudaklar için de etkili çözüm sunan vazelin parıltılı bir görünüm kazandırır. İlk sürüldüğünde geçici de olsa dudakların dolgun görünmesine katkıda bulunur. Ancak bu etki çok uzun sürmeyecektir. İçinde bulunan mineral yağlar dudakları besleyecektir.

Dudak Dolgusu Kaç Gün Sonra Ruj

Dudak dolgusunun ardından işlem sonrasında geçici şişlik ve morluklar oluşabilir. Bunlar genellikle iki üç gün içinde normale döner. Genellikle hastaların büyük bölümü dudak dolgusu kaç gün sonra ruj ve makyaj yapılacağını merak eder. Ruj sürmek için doktorlar en az 24 saat geçmesini tavsiye ederler. Yeni enjeksiyonlu dudaklara ruj sürme esnasında baskı uygulanacağından ruj sürülmesi çok fazla tavsiye edilmez. Bu nedenle kullanım için bir süre beklemekte fayda vardır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.